Značka Honda završuje komplexnú obmenu svojho modelového radu pre rok 2021 modernizovanými verziami modelov GL1800 Gold Wing a Gold Wing „Tour“

05.01.2021 11:30

 

  • Vylepšenie audiosystému pri oboch verziách

  • Moderné nové farebné vyhotovenie pre verziu Gold Wing

  • Viac praktickosti aj komfortu na dlhé cesty pre verziu „Tour“

  • Rad modelov značky Honda pre rok 2021 je teraz kompletný

  • 24 nových alebo vylepšených modelov počínajúc mestským skútrom Vision 110 až po absolútny luxus na cesty v podobe modelu Gold Wing

Značka Honda vstupuje do roku 2021 s informáciami o vylepšeniach svojej hlavnej cestovnej vlajkovej lode – modelu GL1800 Gold Wing.

Honda Gold Wing bola od základu celkom prepracovaná v roku 2018. Vznikol motocykel, ktorý je omnoho ľahší, štíhlejší a agilnejší, a pritom pri ňom zostala zachovaná lavína krútiaceho momentu produkovaného monumentálnym šesťvalcovým motorom s objemom 1 800 cm3. Pribudol celý rad nových funkcií, ktoré upevňujú jeho pozíciu technologickej vlajkovej lode, a to vrátane voliteľnej 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky DCT.

Pre rok 2021 získali obe verzie – Gold Wing aj Gold Wing „Tour“ – vylepšený audiosystém a kvalitnejšie reproduktory. Model Gold Wing teraz prichádza v modernom perleťovosivom vyhotovení Pearl Deep Mud Grey s oranžovými akcentmi na prednom blatníku, kryte motora, na leme svetlometu, na palivovej nádrži aj na zadnej časti stroja.

Pokiaľ ide o tradičnejšiu cestovnú výbavu, verzia Gold Wing „Tour“ teraz ponúkne ešte viac praktickosti a komfortu pre dlhé cesty. Objem vrchného kufra vzrástol na 61 litrov, čo postačuje pre dve integrálne prilby, sedlo je teraz čalúnené kombináciou luxusného velúru a syntetickej kože a sklon operadla spolujazdca bol upravený s ohľadom na väčší komfort. Verzia Gold Wing „Tour“ bude dostupná v dvoch farebných vyhotoveniach: nenápadnej čiernej metalíze Gunmetal Black Metallic a v majestátnej červenej Candy Ardent Red.

Každá z verzií modelu Gold Wing vyžaruje svoju osobitú auru. Každá je zároveň tou najlepšou voľbou pre moderného jazdca, ktorý požaduje to najlepšie tak v oblasti technológií, ako aj v oblasti výkonu, a to všetko navyše zakomponované do výrazných a nezameniteľných tvarov.

Nie je náhodou, že modernizáciu modelového radu Honda pre rok 2021 završuje práve nový Gold Wing. A ponuka je naozaj široká: 24 nových alebo inovovaných modelov počínajúc vzduchom chladeným skútrom Vision 110 cez širokú škálu rôznych modelov až po impozantný „Wing“. Značka Honda je známa tým, že dokáže svojou ponukou uspokojiť jazdca každej vekovej kategórie a každého vkusu. Vzhľadom na skutočne široký modelový rad pre rok 2021 nebolo toto tvrdenie nikdy pravdivejšie.

O nadšencov do športových strojov je dobre postarané. V čele tejto skupiny stojí vysokootáčkový a vysokovýkonný CBR1000RR-R Fireblade inšpirovaný pretekárskymi strojmi MotoGP, za ním nasledujú CBR650R so športovým charakterom pre bežné cesty až po „vreckovú raketku“ v podobe dvojvalcového CBR500R.

Široký výber majú k dispozícii aj záujemcovia o dobrodružstvo – od univerzálneho stroja Africa Twin a jeho verzie „Adventure Sports“ schopnej prekonávať kontinenty až po unikátne jednostopové SUV X-ADV, praktický model NC750X či kompaktné enduro CB500X.

Motocykle z radu Neo Sports Café sú charakteristické tým, že ich konštruktéri obnažili až na holý kov. CB1000R a CB1000R Black Edition nastavili štylistickú latku naozaj vysoko a v ich stopách nasledujú aj modely CB650R a CB125R – oba nabité špičkovou výbavou a zabalené do atraktívnych proporcií.

Fanúšikovia custom strojov si môžu teraz vyberať hneď z dvoch modelov Rebel – k doterajšiemu CMX500 Rebel sa totiž teraz pridala aj verzia CMX1100 Rebel. Tento celkom nový vysokoobjemový custom motocykel ponúka silnú a charakteristickú odozvu vďaka svojmu dvojvalcovému motoru, najmodernejším technológiám a skvele vyladenému podvozku.

Ani záujemcovia o luxusné skútre nebudú sklamaní. K prémiovému modelu Forza 125 a k novej verzii Forza 350 sa teraz pridáva aj Forza 750 – nová, technológiami nabitá vlajková loď radu výkonných GT skútrov Forza (štandardná výbava zahŕňa napríklad dvojspojkovú prevodovku DCT), ktorá ponúka luxus aj komfort pre dvoch cestujúcich.

Začínajúci jazdci môžu vyberať z celkovo ôsmich strojov pre držiteľov vodičského oprávnenia kategórie A1: zo skútrov Forza 125, PCX125, SH125 a Vision 110 či z motocyklov CB125F, CB125R a MSX Grom. Napriek tomu, že každý z týchto strojov má svoj vlastný osobitý charakter a identitu, všetky sa vyznačujú bohatou výbavou, praktickosťou, nízkou spotrebou, kvalitou spracovania a zábavným charakterom.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode