Za volantom Hondy na trati a teraz aj na ceste…

04.05.2018 10:01

Civic Type R je voľbou súťažných jazdcov tímu Toro Rosso Honda Formula 1

 

Súťažní jazdci tímu Toro Rosso Honda Formula 1, Pierre Gasly a Brendon Hartley, si za svoj automobil na bežné jazdenie zvolili Hondu Civic Type R. Civic Type R, model 2017, ktorý sa vyrába v závode Honda of the UK Manufacturing (HUM), je ideálnou voľbou súťažného jazdca Formuly 1 na pretekársku trať i mimo nej. Skonštruovaný ako „pretekársky automobil pre cesty“, je ovenčený titulom „najrýchlejší automobil s predným náhonom na okruhu Nürburgring Nordschleife“ s časom 7 minút a 43,8 sekúnd.

Gasly a Hartley tohto roku jazdia svoju prvú celú sezónu vo Formule 1, pričom na šampionáte v roku 2017 pretekali na piatich, respektíve štyroch okruhoch. Gasly na minulomesačných pretekoch Bahrain Grand Prix skončil štvrtý a získal tak svoje úplne prvé body F1 a pre Red Bull Scuderia Toro Rosso prvé body v sezóne.

Gasly a Hartley majú spoločné aj niečo iné. Obaja sú šampiónmi, Pierre získal titul GP2 v roku 2016 a Brendon je dvojnásobným a úradujúcim majstrom sveta pretekov World Endurance Championship.

Keď Francúz Gasly, ktorý na Super Formula v Japonsku, jazdiaci za Team Mugen skončil hneď za víťazom, dostal minulý mesiac nové auto, skonštatoval: „Mám veľké šťastie, že Type R je mojim každodenným automobilom. Už sa neviem dočkať, kedy ho vyskúšam na ikonickej trase Route Napoleon v južnom Francúzsku a možno dokonca aj na pretekárskej trati, kde určite dokážem posunúť limity.“

Hartley si okamžite po prevzatí svojej Hondy Civic Type R pripomenul niekoľko zážitkov: „Verili by ste, že mojim úplne prvým cestným automobilom bola Honda Civic z roku 1996,“ pripomenul si Novozélanďan. „Je to super, dostať modernizovanú verziu Type R. Jediným nedostatkom je, že pri 21 veľkých cenách a poriadne nabitom pláne F1 nielen na trati, nebudem mať dostatok času zajazdiť si na nej toľko, koľko by som chcel.“

Honda uviedla na trh dvojlitrový model motora VTEC TURBO v roku 2017 s cieľom poskytnúť najpôsobivejší zážitok z jazdy na akomkoľvek Civicu Type R. Maximálny výstupný výkon optimalizovaného motora je 320 koní pri 6500 ot/min a maximálny krútiaci moment je 400 Nm v rozsahu od 2500 do 4500 ot/min. Z nuly na 100 km/h zrýchli len za 5,7 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť až 272 km/h.

Aj batožinový priestor s objemom 414 litrov a šírkou otvoru 1120 mm, v kombinácii s plochou podlahou pre nakladanie ťažkých predmetov, vyhovuje ľuďom na celom svete, ktorí každý deň dochádzajú do práce. Gasly k tomu dodáva: „Interiér je priestranný, hlavne jeho kufor, ktorý oceňujem hlavne pri jazde na letisko so všetkou batožinou, ktorú musím mať so sebou“.


 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode