Vyfarbi svoje neviditeľné ja a ako pracovať s appkou Mandalive?

25.10.2016 18:26

Už ste niekedy skúšali vyfarbiť svoje neviditeľné ja? Viete ako vyzerá vaša radosť, smútok, úspech alebo strach? Odborníci na osobnostný rozvoj vydali knihu a mobilnú aplikáciu, ktorými si môžete zlepšiť život. Špeciálne navrhnuté terapeutické mandaly sú tým správnym nástrojom, ktorý vám ľahkou a zábavnou formou umožní nahliadnuť do svojho vnútra, zlepšiť si vzťahy či koncentráciu.

Pohodlne sa na chvíľku usaďte, vezmite do rúk knihu Mandaly pre lepší život a vyfarbite sa. Mandaly sú známe svojimi terapeutickými účinkami, ktoré dokážu človeka stimulovať a motivovať. Kniha vychádza z dlhoročných skúseností autorov knihy, najmä terapeutky a koučky PhDr. Ľubice Hamarovej, ktorá sa dlhé roky venuje práci s nevedomím, neurovede a a arteterapii na dosiahnutie viditeľných a dlhodobých výsledkov.
Ide o sofistikovaný, ale zábavný nástroj sebarozvoja. Pomocou mandál môžete dosiahnuť harmóniu, spokojnosť, či životnú pohodu.  

Zaujímavosťou je, že spolu s knihou vychádza aj mobilná aplikácia Mandalive, ktorá je prvou appkou na svete tohto druhu. Vyfarbiť sa a venovať sa na chvíľku sebe môžete teda aj v mobile.

Knihu Mandaly pre lepší život a aplikáciu Mandalive pokrstila známa tenistka Janette Husárová, ktorá sa osobnostnému rozvoju venuje od svojich 19-tich rokov. Ako sama hovorí, mandaly sa stali neoddeliteľnou súčasťou jej tenisovej prípravy a sprevádzali ju na tenisových turnajoch po celom svete.  Aj vďaka práci na sebe, mandalám a sebarozvoju, dosiahla podľa vlastných slov tenisové úspechy, ktoré sa jej vraj svojho času zdali až nedosiahnuteľné.

Ako pracovať s appkou Mandalive?

1. Výber mandaly na vyfarbovanie
Na úvodnej obrazovke sa buď necháme prekvapiť, aká mandala sa nám náhodne zobrazí, alebo si emóciu, vlastnosť či stav, ktorý chceme vyfarbovať, môžeme sami vybrať zo zoznamu.

2. Prečítanie si zámeru
Na posilnenie účinku mandaly a celej aktivity vyfarbovania si pred začiatkom prečítame zámer, ktorý sa nám pred samotnou mandalou zobrazí.

3. Vyfarbovanie
Mandalu môžeme vyfarbovať priamo v appke alebo si ju vytlačiť na papier a vyfarbovať farbičkami či fixkami.

Keď mandalu vyfarbujeme priamo v appke, môžeme ťuknúť prstom na akýkoľvek tvar a zapne sa nám vyfarbovanie iba v rámci toho tvaru. Vypnúť ho môžeme na ikone v ľavom dolnom rohu. V pravom dolnom rohu si môžeme nastaviť veľkosť, ostrosť a sýtosť štetca.

Pri vyfarbovaní rešpektujeme tvary v mandale. Menšie políčka môžeme spájať do väčších celkov v rámci zadefinovaných tvarov, nevytvárame však úplne nové tvary a nevychádzame za hlavné línie. Mali by sme vyfarbiť všetky plochy mandaly. Najlepšie je nenechať ani jedno nevyfarbené políčko, aby sme čo najviac využili silu pôsobenia tvarov a farieb. Keď cítime, že chceme nejaké plochy nechať biele, môžeme tak urobiť. Bielych plôch by však určite malo byť menej ako vyfarbených.

Vyfarbenú mandalu si môžeme na nejaký čas odložiť, prípadne vystaviť. Po čase ju môžeme roztrhať alebo spáliť. Ak mandalu vyfarbujeme v rámci appky, môžeme si ju uložiť do knižnice a po nejakom čase vymazať. Pozitívne mandaly môžu slúžiť aj ako talizmany a nástroje feng šuej a môžu byť vystavené dlhodobo.

Pri práci s mandalou sa dotýkame obsahov nášho vnútra, ktoré boli dovtedy skryté. Môžeme pri nej preto prežívať rôzne emočné stavy ako odpor, hnev, strach, stres, prípadne iné nepríjemné pocity. Ideálne je, ak týmto emóciám dáme voľný priebeh a necháme ich z nevedomia bezpečne vyjsť počas vyfarbovania. Bezpečným uvoľnením týchto emócií počas vyfarbovania predídeme tomu, aby ich nevedomie nemuselo uvoľňovať v našom živote kompenzačným a deštruktívnym spôsobom. Napríklad prostredníctvom vyfarbovania vyjadríme svoj hnev alebo frustráciu a vďaka tomu neskôr nečakane nenakričíme na svoje deti alebo nebudeme smutní a dotknutí, keď nám šéf dá spätnú väzbu. Budeme tak uvoľnenejší, vyrovnanejší a náš život bude harmonický a naplnený.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode