Záujemcovia si už teraz môžu objednať nový základný model roadstera Mercedes-AMG SL 43

28.06.2022 08:02

 Nový model Mercedes-AMG SL 43 (kombinovaná spotreba paliva 9,4 – 8,9 l/100 km, kombinované emisie CO₂ 214 – 201 g/km)[1] s cenou od 129 870,00 eur s DPH predstavuje vstup do ikonického sveta športového roadstera. Za túto základnú cenu si záujemcovia môžu už teraz objednať vozidlo s konfiguráciou sedadiel 2+2 s agilným náhonom na zadné kolesá. 

Súčasťou rozsiahlej sériovej výbavy je elektricky ovládaná, viacvrstvová látková sklápacia strecha, 19-palcové disky AMG z ľahkej zliatiny, svetlomety DIGITAL LIGHT, vysokovýkonná kompozitná brzdová sústava AMG a aktívny systém regulácie vzduchu AIRPANEL. K prvkom výbavy patrí aj aktívny zadný spojler, hyperanalógový kokpit s infotainmentom MBUX a multimediálnym dotykovým displejom s nastaviteľným sklonom či komfortné sedadlá s čalúnením z imitácie kože ARTICO a látky. Množstvo doplnkov pritom prináša rozmanité možnosti individuálneho prispôsobenia. Štvorvalcový motor AMG s objemom 2,0 litra dosahuje výkon 280 kW (381 k) a poskytuje maximálny krútiaci moment 480 Nm. Celosvetovo prvýkrát sa v sériovom vozidle používa elektrické turbodúchadlo. Táto technológia pochádza z Formuly 1™ a zaručuje mimoriadne spontánne reakcie v celom rozsahu otáčok. Turbodúchadlo je poháňané 48-voltovým elektrickým systémom, ktorý napája aj remeňom poháňaný štartovací generátor (RSG), ktorý na krátku dobu umožňuje dodatočné zvýšenie výkonu o 10 kW (14 k). Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá len 4,9 sekundy, maximálna elektronicky obmedzená rýchlosť dosahuje 275 km/h.

Dizajn exteriéru SL 43 sa jednotlivými detailmi odlišuje od oboch modelov s osemvalcovým motorom. Tento model má odlišný spojler predného a zadného nárazníka a namiesto hranatých koncoviek má okrúhle dvojité koncovky výfuku. K výrazným znakom dizajnu karosérie SL patrí veľký rázvor, krátke previsy, dlhá kapota motora, ďaleko vzadu umiestnený priestor pre cestujúcich s výrazne nakloneným čelným sklom a mohutná zadná časť. Výsledkom sú typické tvary SL. Otvorenie a zatvorenie trojvrstvovej látkovej sklápacej strechy vďaka priestorovo úspornému skladaniu v tvare Z trvá len 15 sekúnd a možno ho aktivovať až do rýchlosti 60 km/h.

Nový základný model roadstera s konfiguráciou sedadiel 2+2 sa orientuje aj na technicky mimoriadne zdatných kupujúcich. Vďaka kombinácii ľahkého štvorvalcového motora na prednej náprave a náhonu na zadné kolesá má SL 43 mimoriadne jazdné vlastnosti. Elektrické turbodúchadlo je fascinujúci príklad rozsiahleho prenosu technológie medzi Formulou 1™ a vývojom sériových vozidiel. Technika zvyšuje agilnosť a súčasne aj pôžitok z jazdy a zároveň zlepšuje efektívnosť pohonu.

Priamo na hriadeli turbodúchadla, teda medzi turbínovým kolesom na výfukovej strane a kolesom kompresora na strane nasávania čerstvého vzduchu, je integrovaný elektromotor so šírkou približne štyri centimetre. Ten priamo poháňa hriadeľ turbodúchadla, čím zrýchľuje koleso kompresora skôr ako pohon konvenčne prevezme prúd spalín. Spaľovací motor tak reaguje na povely akceleračným pedálom ešte spontánnejšie, vďaka čomu je celkový pocit z jazdy dynamickejší. Elektrifikácia turbodúchadla okrem toho umožňuje vyšší krútiaci moment pri nízkych otáčkach.

Prvky výbavy na želanie: od športovo dynamických až po luxusne elegantné prvky výbavy
Pre nový vstupný model Mercedes-AMG SL 43 je k dispozícii množstvo prvkov výbavy, ktoré poskytujú rozsiahle možnosti individuálneho prispôsobenia. Tu je výber niekoľkých takýchto prvkov.

Exteriérové dizajnové balíky:

 • Aerodynamický balík AMG s väčšími krídelkami na prednom a zadnom nárazníku a väčším zadným difúzorom. Zmenené hraničné rýchlosti pre zadný spojler, ako aj strmší uhol nastavenia 26,5 stupňa (namiesto 22 stupňov) v dynamickej polohe.
 • Exteriérový balík uhlíkových vlákien AMG s predným rozdeľovačom prúdenia, krídelkami v prednom nárazníku a ozdobnou lištou v bočnom obložení prahov vo vyhotovení z uhlíkových vlákien. Koncovky výfuku vo vysokolesklej čiernej farbe, ozdobná lišta v difúzore vo vyhotovení z uhlíkových vlákien alebo vo vysokolesklej čiernej farbe.
 • Exteriérový balík pochrómovaných doplnkov AMG s prvkami vo vysokolesklej chrómovej farbe na spojleri predného nárazníka, bočnom obložení prahov a v zadnej časti.
 • Balík AMG Night s predným rozdeľovačom prúdenia, bočnými obloženiami prahov, krytmi vonkajších zrkadiel a ozdobným prvkom v zadnom difúzore vo vysokolesklej čiernej farbe. K týmto prvkom sa pridávajú aj stmavené koncovky výfuku.
 • Balík AMG Night II s obložením chladiča, nápismi a hviezdou Mercedes v zadnej časti vo vysokolesklej čiernej farbe.

Exteriér:

 • Exkluzívny farebný odtieň hypermodrej metalízy SL.
 • Exkluzívny farebný odtieň SL sivá Monza AMG magno.
 • Disky AMG z ľahkej zliatiny s priemerom 20 palcov s mnoholúčovým dizajnom.
 • Kované disky AMG s priemerom 21 palcov s dizajnom 10 zdvojených lúčov.

Interiér:

 • Obklopujúci ozvučovací systém Burmester®.
 • Poťahy sedadiel v čiernej koži napa.
 • Poťahy sedadiel v koži napa MANUFAKTUR vo farbe béžová macchiato/titánová sivá alebo MANUFAKTUR vo farbe hľuzovková hnedá/čierna.
 • Sedadlá AMG Performance.
 • Volant AMG Performance v kombinácii koža napa/mikrovlákno DINAMICA.

Technika:

 • Podvozok AMG RIDE CONTROL s adaptívnym nastaviteľným tlmením.
 • Aktívne riadenie zadnej nápravy.
 • Balík AMG DYNAMIC PLUS, ktorý obsahuje tieto prvky:
  o Podvozok AMG RIDE CONTROL s adaptívnym nastaviteľným tlmením
  o Dynamické ložiská motora AMG
  o Elektronicky riadený zverný diferenciál zadnej nápravy AMG
  o Dodatočný jazdný program PRETEKY
  o Zníženie o desať milimetrov
  o Nažlto nalakované strmene bŕzd AMG

Prehľad údajov

  Mercedes-AMG SL 43
Cena 129 870,00 eur s DPH 
Motor Radový štvorvalcový motor s objemom 2,0 litra s elektricky podporovaným turbodúchadlom
Zdvihový objem 1 991 cm³
Maximálny výkon 280 kW (381 k) pri 6 750 1/min
Max. krútiaci moment 480 Nm pri 3 250 – 5 000 1/min
Pohon Náhon na zadné kolesá
Prevodovka AMG SPEEDSHIFT MCT 9G
Kombinovaná spotreba paliva[1] 9,4 – 8,9 l/100 km
Kombinované emisie CO₂[1] 214 – 201 g/km
Zrýchlenie 0 – 100 km/h 4,9 s
Maximálna rýchlosť 275 km/h (elektronické obmedzenie)
Prevádzková hmotnosť podľa ES 1 810 kg

[1] Uvedené hodnoty sú hodnoty CO2 zistené podľa skúšobného postupu WLTP v zmysle čl. 2 bodu 3 vykonávacieho nariadenia (EÚ) 2017/1153. Hodnoty spotreby paliva boli vypočítané na základe týchto hodnôt.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode