Volvo bude vyrábať nový sedan S60 bez vznetového motora

18.05.2018 08:00

Nový sedan Volvo S60 – ktorý má prísť na trh koncom jari budúceho roku – bude prvým vozidlom značky Volvo, ktoré sa bude vyrábať bez vznetového motora. Spoločnosť Volvo Cars tak zdôrazňuje svoje odhodlanie smerovať k dlhodobo udržateľnej budúcnosti bez používania tradičných spaľovacích motorov.

 

Všetky nové modely Volvo, ktoré budú uvedené na trh od roku 2019, budú v ponuke buď ako polohybridné zážihové, Plug-in hybridné zážihové alebo akumulátorové elektrické vozidlá. Ide o najkomplexnejšiu stratégiu elektrifikácie vozidiel v automobilovom priemysle a spoločnosť Volvo Cars bola prvým tradičným výrobcom automobilov, ktorá sa v júli 2017 zaviazala k úplnej elektrifikácii.

 

Naša budúcnosť je elektrická a novú generáciu vznetových motorov už nebudeme vyvíjať,“ uviedol Håkan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars. „Budeme vyraďovať iba vozidlá so spaľovacím motorom, pričom prechodnou verziou na ceste k úplnej elektrifikácii budú zážihové hybridné verzie. Nový model S60 predstavuje v tomto smere ďalší krok.“

 

Spoločnosť Volvo Cars minulý mesiac upevnila svoje odhodlanie venovať plnú pozornosť stratégii elektrifikácie vyhlásením, že jej cieľom je dosiahnuť, aby 50 percent celosvetového objemu jej predaja do roku 2025 tvorili plnoelektrické vozidlá. Vyhlásenie sa uskutočnilo na autosalóne v Pekingu 2018 a švédsku automobilku postavilo do pozície silného hráča v Číne, ktorá je vedúcim svetovým trhom v oblasti elektrifikovaných automobilov.

 

Nové Volvo S60, luxusný športový sedan strednej triedy, vychádza z modulárnej architektúry SPA. Táto platforma pochádza z vlastnej dielne spoločnosti Volvo a podporuje aj jej ocenené nové modely série 90 a série 60. Začiatkom roka bol v Štokholme uvedený na trh model V60 ako kombi súrodenec sedanu S60.

 

Nový sedan S60 bude spočiatku v ponuke so štvorvalcovými zážihovými motormi Drive-E ako aj vo verzii s hybridným Plug-in zážihovým pohonom. Polohybridné verzie budú nasledovať na budúci rok.

 

Výroba nového sedanu S60 sa začne na jeseň tohto roku v úplne novom výrobnom zariadení spoločnosti Volvo Cars pri meste Charleston v americkom štáte Južná Karolína. Závod v Charlestone bude jediným výrobným zariadením nového Volva S60, čo znamená, že modely S60 americkej výroby sa budú predávať na americkom trhu ako aj v zámorí prostredníctvom vývozu.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode