VESPA OSLAVUJE 75. NARODENINY!

28.04.2021 10:21

TENTO ROK OSLAVUJE VESPA NIELEN 75. NARODENINY, ALE AJ ĎALŠÍ DÔLEŽITÝ MÍĽNIK: 19 MILIÓNOV VYROBENÝCH KUSOV, Z TOHO TAKMER DVA MILIÓNY ZA POSLEDNÚ DEKÁDU
19 MILIÓNOV PRÍBEHOV DIEVČAT A CHLAPCOV, MNOŽSTVA GENERÁCIÍ, KTORÉ SNÍVALI O SLOBODE A ZÍSKALI JU PRÁVE V SEDLE VESPY
DNES JE VESPA LEGENDOU, KTORÁ SA Z FUNKČNÉHO, ELEGANTNÉHO A JEDNODUCHÉHO DOPRAVNÉHO PROSTRIEDKU STALA MÓDNOU, ŠTÝLOVOU A DIZAJNOVOU IKONOU
GLOBÁLNA ZNAČKA, KTORÁ PÔSOBÍ V 83 KRAJINÁCH NA VŠETKÝCH KONTINENTOCH, SA MOMENTÁLNE NACHÁDZA V JEDNOM Z NAJSVETLEJŠÍCH OBDOBÍ HISTÓRIE.
ZNOVU OBJAVUJE SAMU SEBA A PRITOM SI ZACHOVÁVA SVOJE HODNOTY, ZOSTÁVA MLADÁ, MODERNÁ A 

NENAPODOBITEĽNÁ Vespa oslavuje 75 rokov s výnimočným číslom vyrobených kusov. Od jari 1946 to je už 19 miliónov. Devätnásty milión zavŕšila Vespa GTS 300 v špeciálnom prevedení 75th Anniversary Special Edition, ktorá bola vyrobená v továrni Pontedera, kde se Vespy vyrábajú bez prerušenia od roku 1946.

Za 19 miliónmi skútrov Vespa stojí rovnaké množstvo príbehov dievčat a chlapcov, ktorí snívali o slobode a získali ju v sedle najobľúbenejšieho jednostopového vozidla na svete. Vespa ich sprevádzala celým životom a stelesnila ich pocity a túžbu po slobode. Vespa je súčasťou kultúry, našich životov, žije v predstavách mnoho generácií Talianov, Európanov, Američanov, Afričanov a Aziatov. Dnes je jedným z ojedinelých produktov, ktoré sú neustálou súčasťou každodenného života.

Výnimočné jubileum nastává v dobe, keď Vespa zažíva jedno z najúspešnejších období svojej histórie. Značka so zastúpením v 83 krajinách sveta na všetkých kontinentoch je najznámejším jednostopovým vozidlom sveta. Už pred časom Vespa prestala byť len elegantným a jednoduchým dopravným prostriedkom a stala sa globálnou značkou, symbolom talianskej techniky a štýlu, ktorý spája milióny fanúšikov.

Neustály vývoj, špičkovej technológie, unikátny dizajn, ktorý presahuje hranice módnych trendov a vernosť vlastným pôvodným hodnotám – to sú len niektoré dôvody stojace za úspechom, ktorý najlepšie vyjadruje číslo 1 milión a 800 tisíc exemplárov, vyrobených za posledných desať rokov. V prvej polovici prvej dekády nového milénia bola ročná produkcia značky Vespa zhruba 50 tisíc kusov a od tej doby sústavne a obdivuhodne rastie. V roku 2007 už bolo vyrobených 100 tisíc kusov, o rok neskôr potom 200 tisíc. Vo svojich 75 rokoch je Vespa najglobálnejšou značkou za svoju históriu a jedným z najznámejších produktov „Made in Italy“ po celom svete. Vyrába se v troch továrňach: Pontedera, s produkciou určenou pre Európu, Ameriku a všetky západné trhy; Vinh Phuc vo Vietname, ktorá dodáva na miestny trh, Ďaleký Východ a do Indie, a v ultra-modernej továrni Baramati, otvorená od apríla 2012, ktorá vyrába Vespy pre indický a nepálský trh.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode