V hlavnej úlohe: BMW. Pozrite si pár filmov, v ktorých si zahrali bavorské vozidlá

16.04.2020 13:05

Vozidlá BMW si zahrali v takmer 30 000 filmoch +++ Partner tajných agentov +++ Krátke filmy vlastnej produkcie.

 

To najlepšie, čo môžete zažiť s akýmkoľvek vozidlom značky BMW, je radosť z jazdy. No v čase, keď najlepšie spravíte, ak zostanete doma, treba nájsť alternatívne riešenia. Jedným z nich je nájsť si filmy, ktoré vás prenesú do čarovného sveta príbehov. V mnohých z nich hrajú významnú úlohu aj vozidlá značky BMW. Podľa internetovej databázy filmových vozidiel imcdb.org sa vozidlá značky BMW objavili v takmer 30 000 filmoch, seriáloch či dokumentoch z celého sveta. A to hovoríme o všetkom, čo má na sebe znak BMW — od minivozidielka Isseta, cez všetky druhy motocyklov a automobilov, až po štúdie vozidiel, na ktoré žiarili reflektory počas filmového natáčania skôr než na autosalónoch. Podľa tejto internetovej stránky sa BMW radu 7 objavilo v takmer 2 000 snímkach, približne rovnaký počet filmových účastí má na konte BMW radu 3 všetkých druhov a napríklad BMW X5 si do životopisu môže zapísať viac ako 500 filmových účastí. Nie vždy išlo o dôležité úlohy, že ich napríklad používal hlavný hrdina, no i tak ide o pôsobivé číslo. Stačí si už len vybrať tú správnu službu, sadnúť si a naplno si užívať radosť z pozerania.

Na stope vraždy.

Mníchovské oddelenie vrážd a jeho vrchný inšpektor Stephan Derrick. To je 281 kriminálnych prípadov, v ktorých sa ako služobné vozidlo predstavilo BMW radu 5. Od prvej generácie E12 až po E28. V neskorších sériách presadol Stephan Derrick do BMW radu 7 a priebežne vymenil modely E23, E32 a E38. Ak máte radi inteligentné detektívky, môže byť práve sledovanie seriálu Derrick zaujímavým skrátením nielen veľkonočného obdobia. Nepretržité sledovanie všetkých dielov by vám zabralo takmer dva týždne a určite by ste pozorným okom odhalili aj mnoho ďalších modelov značky BMW a vozidiel, ktoré sa na cestách objavovali v čase vzniku seriálu v rokoch 1974 až 1998.

Zachrániť svet? Žiaden problém!

Značke BMW nie je cudzí ani svet tajných agentov. Minimálne medzi ich filmovými stvárneniami sa teší veľkej obľube. Nedá na ňu dopustiť Tom Cruise ako Ethan Hunt a to rovno v troch filmoch série Mission: Impossible. Vo filme Phantom Protocol jazdí na modeloch BMW Vision EfficientDynamics, čo bola štúdia, z ktorej neskôr vznikol sériový model BMW i8 a na BMW radu 6 Cabriolet. V ďalšom filme Rough Nation (Národ grázlov) sa zaskvelo BMW M3 a v najnovšom filme Mission: Impossible — Fallout jazdí v BMW M5 a po Londýne sa preháňa na motocykli BMW R nineT Scrambler.

Oficiálny filmový trailer: http://bit.ly/1AxPDmN .

Ethan Hunt je síce špičkou, no ak chcete dosiahnuť na vrchol tajných agentov, musíte sa volať James Bond. A aj ten sa pri plnení úloh spojených so zachraňovaním sveta spoliehal na vozidlá značky BMW. V roku 1997 si svetovú premiéru vo filme Zajtrajšok nikdy nezomiera odkrútilo BMW Z3, za volantom bol Pierce Brosnan. V tomto filme sa objavilo aj BMW 750iL, ktoré dokázal agent 007 ovládať pomocou mobilného telefónu aj na diaľku. A pred zloduchmi unikal na motocykli BMW R 1200 C. Vo filme Jeden svet nestačí ich zase naháňa v BMW Z8. Táto snímka však nie je pre milovníkov značky so slabými nervami. Medzi legendárne scény totiž patrí aj tá, kde obrovská píla rozreže auto na dva kusy.

A ešte jeden výlet medzi špiónov. Do filmu Červená volavka z roku 2017 s herečkou Jennifer Lawrence, ktorý sa nakrúcal aj v Bratislave. Ako sprievodca sa v celom filme objavuje BMW radu 7. BMW je taktiež dlhoročným partnerom Asociácie amerických režisérov, ktorej výročné ceny DGA sa tešia mimoriadnej úcte v Hollywoode a celom filmovom priemysle a predstavujú predzvesť Oskarov.

Za zmienku stojí aj akčný film Na plný plyn (2017). Hlavný hrdina, ktorého stvárňuje Scott Eastwood, plánuje ukradnúť zbierku vzácnych automobilov a prijíma aj jednu veľkú výzvu. Vo filme sa zjaví množstvo automobilov značky BMW ako aj motocykel BMW R nineT. Už v úvodnej, akciou nabitej scéne, naplno predvedie svoju športovú dynamiku a výkon model BMW M3. Úchvatné BMW radu 6 Gran Coupé vo filme Na plný plyn poslúži ako únikové vozidlo hneď pri niekoľkých príležitostiach. Mihnú sa tu aj BMW radu 4 Cabrio, kultové BMW i8 a vzácny veterán BMW 327.

Vo vlastnej réžii.

BMW sa okrem filmov a seriálov objavuje aj v kratších snímkach, ktoré vznikli priamo na objednávku značky. Medzi ich tvorcov patria prvotriedni hollywoodski režiséri a scenáristi, v hlavných úlohách sa objavujú najväčšie hviezdy. Sériu ôsmich filmov zo série The Hire režírovali velikáni ako Tony Scott, Guy Ritchie a Ang Lee. V hlavnej úlohe sa okrem Cliva Owena objavili aj modely BMW 740i, BMW M5 a BMW Z4.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode