Víťazné vykročenie: Úplne nový Nissan NP300 Navara vyhral medzinárodnú súťaž Pick-up roka

23.11.2015 16:27

Úplne nový Nissan NP300 Navara vyhral prestížnu medzinárodnú súťaž Pick-up roka 2016. Slávnostné udelenie cien prebehlo vo francúzskom Lyone.

Novo uvedený model spoločnosti Nissan čelil silnej konkurencii zo strany vozidiel Mitsubishi L200 a Ford Ranger. Porota ocenila jeho vynikajúce jazdné vlastnosti na ceste aj v teréne, silný výkon motora a užitočné zaťaženie.

Vozidlo NP300 Navara v súťaži prešlo náročnými testami, pri ktorých boli posudzované schopnosti jazdy v teréne, výkon na ceste a pomer ceny a kvality. Pick-upy boli hodnotené aj v úlohe porovnávajúcej ich ťažnú silu.

  • Model NP300 Navara získal hlavnú cenu v medzinárodnej súťaži Pick-up roka 2016
  • Vozidlo sa vyrába od začiatku tohto mesiaca v závode spoločnosti Nissan v Barcelone
  • Porota ocenila pôsobivý interiér i exteriér, inovatívne technológie v segmente pick-upov, motor dCi s objemom 2,3 litra, úctyhodné užitočné zaťaženie a ťažnú silu vozidla

Nová NP300 Navara prináša pohodlie a naladenie, ktoré sa inšpiruje myšlienkou crossoverov a zároveň zachováva vychýrené schopnosti modelového radu Navara, ktorými sú odolnosť, nosnosť a vynikajúca práca v teréne.

 

Robustný podvozok sa vyznačuje množstvom nových prvkov vrátane päťbodového zavesenia zadných kolies v modeli Double Cab a pôsobivých rozmerov ložnej plochy, ktoré sú oproti predchádzajúcemu modelu o 67 mm dlhšie.

 

Jedinečné na trhu pick-upov je aj množstvo inovatívnych a zároveň cenovo dostupných technológií, ako sú panoramatický kamerový parkovací systém (AVM) a núdzové brzdenie pri pohybe vpred (FEB), ktoré vylepšujú jazdné vlastnosti vozidla a rozširujú možnosti jeho praktického využitia.

 

Viceprezident obchodnej jednotky spoločnosti Nissan pre úžitkové vozidlá Philippe Guérin-Boutaud vyhlásil: „Touto prestížnou cenou oslávila naša spoločnosť 80 rokov svojich odborných skúseností v sektore pick-upov. Náročné testy súťaže jasne ukázali odolnosť a inovatívny charakter nového vozidla Navara.“

  

„Európski zákazníci poznajú značku Nissan predovšetkým ako výrobcu výkonných vozidiel s pohonom všetkých štyroch kolies a inovatívnych crossoverov.  Nové vozidlo Navara predstavuje prienik oboch oblastí nášho prvenstva. Je to revolučný pick-up, ktorý spája robustný pohon 4×4 so sofistikovanosťou a efektivitou crossoveru,“ doplnil riaditeľ divízie ľahkých úžitkových vozidiel spoločnosti Nissan Europe Ponz Pandikuthira.

 

„Výhra v medzinárodnej súťaži Pick-up roka, kde sa porota skladá z najskúsenejších novinárov v odbore úžitkových vozidiel z celej Európy, je pre nás naozajstná česť. Ďakujem porotcom za cenu, ktorá jasne potvrdzuje kvality nášho nového vozidla Nissan Navara.“

  

Nový model Nissan NP300 Navara sa vyrába od začiatku mesiaca v Barcelone. Na európske trhy vstúpi v januári 2016.

 

Výrobu nového Nissanu NP300 Navara v závode v Barcelone si môžete pozrieť tu:

https://youtu.be/R_46MruCvwM

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode