ÚPLNE NOVÝ MODEL HR-V e:HEV: HLBŠÍ POHĽAD NA KONCEPT DIZAJNU

25.03.2021 14:53

 

  • Úplne nový model HR-V uplatňuje filozofiu spoločnosti Honda, jednoduchého a čistého dizajnu so silným výrazom SUV

  • Zachováva stredové umiestnenie palivovej nádrže jedinečné pre Hondu, ako základ flexibilnej a priestrannej kabíny

  • Ďalšie vylepšenia maximalizujú vnútorný priestor a komfort napriek kompaktným rozmerom

  • Dizajn stelesňuje kľúčové koncepty funkčnosti a príjemného vzhľadu, čím umocňuje svoju rolu v každodennom živote používateľa

Nová generácia hybridných modelov HR-V e:HEV je vyvrcholením rozsiahleho prehodnocovania moderných prístupov k spotrebiteľom. Na základe vyhodnotenia údajov o tom, ako si súčasná aktívna, prepojená populácia vyhľadáva a vyberá produkty vysokej hodnoty, pristúpila Honda k vývoju modelu nielen ako k úplne novému kompaktnému SUV, ale aj ako k spotrebiteľskému produktu, ktorý musí osloviť žiadanosťou, funkčnosťou a použiteľnosťou.

 

Spoločnosť Honda výskumom zistila, že moderní spotrebitelia si vyberajú produkty nielen na základe dobrého výkonu alebo pôsobivej estetiky, ale aj podľa toho, ako produkt zapadá do ich života a či presne spĺňa ich požiadavky. Na základe tejto stopy prijal tím motto „Osviežte si život“, a zameriava sa na podporu aktívneho životného štýlu v každej fáze vývoja nového modelu HR-V. Cieľom bolo rozšíriť možnosti, ktoré majú zákazníci s týmto automobilom na podporu a „osvieženie“ svojho každodenného života.

 

Výsledkom je moderná karoséria kupé-SUV, ktorá osloví jednoduchosťou dizajnu, zatiaľ čo mimoriadne priestranný a všestranný interiér je výrazne zameraný na používateľa a je komfortnejší ako kedykoľvek predtým. Úplne nový model HR-V dosahuje žiadúcu ale zároveň vzácnu kombináciu prémiového štýlu SUV a výnimočnej priestorovej efektívnosti. Úspešne rozširuje reputáciu značky Honda v oblasti kvality, funkčnosti a praktickosti, pričom prezentuje jej individuálny a zábavný štýl – to všetko v kompaktnom balení.

 

Spoločnosť Honda sa najskôr zamerala na vývojový princíp „Maximum človeka, minimum stroja“ (M/M), ktorý vychádza z presvedčenia, že technológia a dizajn má slúžiť potrebám vodiča a pasažierov.

 

Efektívne uloženie komponentov hnacieho ústrojenstva na aktualizovanej verzii globálnej platformy malých vozidiel Honda a dômyselné centrálne umiestnenie nádrže zohrávajú kľúčovú rolu pri vylepšovaní priestoru v kabíne a zabezpečení maximálneho komfortu pre štyri dospelé osoby. Rovnako ako vnútorný priestor, aj progresívny dizajn a technológie optimalizujú vzdušnosť, komfort, ergonómiu a všestrannosť.

 

Vedúci pre veľké projekty spoločnosti Honda, Kojiro Okabe, uviedol: „Pri vývoji modelu HR-V sme viedli skupinové diskusie s ľuďmi rôzneho pôvodu, z mnohých odborných oblastí a všetkých vekových kategórií a pohlaví. Model HR-V je vytvorený od nuly a pridáva prvky, ktoré všetkým cestujúcim prinesú zábavu a radosť. Naším cieľom bolo umocniť názory alebo individualitu ľudí, nie ich potlačiť, a vytvoriť automobil, ktorý umožní všetkým vychutnať si vlastný životný štýl.“

 

Zameranie na dizajn exteriéru

Estetika kupé-SUV nového modelu HR-V vyvoláva pocit energického ducha a dynamiky. Jeho horizontálne charakterové línie smerujúce dopredu a hladké povrchy odrážajú čistú jednoduchosť ostatných aktuálnych modelov Honda, pričom vonkajšie dizajnové prvky sú zakomponované do tvaru karosérie. Napríklad, svetlomety a predná maska splývajú s prednými štvrtinovými panelmi a hladko sa integrujú do jedinečnej hornej masky vo farbe karosérie.

 

Aby dizajnéri vytvorili modernú nevtieravú estetiku, zakomponovali jasnú horizontálnu zakrivenú líniu, ktorá vedie od svetlometov ku kombinovaným zadným svetlám. V zadnej časti je očividný zámer skombinovať úžitok a estetiku – v jednoduchom a elegantnom dizajne dverí batožinového priestoru, ktorý úhľadne integruje kľučku dverí do trojrozmerného zadného panelu. Otvor, spodná hrana a nízka, plochá podlaha batožinového priestoru fungujú jednotne a umožňujú jednoduchý prístup k nákladu aj napriek línii strechy inšpirovanej kupé.

 

V snahe o elegantnejší a estetickejší vzhľad exteriéru aj zblízka, venovali dizajnéri veľkú pozornosť tým najmenším detailom. Napríklad, aby nevznikali tiene, sú línie rezov čo najviac zarovnané a minimalizované, navyše z kľučiek dverí úplne odstránené. Táto pozornosť detailom je zjavná aj z osvetlenia poznávacej značky, kľučky dverí batožinového priestoru a zadnej kamery, ktoré sú jednoducho integrované do jedného celku. To prispieva k čistému celkovému štýlu a odráža aj dizajn ostatných aktuálnych modelov Honda, kde túžba po jednoduchosti v detailoch vedie k elegantnejšiemu dizajnu.

 

Vytvorenie zmyslu pre priestor

Vo vnútri nového modelu HR-V sa každý dizajnový prvok snaží vytvárať pocit veľkorysej priestrannosti a vzdušnosti, ktorá spája cestujúcich s vonkajším svetom. Začína sa to oknami, ktoré sú navrhnuté tak, aby prepúšťali čo najviac svetla a umožňovali vynikajúcu viditeľnosť smerom von, čomu napomáha aj vodorovne orientovaný prístrojový panel a rovná línia kapoty s nerušeným výhľadom, čo ďalej zvyšuje komfort počas jazdy.

Pocit vzdušnosti umocňujú jedinečné prieduchy v tvare L v horných rohoch palubnej dosky. Sú navrhnuté tak, aby prepúšťali občerstvujúci vánok a zároveň riešia nedostatky tradičných konfigurácií prieduchov, pri ktorých sa cestujúci často cítia nepríjemne, pretože vzduch prúdi priamo na nich. Systém nenápadne usmerňuje prúdenie vzduchu pozdĺž bočných okien a predného skla k streche a vytvára vír vedľa cestujúcich a nad nimi. Efekt týchto nových prieduchov vytvára komfortné vnútorné prostredie pre všetkých.

 

Zásadným kritériom pre komfort interiéru bolo optimálne umiestnenie vnútorných ovládacích prvkov. Prehľadná a jednoducho použiteľná konfigurácia prispieva k pocitu pokoja, pretože ovládanie audio systému a ventilácie, ako aj prístrojová doska, sú umiestnené čo najbližšie k zornému poľu vodiča. Majú okamžite rozpoznateľné ovládacie prvky, čo umožňuje bezpečné a intuitívne ovládanie.

 

Zadné sedadlá dostali v porovnaní s predchádzajúcou generáciou modelu HR-V väčší sklon, ktorý zvyšuje komfort a priestor pre cestujúcich. Zásadnou novinkou je, že hoci sú celkové rozmery vozidla podobné ako pri predchádzajúcom modeli, nové HR-V ponúka väčší priestor pre nohy a ramená, čo zvyšuje pocit priestrannosti a komfortu. Na zachovanie praktického prevedenia a nízkej podlahy batožinového priestoru technici spoločnosti Honda dôkladne nakonfigurovali všestrannosť plne plochého nákladného priestoru a usporiadanie sedadiel tak, aby bolo možné jednoducho nakladať rôznu batožinu, bicykle a iné športové a praktické vybavenie.

 

Vedúci pre veľké projekty spoločnosti Honda, Kojiro Okabe, dodáva: „Úplne nový hybridný model HR-V sme navrhli tak, aby odrážal náročné predstavy a potreby moderných spotrebiteľov a oslovoval novú generáciu majiteľov áut. Od svojich produktov vyžadujú účelnosť a inovácie. Dômyselnou kombináciou najnovších technológií a dizajnového étosu spoločnosti Honda sme stvorili automobil, ktorý poskytne priestrannosť, konektivitu, spoľahlivosť a všestrannosť potrebné na plnú podporu a zvyšovanie kvality ich každodenného života.“

 

Úplne nový model HR-V e:HEV bude v Európe dostupný koncom roku 2021. Zákazníci sa v prípade záujmu môžu zaregistrovať na webových stránkach spoločnosti Honda: https://www.honda.sk/cars/new/hr-v-hybrid/overview.html.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode