Volvo vyhlasuje koniec neporiadku vo vnútri nového malého SUV XC40

24.08.2017 11:05

Spoločnosť Volvo Cars vyhlásila koniec problému, s ktorým sa dennodenne stretávajú vodiči na celom svete: nedostatku vhodných a funkčných úložných priestorov vo vnútri automobilu. Vďaka svojmu inovatívnemu prístupu vo vnútri nového malého mestského SUV XC40, ktoré má byť uvedené na trh v najbližších týždňoch, sa spoločnosť Volvo Cars postavila na čelo segmentu malých luxusných SUV z hľadiska riešenia priestoru, úložných možností a všestrannej funkčnosti.

Netrpezlivo očakávaný model XC40 od spoločnosti Volvo Cars doplní rad jej vozidiel SUV, ktorý okrem neho tvorí špičkové veľké Volvo XC90 a SUV strednej triedy XC60.

Tím spoločnosti Volvo Cars pre prieskum potrieb zákazníkov strávil v rámci vývojovej fázy modelu XC40 značný čas zisťovaním, ako obyvatelia miest na celom svete každodenne využívajú svoje vozidlo – a, čo je ešte dôležitejšie, ako si v ňom ukladajú svoje osobné veci. Zákazníkov sa tiež pýtali, ako by chceli zlepšiť interiéry svojich vozidiel.

Ukázalo sa, že rôzne regióny a mestá priniesli pozoruhodne podobné výsledky, a poskytli tak cenné informácie dizajnérom značky Volvo, ktorí práve začínali pracovať na interiéri nového modelu XC40.

„Keď sme hovorili s ľuďmi o tom, ako a kde si ukladajú veci, ktoré so sebou denne nosia, bolo úplne jasné, že väčšina dnešných automobilov má v tomto smere značné nedostatky. Telefóny sa kĺžu po stredovej konzole, príručné tašky sú neustále vystavené riziku pádu a ľudia šmátrajú za volantom, keď sa snažia vybrať peňaženky kartu. Rozhodli sme sa vyriešiť tieto problémy a zároveň mnoho ďalších, s ktorými sme sa stretli,“ hovorí Louiza Atcheba, manažérka značky modelov Série 40 v spoločnosti Volvo Cars.

Napríklad keď chceli dizajnéri značky Volvo vytvoriť lepšie úložné priestory vo dverách nového modelu XC40, rozhodli sa pre radikálny nový prístup. Z dverí presunuli reproduktory a vyvinuli svetovú novinku – vzduchom vetraný doplnkový basový reproduktor (subwoofer) upevnený na palubnej doske, čím vznikol vo dverách dostatočný priestor na prenosný počítač a tablet alebo na niekoľko fliaš s vodou.

„Keď sme navrhli tunel, naším cieľom bolo nielen vytvoriť pekný dizajn, ale zároveň zabezpečiť, aby sa držiaky nápojov mohli používať ako držiaky nápojov, a aby samotný dizajn poskytoval priestory pre mince, karty a napájacie káble. Ďalšou oblasťou, na ktorú sme sa zamerali, bolo vytvorenie použiteľného priestoru pre váš telefón, ktorý bude ponúkať možnosť bezdrôtového nabíjania a konektory USB,“ hovorí Conny Ewe Blommé, hlavný dizajnový riaditeľ spoločnosti Volvo Cars.

Do odkladacej priehradky pred spolujazdcom sa pridal malý sklopný hák, ktorý vám umožní zabezpečiť malé nákupné alebo príručné tašky. Pod oboma prednými sedadlami je úložný priestor, ktorý je dostatočne veľký na uloženie mini tabletu alebo iných menších predmetov.

Model XC40 ponúka aj otvory na kreditné alebo servisnú karty, ktoré možno úhľadne zasunúť do palubnej dosky, a mať ich tak pre prípad potreby poruke. V tunelovej konzole pod lakťovou opierkou je veľký úložný priestor s miestom na škatuľu s papierovými vreckovkami. Do špeciálneho odnímateľného zásobníka môžete odhadzovať odpad.

„V batožinovom priestore sme navrhli systém inteligentnej podlahy, ktorý sa dokáže sklopiť a oddeliť vašu batožinu, vďaka čomu môžete využiť celý batožinový priestor bez toho, aby ste museli vyberať z vozidla podlahu. Elektronický sklápací mechanizmus v zadných sedadlách vám zasa stlačením jediného tlačidla poskytne rovnú ložnú plochu,“ hovorí Conny Ewe Blommé.

Model XC40 obsahuje sklápací rozdeľovač batožinového priestoru s dvoma háčikmi na zaistenie nákupných tašiek alebo inej batožiny, spolu so štyrmi nakladacími hákmi, ktoré zjednodušujú nakladanie batožiny. Pod podlahou batožinového priestoru je pridaná aj jedna súkromná odkladacia priehradka.

„Veľa z toho, čo sme urobili v modeli XC40, vychádza z rozsiahlych informácií od spotrebiteľov. S modelom XC40 vyhlasujeme koniec neporiadku v autách a dbáme na to, aby bolo všetko na dosah ruky, no zároveň mimo dohľadu. Dôležité je odstrániť neporiadok, aby ste si mohli vyčistiť myseľ,“ uzatvára Louiza Atcheba.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode