Volkswagen na bratislavskom autosalóne 2017

10.04.2017 09:28

Aj v tomto roku bude Volkswagen na bratislavskom autosalóne vystavovať takmer kompletnú ponuku svojich osobných a ľahkých úžitkových automobilov, vrátane najčerstvejších noviniek ako nový Golf a tiež limuzíny Arteon, ktorá bola predstavená na nedávno skončenom medzinárodnom autosalóne v Ženeve.


⦁    Prakticky kompletná ponuka osobných a ľahkých úžitkových automobilov
⦁    Akčné modely, atraktívne autosalónové bonusy, výhodné možnosti financovania
⦁    Slovenská premiéra limuzíny Arteon a nového Golfu

Jednou z najvýznamnejších noviniek je bestseller Golf v modernizovanej podobe pre rok 2017. Okrem dizajnovo osvieženého vonkajšieho vzhľadu a vylepšených motorov prichádza s bohatším sériovým vybavením, a to pri priaznivejšej cene. Modernizovaný Golf má už v základnej verzii štandardne systém infotainmentu Composition Colour s farebným dotykovým displejom 16,5 cm (6,5 palca), zadné skupinové svetlá z LED a ušľachtilejší interiér. Okrem toho sú vozidlá predávané na slovenskom trhu vybavené uvádzacím kompletom rozšíreného sériového vybavenia Edition, ktorý napríklad pri základnej verzii Trendline obsahuje 2-zónovú klimatizáciu Air Care Climatronic a tempomat, pri špičkovej Highline aj predné svetlomety z LED. Vďaka tomu je základná cena oproti porovnateľnej verzii  modelového roka 2016  nižšia o 310 eur: nový Golf 1.0 TSI Trendline s nezmeneným výkonom 63 kW (85 k) stojí 14 290 eur. Súčasne sa začalo predávať aj kombi Golf Variant, ktoré je o 500 eur drahšie.

Absolútny vrchol kompaktného kombi predstavuje ďalší z exponátov autosalónu – Golf Variant R, ktorý má po modernizácii motor 2.0 TSI s výkonom zvýšeným na 228 kW (310 k) a maximálnym krútiacim momentom až 400 Nm. Tento pôsobivý výkonový potenciál sa štandardne prenáša na všetky kolesá systémom pohonu 4Motion – na želanie aj cez prevodovku DSG, ktorá je teraz 7-stupňová.


Iba mesiac po svetovej premiére na ženevskom autosalóne do Bratislavy príde nová limuzína vyššej strednej triedy Arteon. Koncepciou karosérie je vlastne päťdverové päťmiestne kupé. Dlhý rázvor 2,84 m zaručuje veľkorysé priestorové pomery aj v zadnej časti kabíny, variabilný batožinový priestor je prístupný cez na pohľad neviditeľné piate dvere. Výkonové rozpätie štvorvalcových motorov od 110 do 206 kW (150 až 280 k) signalizuje, že Arteon hrá vo vyššej lige ako technicky príbuzný Passat. V showroomoch slovenských predajcov sa Arteon objaví v druhom polroku.


V minulom roku modernizovaný najmenší model up! sa predáva ako akciový model up! Slovakia. Najmenší model značky Volkswagen je k dispozícii so všetkými motormi s objemom 1,0 litra, vrátane verzie eco up! na stlačený zemný plyn CNG a nového prepĺňaného motora 1.0 TSI s výkonom 66 kW (90 k). Akciový model má štandardne 5-dverovú karosériu a vzťahuje sa naň predĺžená záruka 5 rokov alebo 100 000 km. S cenovým zvýhodnením 600 eur, ktoré je rovnaké pre všetky verzie sa cenník akčného modelu začína od 8350 eur.

Aj Polo si zákazníci môžu objednať ako cenovo zvýhodnený model Polo Slovakia. Jeho základom môžu byť všetky tri verzie vybavenia Trendline, Comfortline a Highline v kombinácii s benzínovými motormi vo výkonovom rozpätí od 44 kW (60 k) do 81 kW (110 k) a naftovým motorom 1.4 TDI s výkonom 55 alebo 66 kW (75 a 90 k), vrátane príplatkovej 7-stupňovej prevodovky DSG. Rozšírené sériové vybavenie akčného modelu sa líši podľa verzie – siaha od 5-dverovej karosérie s elektrickým ovládaním okien vpredu a predĺženej záruky pri Trendline po rozličné luxusné prvky, vrátane automatickej klimatizácie Climatronic pri Highline. Podľa verzie vybavenia a motora môže cenové zvýhodnenie modelu Polo Slovakia dosahovať až 2321 eur, pričom cena začína už od 9900 eur. Okrem toho pri vyšších verziách Comfortline Slovakia a Highline Slovakia importér poskytuje ďalší, časovo limitovaný autosalónový bonus 500, resp. 1000 eur.

Kompaktná limuzína Jetta sa predáva ako akciový model Business s obohateným sériovým vybavením v cene vozidla, obsahujúcim automatickú dvojzónovú klimatizáciu Climatronic a ďalšie prvky podľa zvolenej verzie. Cenové zvýhodnenie kompletu Business sa pohybuje podľa motora a verzie vybavenia od 1155 do 1712 eur. K tomu importér poskytuje do 30.6.2017 navyše autosalónový bonus 1200 eur.

Ponuka výstavných bonusov sa však neobmedzuje iba na tri akčné modely. V určenom období si môžu záujemcovia kúpiť aj ďalšie osobné modely Volkswagen s výstavným bonusom. Importér ho poskytuje aj na  Sharan Family & Business vo výške 2000 eur do 31. 5. 2017 a na Beetle/Beetle Cabrio vo výške 1500 eur do 30.6.2017. Pre majiteľov modelu Touareg je určený bonus 5000 eur pri výmene ich jazdeného vozidla za nové, ktorý platí do 30. 6. 2017. V rovnakom období môžu zákazníci, ktorí si kupujú modely Jetta, Touran a Passat ako vozidlo na podnikanie (registrované na IČO), využiť podnikateľský bonus vo výške 1200, 1500, resp. 3000 eur.

Pre zákazníkov – fyzické osoby – importér Porsche Slovakia v spolupráci so spoločnosťou Volkswagen Financial Services opäť poskytuje financovanie Profi Kredit s nákupom vozidla na polročné splátky 1/3, 1/4 a 1/5 ceny bez navýšenia ako aj tzv. financovanie za 1 % s nulovým úrokom. Pri ňom zákazník najprv zaplatí akontáciu vo výške podľa vlastného uváženia (minimálne 28 %) a následne platí 3 alebo 4 roky mesačne splátku vo výške 1% ceny vozidla a následne doplatí zvyšok ceny vozidla bez navýšenia.  

Expozícia značky Volkswagen na bratislavskom autosalóne s rozlohou 900 m2 bude ako tradične umiestnená v hale B0. Súčasťou expozície bude opäť aj shop s lifestylovými predmetmi značky, či aktivity  zamerané na podporu najnovšieho projektu značky Volkswagen – Volkswagen TV (viac informácií k dispozícii na www.volkswagentv.sk). 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode