Volkswagen Slovakia pozastaví na tri týždne výrobu

26.07.2023 09:06

 •  Letná dovolenka s príspevkom zamestnávateľa pre tisícky zamestnancov

 • Integrácia nových modelov a naplánované práce v súvislosti s budúcimi projektmi

 • Pravidelná údržba výrobných zariadení a infraštruktúry

  Plánovaná letná odstávka výroby predstavuje čas na rozsiahle prestavby a technické práce, ktoré nie je možné uskutočniť počas plnej prevádzky. V bratislavskom závode preto zostane v tom čase v nasadení niekoľko stoviek zamestnancov, ktorým bude s naplánovanými prácami vypomáhať približne 1 700 pracovníkov dodávateľských firiem. V závode budú prebiehať predovšetkým technologické prestavby, inštalácie, výmeny a úpravy výrobných a prevádzkových zariadení, robotov, automatizačnej, manipulačnej a dopravníkovej techniky či integrácia budúcich projektov. Diať sa tak bude ako v karosárňach, tak aj v lakovni či oboch montážnych halách. Počas odstávky sa odborné tímy sústredia aj na finálne práce pred očakávaným príchodom sériovej výroby novej generácie modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb.

   

  Počas celozávodnej odstávky sa pravidelne vykonáva aj údržba. Vo výrobnej oblasti sa pracovníci sústredia na pravidelnú generálnu údržbu robotov, automatizačnej techniky a ďalších zariadení. V rámci infraštruktúry sú naplánované sanačné a opravné práce podláh, značenia, vodovodných rozvodov, hygienických a prevádzkových zariadení. Nevyhnutné a neodkladné pracovné úlohy majú počas odstávky tiež zamestnanci finančného a mzdového oddelenia, ako aj pracovníci bezpečnosti závodu a zásobovania energiami.

   

  Výrobný závod Martin, produkujúci komponenty pre prevodovky a podvozky, pozastaví prevádzku o týždeň neskôr, od 24. júla 2023 na dva týždne. Časť zamestnancov sa bude rovnako ako v Bratislave venovať údržbe zariadení a ďalších prácam, ktoré nie je možné vykonávať počas bežiacej výroby. V nasadení zostanú aj zamestnanci zodpovední za výrobu nového diferenciálu pre elektrické pohony.

   

   

  Tisícky zamestnancov Volkswagen Slovakia využívajú počas letnej dovolenky príspevok na rekreáciu na Slovensku, ale podnik im navyše prispieva aj na dovolenku v zahraničí. V závislosti od rodinného stavu a počtu detí môžu požiadať o príspevok do výšky 700 eur. V prípade rehabilitačného pobytu v kúpeľných zariadeniach a wellness hoteloch na Slovensku môžu získať príspevok pre seba a partnera/partnerku celkovo do výšky 210 eur. Rodičia s deťmi môžu zasa požiadať o príspevok na denný či pobytový tábor na Slovensku aj v zahraničí. Volkswagen Slovakia ako spoľahlivý a stabilný zamestnávateľ zároveň vypláca tradične pred letnou sezónou tzv. dovolenkovú odmenu, resp. 13. plat.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode