V Dolnom Rakúsku nájdete 24 lyžiarskych stredísk a 200 km zjazdoviek

24.11.2019 21:50

 Dolné Rakúsko ponúka 24 lyžiarskych stredísk s viac ako 200 kilometrami zjazdoviek, ktoré obsluhuje takmer 100 lanoviek a vlekov. Zjazdovky sú väčšinou mierne a široké a oslovia tak predovšetkým rodiny a začiatočníkov. Na svoje si v deviatich zážitkových lyžiarskych centrách prídu aj milovníci adrenalínu. Bežkári zase ocenia viac ako 800 km upravených trás. Dolnorakúsky región je vďaka rozmanitým zážitkom na snehu veľmi atraktívny pre jednodňové, víkendové i dlhšie dovolenky.

 

V zimnej sezóne 2019/2020 prichádzajú lyžiarske strediská Dolného Rakúska s niekoľkými novinkami a zaujímavými lyžiarskymi zážitkami:

 

Pre ranné vtáčatá - Guga hö

Guga hö“ pochádza z mostviertelského dialektu a znamená nielen „svieži ako rybička“, ale je to tiež názov pre zážitkovú ponuku lyžiarskych stredísk v regióne Mostviertel. Na lyžiarov, ktorí majú radi skoré ranné lyžovanie, tak vo vybraných termínoch čaká nezabudnuteľný zážitok: pri východu slnka si, skôr než všetci ostatní, vychutnajú prvý zjazd po nedotknutej zjazdovke. S lyžiarskym sprievodcom spoznajú najkrajšie miesta na kopci a potom sa v horskej chate posilnia pri výdatnom brunchi regionálnymi špecialitami. Ide o najpopulárnejšiu aktivitu predošlých dvoch lyžiarskych sezón.

Od skorého rána môžu exkluzívne lyžovať na zjazdovkách dokonca aj deti. Rodinná lyžiarska oblasť Annaberg pre rodiny s deťmi ponúka dva špeciálne termíny, kedy môžu aj malí účastníci preskúmať a dôkladne otestovať bohaté možnosti lyžiarskeho strediska. Deti vo veku od 8 do 15 rokov, ktoré už zvládajú červené zjazdovky, sa môžu zúčastniť ranného lyžovania v Annabergu v sprievode dospelej osoby v dňoch 8. februára a 21. marca.

 

Nový Anna-Park v Annabergu

V Anna-Parku sa vybláznia malí aj veľkí. Nachádzajú sa tu totiž dve freestylové sekcie, ktoré ponúkajú zimnú akciu a zábavu v jednom. V zábavnom parku „Family“ môžu freestyleri trénovať prvé pokusy na rôznych prekážkach a skokoch. Sekcia „FunCross“ na vás čaká s ostrými zákrutami, snehovými vlnami a skokmi s dĺžkou 800 m a dvoma rôznymi dráhami pre začiatočníkov i pokročilých lyžiarov.

Vďaka novinke tejto sezóny môžete v Annabergu a Mönichkirchene vyraziť na zjazdovky bez čakania pri pokladni. Od zimnej sezóny 2019/20 máte možnosť dobitia skipasu z pohodlia domova alebo počas cesty na dovolenku.

 

Hlavné lyžiarske strediská v Dolnom Rakúsku

Hochkar je najväčšie dolnorakúskej stredisko, ktoré má devätnásť kilometrov zjazdoviek a ponúka zážitky na zjazdovkách aj vo voľnom teréne. Vo výške 1 800 m s výbornými snehovými podmienkami, s každoročnou garanciou snehu, si skvele zajazdia začiatočníci i ostrieľaní lyžiari.

Lackenhof nadchne svojou polohou priamo na úpätí hory Ötscher s veľkým množstvom ubytovaní hneď pri zjazdovke. Tento východoalpský areál s výbornými snehovými podmienkami ponúka zjazdovky všetkých stupňov náročnosti, a dokonca aj pretekársky úsek.

Stredisko Gemeindealpe dokáže svojich návštevníkov prekvapiť na každom kroku, a to od vrcholu až do údolia. Ak totiž niekto hľadá dobrodružstvo, tu si príde na svoje. So svojimi zjazdovkami v dĺžke 15,5 km a so 4 vlekmi má toto stredisko čo ponúknuť nielen rodinám, ale aj freeriderom, snowboardistom a nelyžiarom. Nájdete tu bežkárske trate s dĺžkou 11,5 km, korčuľovanie na ľade a curling na dedinskom námestí, ako aj zasneženú zimnú turistiku okolo jazera Erlaufstausee pozývajú na aktívny pohyb. Pohodlná a romantická je jazda v koči ťahanom koňmi naprieč zimnou krajinou.

Kto sa nemôže dostatočne nabažiť lyžovania, snowboardingu a sánkovania, ten je na Zauberbergu Semmering na správnom mieste. Na lyžiach sa tu jazdí ešte aj dlho do večera po 18. hodine, kedy sa každý deň rozsvieti umelé osvetlenie a ožiari nielen zjazdovky, ale aj krásnu okolitú zimnú krajinu.

Na juh od Viedne nájdete lyžiarske centrá, ktoré poskytujú podmienky vhodné rovnako pre malých lyžiarov, ako aj pre dospelých, ktorí preferujú väčšie a náročnejšie zjazdovky. Zavítať môžete napríklad do strediska Mönichkirchen-Mariensee, Family Ski Arena St. Corona alebo Puchberg am Schneeberg a užiť si tak zimnú dovolenku so všetkým, čo k tomu patrí.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode