Začiatok výroby novej generácie modelu ŠKODA Fabia Combi

15.12.2014 23:24

Výroba prebieha v hlavnom výrobnom závode spoločnosti ŠKODA AUTO v Mladej Boleslavi, na trh bude vozidlo uvedené v januári 2015
Nové meradlá v oblasti priestrannosti, konektivity a šetrnosti k životnému prostrediu
Atraktívna a funkčná: Svieži dizajn, 17 Simply Clever riešení


V hlavnom výrobnom závode spoločnosti ŠKODA AUTO v Mladej Boleslavi sa začala sériová výroba novej generácie modelu ŠKODA Fabia Combi. Novinka je najobľúbenejším modelom svojho segmentu. Úplne novo vyvinutá tretia generácia opäť stanovuje nové meradlá v ponuke priestoru, funkčnosti a šetrnosti k životnému prostrediu. Nový dizajn je výrazný a emocionálny. Automobil navyše disponuje najmodernejšími bezpečnostnými a komfortnými systémami a infotainmentom z vozidiel vyšších tried. Patrí k nim technológia MirrorLink a rozhranie SmartGate spájajúce automobil so smartfónom. V januári 2015 bude nová ŠKODA Fabia Combi uvedená na prvé svetové trhy.

„Začiatok výroby nového modelu ŠKODA Fabia Combi je dôležitým pilierom našej širokej modelovej ofenzívy,“ hovorí člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO pre oblasť výroby a logistiky Michael Oeljeklaus. „Ako najpredávanejšie vozidlo svojho segmentu je Fabia Combi pilierom Rastovej stratégie ŠKODA. Vďaka vynikajúcim parametrom a vlastnostiam prináša všetko, čím môže nadchnúť nové skupiny zákazníkov,“ dodáva Oeljeklaus.

Nová ŠKODA Fabia Combi prichádza len niekoľko týždňov po začatí predaja novej generácie modelu Fabia. Pre sériovú výrobu novej generácie modelového radu Fabia prešiel hlavný výrobný závod automobilky v Mladej Boleslavi rozsiahlou úpravou a modernizáciou. Okrem iného tu vzniklo vysoko moderné zariadenie pre konfiguráciu nových asistenčných systémov. Modernizovaná bola tiež lakovňa.

Nová ŠKODA Fabia Combi ponúka pri kompaktných vonkajších rozmeroch dostatok miesta až pre päť osôb a ich batožinu. Batožinový priestor je s objemom 530 litrov (pri sklopených zadných sedadlách 1 395 litrov) najväčší vo svojom segmente. Navyše je tretia generácia tohto modelu praktickejšia než kedykoľvek predtým. Vo vozidle možno nájsť až 17 Simply Clever riešení, desať z nich ponúka Fabia Combi prvýkrát.

Podstatne emocionálnejší než doteraz je dizajn nového malého vozidla. Rovnako ako hatchback, nadchne aj nová ŠKODA Fabia Combi moderným a sviežim tvaroslovím, dynamickými proporciami i dizajnovými prvkami odvodenými zo štúdie ŠKODA VisionC. Precízne línie a ostré hrany svedčia o maximálnej kvalite výroby a veľmi presnom prevedení.

Výrazný vzhľad vozidla zdôrazňujú kryštalické prvky a výrazná hra svetla a tieňa. Úplne novo je usporiadaný aj interiér. Ten je možné mnohými spôsobmi individualizovať.

Z vozidiel vyšších tried sú do nového modelu ŠKODA Fabia Combi prevzaté inovatívne bezpečnostné a komfortné systémy a systémy infotainmentu. Medzi ne patrí, okrem iného, aj inovatívna technológia MirrorLink. Tá prenáša aplikácie inteligentných telefónov, a to vrátane navigácie, na displej systému infotainmentu. Novinkou je tiež funkcia SmartGate, pomocou ktorej možno určité dáta o vozidle zobraziť v špeciálnych aplikáciách na smartfóne a mobilne ich využívať.

Nové meradlá stanovuje tento malý automobil aj v spotrebe paliva a emisiách CO2. Nová Fabia Combi spotrebuje až o 17 % menej paliva než jej predchodkyňa. Najšetrnejšou verziou bude od druhého polroka 2015 nová Fabia Combi GreenLine so spotrebou iba 3,1 l/100 km a emisiami CO2 iba 82 g/km.

ŠKODA Fabia Combi je od roku 2000 pevnou súčasťou modelovej palety značky ŠKODA. Do 30. novembra 2014 dodala automobilka svojim zákazníkom viac ako 1,1 milióna exemplárov. ŠKODA Fabia Combi je tak najpredávanejším modelom vo svojej triede.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode