Trio vozidiel Honda na ženevskom autosalóne 2017 umožňuje nahliadnuť do budúcnosti

20.02.2017 17:11

Sériová verzia najnovšieho modelu Honda Civic Type R sa predstaví vo svojom svetovom debute
Clarity Fuel Cell je najpokročilejšie vozidlo s palivovými článkami na svete a dosahuje prvotriedny maximálny dojazd 620 km, čo je 385 míľ
Na ženevskej výstave bude mať svoj debut aj vývojová štúdia vozidla Honda NeuV
Honda predstaví na ženevskom autosalóne 2017 celý rad svojich technológií pokročilých vozidiel a hnacích ústrojenstiev, od ďalšej kapitoly legendy Type R po vývojovú štúdiu, ktorá dokáže čítať vaše emócie.


Honda NeuV

Honda NueV, debutant na európskom autosalóne v Ženeve, je plne elektrická vývojová štúdia vozidla s jedinečným prínosom pre majiteľa a najmodernejším „emočným motorom“, ktorá sa dokáže učiť o svojom vodičovi.

Vo vývojovej štúdii plne elektrického automobilu sa skúma model finančne výhodného vlastníctva pre firemných zákazníkov, ktorý funguje ako automatizované vozidlo pre zdieľanú jazdu, ak ho vlastník práve nepoužíva. Zákazníkom umožní nastupovať a vystupovať na miestnych zastávkach a dokonca ak sa nepoužíva, v čase odberovej špičky, dokáže predávať energiu späť do rozvodnej siete a tak speňažovať prestoje vozidla.

NeuV funguje aj ako premýšľavý a užitočný pomocník s umelou inteligenciou využívajúcou „emočný motor“, ktorý sa učí od vodiča rozpoznávaním jeho emócií pri vykonávaní rozhodnutí. To, čo sa od vodiča naučil pri jeho predchádzajúcich rozhodnutiach, potom môže použiť pri výbere nových riešení a odporúčaní.

Civic Type R

Vrcholom účasti spoločnosti Honda na autosalóne bude predstavenie úplne nového modelu Civic Type R, ktorého konštrukcia umožňuje najpôsobivejšiu jazdu v segmente hot hatch. Vývoj vozidla Type R prebiehal súčasne s novým štandardným hatchbackom Civic, čo bolo výhodné pre dynamiku a zlepšenie oboch vozidiel. Type R je poháňaný najnovším dvojlitrovým benzínovým motorom VTEC TURBO od spoločnosti Honda.


Výroba nového modelu Civic Type R sa spustí v lete 2017 v závode Honda of the UK Manufacturing (HUM) vo Swindone a automobil sa okrem celej Európy bude vyvážať aj na ostatné svetové trhy vrátane Japonska a USA. Jeho príchod do Severnej Ameriky bude zvýraznený skutočnosťou, že sa tam prvýkrát bude oficiálne predávať akýkoľvek Type R so znakom Hondy.

Honda predstaví sériovú verziu nového modelu Civic Type R o 11:30 SEČ vo svojom stánku na ženevskom autosalóne, ktorý sa nachádza v hale 4.

Clarity Fuel Cell

Po príchode prvých vozidiel do Európy koncom minulého roka sa na autosalóne predstaví aj Honda Clarity Fuel Cell. Nový model Clarity Fuel Cell je najpokročilejšie vozidlo s palivovými článkami na svete a dosahuje prvotriedny maximálny dojazd 620 km (385 míľ).

Príchod nového modelu Clarity do Európy bol súčasťou celoeurópskej iniciatívy HyFIVE (Hydrogen For Innovative Vehicles – vodík pre inovatívne vozidlá) a potvrdzuje neustále úsilie spoločnosti Honda o podporu a rozširovanie vozidiel s palivovými článkami a vytvorenie životaschopnej infraštruktúry vodíkových čerpacích staníc v regióne.
 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode