Začiatok predaja novej GLC od značky Mercedes-Benz

22.07.2022 20:00

 

Nová verzia úspešného vozidla SUV je odteraz k dispozícii u obchodných partnerov    

 

Začína sa predaj novej GLC od značky Mercedes-Benz za základnú cenu 57 960,00 eur s DPH. Úplne nanovo vyvinutý konštrukčný rad presviedča moderným dizajnom a technológiami, športovým jazdným výkonom a efektívnosťou, ako aj komfortom a agilnosťou. Všetky modely GLC sú vybavené elektrifikovaným pohonom. GLC je ako doma v každom teréne, či už na ceste alebo mimo nej. Vďaka novému riadeniu zadnej nápravy je automobil navyše ešte obratnejší a dynamickejší. Nová GLC všetkými svojimi vlastnosťami a prvkami výbavy obhajuje svoje vrcholové postavenie v portfóliu osobných motorových vozidiel značky Mercedes-Benz: už viac ako dva roky je najpredávanejším vozidlom.

 

Dizajn: zmyselná čistota, inteligencia a emócie

 

Už pri prvom pohľade je zrejmé, že nová GLC patrí do rodiny vozidiel SUV od značky Mercedes-Benz. Súčasťou sériovej výbavy je exteriér AVANTGARDE s pochrómovanými aplikáciami. Proporcie s klasickými prvkami vozidla SUV, ako je vizuálna pochrómovaná ochrana proti podbehnutiu v prednej a zadnej časti, pozdĺžny držiak na strešný nosič vo vyhotovení z lešteného hliníka a nášľapné dosky (na želanie), dopĺňajú nové tvarové hrany na bočnej strane. Výsledkom je vyváženosť medzi eleganciou, športovými vlastnosťami a výkonnosťou v teréne. K najzaujímavejším prvkom patria nové svetlomety, ktoré sa napájajú na masku chladiča a zvýrazňujú šírku. V kombinácii so svetlometmi DIGITAL LIGHT v rámci mimoriadnej výbavy okrem známeho stvárnenia „fakle“ získate aj denné osvetlenie s tvarom elíps. Ďalším zaujímavým vizuálnym prvkom výbavy je obloženie chladiča s integrovanou hviezdou Mercedes, tmavosivou lamelou s chrómovou vložkou a rámom v chrómovej farbe.

 

V línii výbavy AVANTGARDE je sériovo zahrnutý aj dizajn interiéru, ktorý zvýrazňuje hodnotnosť a moderný štýl GLC: obsahuje napríklad prístrojovú dosku, ktorá je vodorovne rozdelená na dve časti, veľkorysé plochy s ozdobnými prvkami a centrálny displej, ktorý navodzuje dojem, akoby sa vznášal. Avantgardný dizajn sedadiel a moderne stvárnené obloženie dverí zvýrazňujú vysokú hodnotu interiéru.

 

GLC určuje kritériá aj v oblasti aerodynamiky a aeroakustiky: jej minimálny súčiniteľ odporu vzduchu v aerodynamicky najlepšej konfigurácii dosahuje hodnotu cw = 0,29, vďaka čomu je výrazne lepší ako u predchodcu (cw = 0,31) – je to pozoruhodný pokrok pre vozidlo SUV s konvenčným pohonom. Z pohľadu akustiky je GLC príjemne tiché vozidlo s veľmi nízkym hlukom odvaľovania a vetra. Všetky opatrenia spoločne výrazne prispievajú k prívetivej atmosfére domova, ktorá je typická pre značku Mercedes-Benz.

 

Pohony: 100-percentne hybridné

 

Nová GLC sa dôsledne zakladá na hybridnom pohone, a tým určuje štandardy v oblasti efektívnosti. Modelový program zahŕňa štvorvalcové benzínové a dieselové agregáty, ktoré sa kombinujú s elektrickým strojom. V prípade pomocného hybridného agregátu sa používa integrovaný štartovací generátor (ISG) druhej generácie, pri hybridných pohonoch dobíjateľných zo siete (uvedenie na trh predbežne v decembri 2022) so systémovým výkonom až 280 kW (381 k) a systémovým krútiacim momentom až 750 Nm sa používa synchrónny motor s permanentným  budením a výkonom 100 kW. Všetky hybridné vozidlá dobíjateľné zo siete majú elektrický dojazd viac ako 100 kilometrov (WLTP). Vďaka tomu je možné vozidlo použiť na každodenných trasách vo veľkej miere čisto elektricky. Zlepšený hybridný jazdný program sa snaží predvídať, kedy a na ktorých trasách je použitie elektrického jazdného režimu najzmysluplnejšie. Vďaka tomu vozidlo na dlhších trasách v mestských oblastiach uprednostňuje jazdu na elektrinu. GLC však dokáže na želanie jazdiť čisto elektricky aj v drsnom teréne vďaka novému terénnemu programu.

 

O nabíjanie domácim striedavým prúdom alebo o nabíjanie z trojfázovej nabíjacej skrinky sa v hybridných modeloch dobíjateľných zo siete sériovo stará integrovaná nabíjačka s výkonom 11 kW. Okrem toho je  k dispozícii aj   jednosmerná nabíjačka s výkonom 60 kW. So službou Mercedes me Charge bude nabíjanie na verejných nabíjacích bodoch príjemná záležitosť. Presne v čase začiatku predaja novej GLC ponúka nabíjacia sieť, ktorá má v Európe k dispozícii približne 300 000 nabíjacích bodov, tri sadzby za nabíjanie, ktoré sú prispôsobené individuálnemu jazdnému výkonu. Vďaka tomu je nabíjanie so službou Mercedes me Charge ešte jednoduchšie a transparentnejšie. Vodiči hybridného vozidla dobíjateľného zo siete od značky Mercedes-Benz získajú v prvom roku po registrácii exkluzívne cenové zvýhodnenie pre verejné nabíjanie s pevnými sadzbami za kilowatthodinu elektrického prúdu.  

 

Prostredníctvom služby Mercedes me Charge získajú zákazníci prístup k množstvu verejných nabíjacích staníc, ktoré sa nachádzajú napríklad v meste, nákupných centrách, hoteloch alebo na odpočívadlách. Aplikácia Mercedes me vopred určí presnú polohu, aktuálnu dostupnosť a cenu na zvolenej nabíjacej stanici. Ďalšie informácie o službe Mercedes me Charge: https://media.daimler.sk/mercedes-benz/osobne/2022/mercedes-me-charge-mercedes-benz-podporuje-elektricku-mobilitu-zjednodusenymi-tarifami-za-nabijanie

 

Podvozok: agilnosť a bezpečnosť

 

Podstatné komponenty dynamicky nastaveného podvozka GLC sú nová náprava so štyrmi ramenami vpredu a zadná náprava s priestorovým zavesením kolies. Už základný podvozok ponúka vysoký komfort pruženia, odvaľovania, zvukového komfortu, agilných jazdných vlastností a pôžitku z jazdy. Je vybavený systémom tlmenia závislým od amplitúdy. Na želanie je k dispozícii vzduchové pruženie AIRMATIC. Mimoriadnu agilnosť GLC dodáva riadenie zadnej nápravy (na želanie), s ktorým je skombinovaný priamejší prevod riadenia na prednej náprave. Uhol natočenia kolies zadnej nápravy dosahuje až 4,5 stupňa. Polomer otáčania sa tým zmenšuje o 90 centimetrov na 10,9 metra.

 

GLC je všestranné vozidlo a v každom teréne, ako aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach ponúka výrazne zdokonalené jazdné vlastnosti. K jazdeniu mimo spevnených ciest prispieva zjednodušené ovládanie prostredníctvom obrazovky pre jazdu v teréne, lepší prehľad vďaka funkcii „Transparentná kapota motora“, ako aj lepšia trakcia a jazdná stabilita vďaka zdokonaleným regulačným systémom. Vo verzii s hybridným pohonom dobíjateľným zo siete je možné aj čisto elektrické jazdenie. 

 

Najzaujímavejšie prvky výbavy GLC pre prevádzku s prívesom sú asistent manévrovania s prívesom, nová ponuka pre jazdu s prívesom a plánovač trasy pre jazdné súpravy. Vďaka tomu je jazdenie s jazdnou súpravou mimoriadne bezpečné a príjemné. Náhon na všetky kolesá 4MATIC okrem toho ponúka vynikajúcu trakciu na každom povrchu.

 

Komfortná výbava: zlepšená v mnohých detailoch

 

S najnovšou generáciou infotainmentu MBUX s dvomi veľkými, sériovými displejmi a navigáciou zobrazovanou na celú obrazovku pôsobí interiér ešte digitálnejšie a inteligentnejšie. Hlasový asistent „Hey Mercedes“ je ešte schopnejší viesť dialógy a je učenlivejší. S funkciou Chytrá domácnosť MBUX môže zákazník prepojiť svoju GLC so systémom chytrej domácnosti, čím sa z vozidla stane mobilná ovládacia centrála domácnosti. Systém MBUX do vozidla komplexne začleňuje najväčších poskytovateľov prehrávania hudby vrátane osobných preferencií a nastavení. Obklopujúci ozvučovací systém Burmester® (na želanie) s 15 prémiovými reproduktormi a celkovým výkonom 710 wattov ponúka jedinečný zážitok z počúvania.

 

Technológia svetlometov DIGITAL LIGHT (mimoriadna výbava) ponúka brilantné svetelné pomery, ktoré sa neustále prispôsobujú iným účastníkom cestnej premávky a okoliu. V kombinácii s funkciou projekcie dokáže systém na vozovku dodatočne premietať pomocné značky a výstražné symboly. Novinkou v GLC je aj balík asistenčných jazdných systémov plus (na želanie). Tento balík obsahuje aktívneho asistenta udržiavania odstupu DISTRONIC, aktívneho asistenta riadenia, aktívneho asistenta brzdenia, asistenta riadenia pri vyhýbaní, aktívneho asistenta udržiavania v jazdnom pruhu, aktívneho asistenta sledovania mŕtveho uhla a systém PRE-SAFE® PLUS či aktívneho asistenta jazdenia v dopravných zápchach a bočný impulz PRE-SAFE®. K ďalším novým prvkom mimoriadnej výbavy patrí napríklad transparentná kapota motora a asistent manévrovania s prívesom.

 

Komponenty a systémy GLC boli vylepšené v mnohých detailoch, napríklad systém ENERGIZING AIR CONTROL, AIR-BALANCE, GUARD 360°, náladové osvetlenie alebo nová panoramatická posuvná strecha s užšou priečkou, ktorá zabezpečuje výrazne lepší pocit z priestoru. Viackrivkové sedadlá (na želanie) bolo obohatené o dodatočné masážne funkcie.

 

Základná výbava: výrazne obohatená

 

Sériová výbava novej GLC bola výrazne obohatená a zákazníkovi od samého začiatku ponúka atraktívne vozidlo. K sériovej štandardnej výbave patrí napríklad línia výbavy AVANTGARDE s obľúbenými prvkami výbavy, ako sú veľké displeje, integrácia chytrého telefónu, bezdrôtové nabíjanie či vyhrievané sedadlá vodiča a spolujazdca. Okrem toho bola pre zákazníkov výrazne zjednodušená logika ponuky, čím sa zmenšila námaha pri výbere mnohých jednotlivých možností. Funkčné prvky výbavy, ktoré sa často nakupujú v kombináciách, sú začlenené do balíkov výbavy na základe reálneho správania zákazníkov pri kúpe. Okrem toho je k dispozícii ešte niekoľko ďalších prvkov výbavy zameraných na funkcie. Pokiaľ ide o dizajnové prvky výbavy, ako sú farby, čalúnenie, ozdobné prvky a kolesá, zákazník si môže, ako doteraz,   individuálne nakonfigurovať svoje vozidlo.

 

Prehľad verzií GLC, ktoré si zákazníci môžu objednať:

 

 

 

GLC 200 4MATIC

GLC 300 4MATIC

GLC 220 d 4MATIC

Zdvihový objem

cm³

1 999

1 999

1 993

Výkon

kW/k

150/204

190/258

145/197

pri

1/min

5 800 – 6 100

5 800

3 600

Príd. výkon (zvýšenie výkonu)

kW/k

17/23

17/23

17/23

Max. krútiaci moment

Nm

320

400

440

pri

1/min

1 800 – 4 000

2 000 – 3 200

1 800 – 2 800

Príd. krútiaci moment (zvýšenie výkonu)

Nm

200

200

200

Kombinovaná spotreba paliva

(WLTP) [1]

l/100 km

8,2 – 7,3

8,2 – 7,3

5,9 – 5,2

Kombinované emisie CO2 (WLTP) [1]

g/km

186 – 167

186 – 167

155 – 136

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h

s

7,8

6,2

8,0

Maximálna rýchlosť

km/h

221

240

219

Cena od

eur s DPH

57 960,00

69 696,00*

60 420,00

* V cene je zahrnutá sériová línia výbavy AMG Line.

 

 

[1] Uvedené hodnoty sú zistené „hodnoty WLTP-CO2“ v zmysle čl. 2 bodu 3 vykonávacieho nariadenia (EÚ) 2017/1153. Hodnoty spotreby paliva boli vypočítané na základe týchto hodnôt.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode