Volkswagen na autosalóne v Nitre – tri slovenské premiéry

25.09.2017 08:52

Na autosalóne v Nitre (5. – 8. októbra 2017) Volkswagen vystaví väčšinu z programu svojich osobných vozidiel. Značku budú v expozícii v pavilóne F v areáli Agrokomplex Nitra zastupovať autorizovaní predajcovia Araver Nitra a Autoprofit Galanta s podporou importéra Porsche Slovakia. Slovenskú premiéru budú mať v Nitre tri modely Volkswagen, z ktorých dva debutovali iba minulý týždeň na autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.

Úplnú novinku v ponuke značky Volkswagen predstavuje nové kompaktné SUV T-Roc. Automobil vo veľkostnom formáte Golfa (dĺžka 4,23 m) je ďalším modelom, uvedeným v rámci ofenzívy SUV značky Volkswagen, ktorá bude pokračovať aj v budúcom roku. T-Roc prichádza s úplne novým dizajnom, založenom na nových prvkoch a výraznej farebnosti – je ďalším modelom značky, ktorý sa dá objednať so strechou nalakovanou v kontrastnej farbe. Bude sa predávať s troma benzínovými motormi TSI a troma naftovými motormi TDI v troch výkonových stupňoch 85 kW (115 k), 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k). Motory v najnižšom výkonovom stupni sa montujú výlučne so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou v kombinácii s pohonom predných kolies. Pri motoroch s výkonom 110 kW (150 k) si zákazník môže zvoliť pohon predných kolies, pohon všetkých kolies 4MOTION (s ovládacím systémom 4Motion Active Control) a pri obidvoch alternatívach aj 7-stupňovú prevodovku s dvoma spojkami DSG. Najvýkonnejšie motory sa sériovo kombinujú s prevodovkou DSG a pohonom 4MOTION.

Druhou frankfurtskou novinkou, ktorú uvidia návštevníci autosalónu v Nitre je  Polo novej – v poradí už šiestej generácie. Hoci je naďalej formálne malým automobilom, dĺžkou 4,05 m, vnútorným priestorom kabíny a základným objemom batožinového priestoru 351 dm3 sa už približuje k nižšej strednej triede. Karoséria je štandardne päťdverová, aby sa zlepšil prístup do kabíny. Vďaka využitiu modulárnej stavebnice komponentov MQB má Polo mnohé asistenčné systémy ako vyššie modelové rady značky. V ponuke vybavenia na želanie sú rozličné inovatívne prvky ako reflektory z LED alebo dvojzónovú automatickú klimatizáciu. Neobyčajne široká ponuka motorov obsahuje až 8 agregátov – benzínových, naftových i motor na zemný plyn CNG. Výkonové spektrum sa začína trojvalcom 1.0 MPI s výkonom 55 kW (75 k) a končí sa štvorvalcom 2.0 TSI s výkonom až 147 kW (200 k), vyhradeným pre športovú verziu GTI.

Do predaja na Slovensku prichádza nový Tiguan Allspace, ktorý je treťou premiérou značky v Nitre. Oproti základnej verzii má predĺžený rázvor o 11 cm a celkovú dĺžku karosérie takmer o 22 cm  na 4,70 m. Vďaka tomu je na výber s piatimi sedadlami alebo s usporiadaním sedadiel 5+2, pričom sedadlo pre tri osoby v druhom rade je pozdĺžne posuvné o 18 cm a dve sedadlá v treťom rade dajú zaklopiť do podlahy. Päťsedadlová verzia má batožinový priestor s obrovským základným objemom 760 dm3, pri sklopení zadných sedadiel je k dispozícii maximálny objem až 1920 dm3. Ponuka siedmich motorov sa začína benzínovým štvorvalcom 1.4 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a siaha až po turbodiesel 2.0 TDI Biturbo s výkonom 176 kW (240 k).

V expozícii značky Volkswagen v Nitre nebude chýbať ani tradičný bestseller Golf, ktorý bol v tomto roku úspešne uvedený na trh v modernizovanej verzii, rovnako ako ani ďalší tohtoročný debutant – športová limuzína vyššej strednej triedy Arteon. Tradičný bestseller Passat bude vystavený ako limuzína aj ako kombi s pohonom plug-in hybrid Passat Variant GTE a tiež bude predstavený Golf Alltrack. Výčet výstavných exponátov uzatvára najmenší model up! a kompaktný rodinný van Touran.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode