Väčší dojazd, rýchlejšie nabíjanie: divízia Ford Pro posilňuje pozíciu modelu E-Transit ako lídra v segmente

29.04.2024 19:06

  • Divízia Ford Pro predstavuje úžitkové vozidlo E-Transit s predĺženým dojazdom, čím zákazníkom rozširuje pole možností využitia tejto najpredávanejšej veľkej elektrickej dodávky v Európe.
     

  • Nový akumulátor s kapacitou 89 kWh znamená, že E-Transit má dojazd vyšší o 28 % na úrovni až 402 km, pričom ponúka rýchlejšie nabíjanie striedavým a jednosmerným prúdom. Tepelné čerpadlo v štandardnej výbave optimalizuje dojazd.

 

  • Všetky vozidlá E-Transit modelového ročníka 2024 môžu s výhodou využívať predĺžené dvojročné servisné intervaly bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Do radu elektrických vozidiel pribudol aj nový minibus E-Transit s továrenskou podporou.

     

Divízia Ford Pro dnes predstavila nový variant modelu E-Transit s predĺženým dojazdom, ktorý zdokonaľuje parametre tejto najpredávanejšej veľkej elektrickej dodávky v Európe, ktorá minulý rok prekonala svojho najbližšieho konkurenta v pomere viac ako päť ku jednej1.

 

Najnovší prírastok – ktorý sa dostáva do ponuky pre zákazníkov na celom svete –využíva akumulátor s využiteľnou kapacitou 89 kWh a má maximálny dojazd až 402 km2, rovnako sa zrýchlilo aj nabíjanie striedavým a jednosmerným prúdom3. Zákazníci môžu využívať aj predĺžené dvojročné servisné intervaly bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, čo je dvojnásobok súčasného jednoročného intervalu.

 

E-Transit s predĺženým dojazdom je ďalším príkladom záväzku divízie Ford Pro vyrábať vysokoproduktívne elektrické vozové parky v celej Európe,“ povedal Hans Schep, generálny riaditeľ divízie Ford Pro v Európe. „Zákazníkom prinášame možnosť prejsť väčšiu vzdialenosť medzi jednotlivými nabíjaniami, na výber je široká ponuka karosérií a podpora pripojeného ekosystému Ford Pro, čím posilňujeme svoju pozíciu dôveryhodného partnera pre kompletné riešenia vozového parku.“

 

E-Transit s predĺženým dojazdom je určený najmä pre zákazníkov, ktorí podnikajú vo vidieckych oblastiach, v regiónoch s chladnejším podnebím alebo jazdia na diaľničných trasách. Pohonná jednotka je určená aj pre prestavané vozidlá s vyššou hmotnosťou vyžadujúce dodatočný výkon.

 

Vyšší elektrický výkon

E-Transit s predĺženým dojazdom má akumulátor s vyššou využiteľnou kapacitou 89 kWh, čo umožňuje dosiahnuť dojazd až do 402 km – to znamená až o 28 percent viac ako ekvivalentný model so štandardným dojazdom2. Takéto zdokonalené parametre presvedčia zákazníkov, aby sa E-Transit s predĺženým dojazdom stal jasnou voľbou pre vozové parky pôsobiace mimo centier miest, ktoré však stále chcú využívať výhody zrýchlenej produktivity elektrických, pripojených úžitkových vozidiel.

 

Tepelné čerpadlo so vstrekovaním pár je súčasťou štandardnej výbavy modelov s predĺženým dojazdom a dokáže efektívnejšie vyhrievať kabínu pri nízkych teplotách. Tento systém sa podobá systému, ktorý využíva E-Transit Custom ako vôbec prvý elektromobil s touto technológiou. Je navrhnutý tak, aby sa zvýšila energetická účinnosť a vozidlo malo optimalizovaný dojazd aj v chladnejšom počasí.

 

Konštruktéri spoločnosti Ford výrazne zvýšili nabíjací výkon pre každý E-Transit s predĺženým dojazdom. Maximálny výkon pri nabíjaní striedavým prúdom sa zvýšil z 11 kW na 22 kW, čo znamená, že celonočné nabíjanie doplna bude trvať menej ako šesť hodín3. Výkon rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom sa zvýšil zo 115 kW na 180 kW, takže po 10-minútovom nabíjaní sa dojazd môže zvýšiť až o 116 km. Nabíjanie z 10 % na 80 % trvá približne 28 minút3.

 

Divízia Ford Pro očakáva, že zdokonalené možnosti modelu E-Transit s predĺženým dojazdom oslovia zákazníkov s rozmanitou škálou prípadov použitia a požiadaviek. Na výber je preto komplexný rad 19 variantov vrátane verzií L3 a L4, dodávok, dodávok s dvojitou kabínou a verzií s jednoduchou kabínou s podvozkom, s celkovou hmotnosťou vozidla od 3 500 kg do 4 250 kg. Maximálne užitočné zaťaženie je až 1 460 kg pre dodávky a 1 814 kg pre varianty podvozok s kabínou5, s ťažnou kapacitou až 750 kg pre modely s celkovou hmotnosťou 3 500 kg6. K dispozícii je aj systém Pro Power Onboard, ktorý umožňuje využívať výkon až 2,3 kW z akumulátora vozidla a napájať rôzne náradie, zariadenia a prestavby7.

 

E-Transit s predĺženým dojazdom využíva rovnaké digitálne funkcie na zvýšenie produktivity, ktoré divízia Ford Pro predstavila pre celý modelový rad Transit 2024:

 

  • možnosť bezdrôtovej aktualizácie softvéru vo viacerých moduloch vo vozidle,

  • inovačný nový systém integrácie vozidla umožňujúci ovládanie prestavby prostredníctvom obrazovky systému SYNC9,

  • technológia Delivery Assist11 navrhnutá tak, aby pomohla ušetriť až 20 sekúnd pri každom zastavení, čo znamená viac ako hodinu denne.

 

Okrem toho modely E-Transit so štandardným aj predĺženým dojazdom modelového ročníka 2024 využívajú novýdvojročný servisný interval bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, čo znamená nižšie servisné a prevádzkové náklady pre spoločnosti. Ide o výrazné vylepšenie oproti súčasnému ročnému intervalu bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov.

 

Od uvedenia do predaja v júni 2022 je E-Transit najpredávanejšou dvojtonovou elektrickou dodávkou v Európe, pričom v roku 2023 mal viac ako 55-percentný podiel na trhu1.


 

Nový minibus E-Transit

Divízia Ford Pro rozširuje modelový rad E-Transit aj o nový elektrický mikrobus s továrenskou podporou pri prestavbe.

 

Táto nová ponuka je určená pre rozmanitých zákazníkov, napríklad pre taxislužby, školy a miestne úrady, ktoré elektrifikujú svoje vozové parky a zabezpečujú svoju prevádzku do budúcnosti v reakcii na sprísňujúce sa predpisy a zavedenie vyše 350 nízkoemisných zón, ktoré sa momentálne nachádzajú v celej Európe, vrátane všetkých hlavných miest Európskej únie.

 

Nový model má kapacitu až 15 osôb. Základom sa stala dodávka E-Transit L3 s oknami s celkovou hmotnosťou 4 250 kg, ktorú v Turecku upravili špecialisti ISRI. Zákazníci sa môžu rozhodnúť pre jedno alebo dve sedadlá pre cestujúcich vpredu, zvoliť si usporiadanie s 9 alebo 12 miestami na sedenie vzadu a štandardnú alebo vysokú strechu. Klimatizácia, vyhrievanie zadnej časti kabíny a elektricky ovládaný bočný schodík sú súčasťou štandardnej výbavy.

 

Nový model minibusu možno špecifikovať s akumulátorom so štandardným alebo predĺženým dojazdom pre kapacitu deväť miest, prípadne so štandardným dojazdom pre 12-miestne usporiadanie.

 

Divízia Ford Pro Special Vehicles skúma aj možnosti poskytovania darcovských dodávok 
E-Transit s oknami prostredníctvom svojej 
rozsiahlej 200-člennej siete Ford Pro Convertor, ktorá sa venuje špecializovanejším prestavbám, napríklad na prepravu osôb na invalidnom vozíku.

 

Väčší dojazd, rýchlejšie nabíjanie: divízia Ford Pro posilňuje pozíciu modelu E-Transit ako lídra v segmente

 

Späť

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode