Víťazom Veľkej ceny SR Štefan Rosina

22.08.2016 09:48

Veľká cena Slovenskej republiky preteky automobilov na okruhu 2016 na okruhu SLOVAKIA RING sa skončili trojnásobným triumfom Štefana Rosinu. Tisícky divákov videli počas víkendu množstvo napínavých súbojov o každý meter trate a špičkovú pretekársku techniku v rámci FIA Central European Zone Trophy, národných šampionátov Slovenska, Maďarska a Slovinska a nadnárodného ESET V4 Cupu.


Náš najlepší okruhový jazdec súčasnosti Štofi Rosina u nás štartoval v Divízii 4 nad 3500 cm3 s vozidlom Lamborghini Huracán GT3, s ktorým reprezentuje Slovensko v prestížnej Blancpain GT Series vo farbách rakúskeho tímu Grasser. V šprintových pretekoch v sobotu nedal konkurencii šancu a vyhral s veľkým náskokom 26 sekúnd pred Čechom Jakubom Knollom na BMW Z4 GT3 a Jiřím Malchárkom na BMW M6 GT3. V nedeľu si takisto po skvelej kvalifikácii udržal prvé miesto aj napriek mokrej trati a vyhral o 27 sekúnd pred rovnakými dvoma súpermi. Štofi Rosina navyše pridal prvenstvo aj v sobotňajších vytrvalostných pretekoch: exkluzívny ESET 3H NIGHT RACE so štartom o 19:00 a na konci s krásnym ohňostrojom vyhral v posádke s Mirom Konôpkom na Lamborghini Huracán GT3 slovenského tímu ARC Bratislava. So stratou necelých 72 sekúnd za nimi prišla do cieľa posádka tímu Racing Trevor Jiří Malchárek – Christian Malchárek na BMW M6 GT3, tretie miesto pre seba získal rakúsky tím Zawotec na KTM X-Bow.
V nižšej kategórii D4 do 2000 cm3, takisto započítavanej do FIA CEZ Trophy, sa v oba dni tešil z víťazstva Srb Milovan Vesnić na SEATe Leon TCR, pred Vivien Kesthelyiovou z Maďarska a Mladenom Lalusićom zo Srbska. V D4 do 1600 cm3 sa v sobotu tešil Slovák Pavol Dlugoš a v nedeľu Maďar Joszef Merk. V napínavom MX-5 Cupe oba dni vyhral Lukáš Koník.
Víkend nabitý akciou a dobrou zábavou pre celé rodiny si nenechali ujsť tisícky spokojných divákov. Na nedeľňajšej autogramiáde so špičkovými slovenskými pretekármi mohli stretnúť aj dakarského hrdinu Ivana Jakeša, Maťa Homolu či Richarda Gondu.
Ďalšie informácie nájdete na www.slovakiaring.sk

 

Späť

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode