Úplne nové modely Kia Sportage a Kia Optima

15.09.2015 10:48

Spoločnosť Kia Motors dnes na 66. frankfurtskom autosalóne predstavuje úplne nový model Kia Sportage a úplne nový model Kia Optima.
Úplne nová Kia Sportage oslavuje svoju globálnu premiéru práve na autosalóne vo Frankfurte, zatiaľ čo úplne novú Kia Optima spoločnosť odhalila už na začiatku tohto roka – dnes sa tento model prvýkrát dostáva na európsku špecifikáciu výroby.
Popri dvoch nových modeloch automobilka Kia tiež predstavuje vynovený model Kia cee´d a najnovšie technológie, ako napríklad úplne nový motor s objemom1,0 litra T-GDI (turbo benzín s priamym vstrekovaním) a spoločnosťou novo vyvinutá sedemstupňová DCT prevodovka s dvojitou spojkou.

⦁    Svetová premiéra úplne novej generácie modelu Kia Sportage
⦁    Európsky debut pre model Kia Optima
⦁    Modernizované modely Kia cee´d, vrátane športovej verzie GT
⦁    Prehliadka nových technológií - úplne nový 1,0-litrový T-GDI motor a sedemstupňová prevodovku s dvojitou spojkou

Celosvetová premiéra novej generácie Kia Sportage


Kia Motors odhaľuje úplne nový model Kia Sportage, ktorý má svoju celosvetovú premiéru na tohtoročnom autosalóne IAA vo Frankfurte.  Štvrtá generácia kompaktného SUV Kia Sportage ponúka inovatívny a sofistikovaný balíček pre svojich zákazníkov v stále viac konkurenciou nabitom segmente trhu.
Úplne nová Kia Sportage stavia komplexne na úspechu predchádzajúceho modelu, avšak s atraktívnym a úplne novým dizajnom exteriéru, množstvom pokročilých technologických funkcií a vyššou kvalitou.
Nový interiér s novým moderným dizajnom je vyrobený z kvalitných materiálov a ponúka vyššiu praktickosť a množstvo technológií s cieľom zlepšiť komfort, pohodlie, konektivitu a bezpečnosť. Taktiež prináša nové či aktualizované pohonné jednotky a prevodovku, čo má za dôsledok zvýšenie efektívnosti a výkonnosti jazdy a šoférovania.
Prvýkrát je špecifikácia novej "GT Line" k dispozícii aj pre zákazníkov Kia Sportage. Navrhnutá a skonštruovaná je tak, aby apelovala na tých, ktorí očakávajú od novej Kia Sportage ešte športovejšie a dynamickejšie jazdné zážitky. GT Line ponúka všestrannosť štandardného modelu Sportage, s lepším dizajnom a dynamikou. Úplne nová Kia Sportage ostáva najpredávanejším modelom značky v Európe, čo predstavuje viac ako štvrtinu európskych predajov Kia. Nový model sa začne predávať v Európe v 1. štvrťroku 2016.

Úplne nový model Kia Optima odhalený v európskej špecifikácii

Na frankfurtskej motorshow IAA sa prvýkrát v Európe predstaví aj nový model Kia Optima, ktorá bude mať dôležitú úlohu v modelovom portfóliu Kia Motors Europe - jej úlohou je totiž predstaviť značku stále rastúcemu počtu nových zákazníkov.
Od modelu tretej generácie z roku 2010 s jeho elegantným vzhľadom, vysoko kvalitným interiérom a high-tech imidžom ponúka nová Kia Optima svojim zákazníkom v segmente D niečo nové a odlišné. Úplne nová Kia Optima stavia na celosvetovom úspechu súčasného modelu, avšak s moderným novým exteriérom, odvážnym dizajnom interiéru s väčším priestorom pre všetkých cestujúcich, množstvom nových technológií a širokým výberom výkonných motorov.
Pri zachovaní športového vzhľadu, ktorý pomohol modelu Kia Optima stať sa jedným z najpredávanejších modelov Kia na celom svete, dodali vývojové tímy novému vozidlu ešte viac kultivovanosti, lepšie jazdné vlastnosti a celkovo dobrý pocit z vedenia vozidla.
Úplne nová Kia Optima sa začne v Európe predávať v poslednom  štvrťroku 2015, neskôr pribudne aj verzia voľne inšpirovaná konceptom Kia SPORTSPACE, prvýkrát predstavenom na medzinárodnom autosalóne v Ženeve v roku 2015, a prvýkrát aj vo vysokovýkonnej verzii "GT".Jeden milión kusov predaných v Európe - vynovená Kia c´eed

Kia Motors na autosalóne IAA predstavuje aj komplexné vynovenie svojho populárneho modelu Kia cee´d - teda modelu, ktorý vytvoril základ postupného úspechu značky Kia v Európe počas posledných rokov. S väčšou dynamikou a jedinečným Kia štýlom ponúka modernizovaná Kia cee´d svojim zákazníkom moderný automobil navrhnutý tak, aby spĺňal náročné štandardy kvality a dizajnu požadované európskymi zákazníkmi.
Európski dizajnéri premenili interiér a exteriér novej Kia cee´d na vzrušujúci nový štýl. Medzi vylepšenia patrí úplne nový trojvalec 1.0 T-GDI z dielne Kia Motors, ako aj množstvo nových vylepšení v oblasti bezpečnosti, pohodlia a komfortu. Zmeny sa týkajú každej verzie modelu Kia cee´d, vrátane päťdverového hatchbacku, kombi verzie Sportswagon a trojdverového modelu pro_c´eed.
K zmenám patrí aj množstvo vizuálnych a dynamických zlepšení vysoko-výkonných modelov Kia cee´d GT a Kia pro_cee'd GT. Tieto už teraz patria medzi najatraktívnejšie vozidlá segmentu C tzv. "hatchback",  pričom tieto zmeny ešte viac posilnia príťažlivosť GT modelov na trhu.
Modernizovaný model prichádza s novou špecifikáciou "GT Line", ktorá láka svojich zákazníkov predovšetkým na športový vzhľad a dynamiku modelov GT, pričom si zachováva obvyklú rodinnú všestrannosť modelov cee´d. Špecifikácia „GT Line“ je k dispozícii pre všetky tri karosárske verzie - päťdverový model, Sportswagon, ako aj pro_cee'd.
Tieto vylepšenia modelu Kia cee´d prichádzajú v období, keď spoločnosť Kia Motors dosiahla významný míľnik v histórii modelu. Potom, ako v roku 2006 odštartovala v Európe sériovú výrobu, v máji 2015 automobilka vyrobila miliónty automobil Kia cee´d, čo len dokazuje, že tento model zohráva významnú úlohu v  raste spoločnosti už od čias predstavenia modelu pred deviatimi rokmi.
Vynovená Kia cee´d a modely radu „GT Line“ sú v Európe už v predaji.

Prehliadka technológii – nový agregát 1.0 T-GDI a sedemstupňová dvojspojková prevodovka

Prehliadka technológií spoločnosti Kia Motors na tohtoročnom frankfurtskom autosalóne sa zameriava na najnovšie vysokovýkonné motory, vyvinuté v centrále výskumu spoločnosti Kia Motors v juhokórejskom Namyangu.
Úplne nový 1,0-litrový motor T-GDI je moderný nízkoobjemový trojvalcový motor, navrhnutý najmä za účelom zlepšenia spotreby paliva, zníženia emisií a zároveň ponúka silný výkon a okamžitú reakciu na podnety vodiča. Táto nová pohonná jednotka má svoju európsku premiéru práve v zmodernizovaných modeloch rodiny cee´d – s novým vysokotlakovým vstrekovacím systémom, pokročilým chladiacim systémom motora a efektívnym turbodúchadlom. Nový T-GDI agregát prináša okamžité zrýchlenie a vysoko efektívne spaľovanie paliva.
Úplne nový 1,0-litrový T-GDI motor spĺňa stratégiu zavádzania nízkoobjemových motorov do výroby a v budúcnosti nimi budú vybavené aj iné vozidlá európskeho modelového portfólia značky Kia.
Modernizovaný rad Kia cee´d tiež prináša druhú technologickú novinku spoločnosti Kia - úplne novú sedemstupňovú prevodovku DCT, ktorá bude k dispozícii pre modely Kia cee´d vybavené dieselovým  agregátom 1.6 CRDi.
Nová prevodovka je navrhnutá tak, aby efektívne spravovala vyšší krútiaci moment až 300 Nm – čo má za následok lepšie vyváženie výkonu a spotreby paliva. Zníženie spotreby paliva však vôbec nie je na úkor jazdných vlastností, takže zákazníkovi je aj naďalej dopriaty športový pocit z jazdy v manuálnom režime, kým v automatickom režime dominuje skôr pocit komfortu a plynulosti. Nová sedemstupňová prevodovka bude v budúcnosti dostupná aj pre ďalšie modely značky, vrátane nových modelov Kia Sportage a Kia Optima.
 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode