Trieda G dosiahla 37-ročný rekord

06.12.2016 09:50

V rakúskom Grazi zišla z výrobného pásu v závode Magna Steyr dvadsaťtisíca Trieda G značky Mercedes-Benz – biely Mercedes-AMG G63 (kombinovaná spotreba paliva 13,8 l/100 km, kombinované emisie CO2 322 g/km). Je to prvý raz, čo bol za jeden rok dosiahnutý tento počet. Trieda G, ktorá dosiahla tohtoročný výrobný rekord, je okrem toho výnimočná. Je vybavená viacerými prvkami výbavy „designo manufaktur“, ako napríklad koža designo vyrábaná vo vlastnej dielni a lak v odtieni „designo mystická biela bright“.

„Individualizácia a priebežná technická optimalizácia Triedy G prispievajúk veľkému úspechu pôvodnej ikony terénnych vozidiel, ktorá stále nepozná žiaden kompromis,“ uvádza Dr. Gunnar Güthenke, vedúci produktovej oblasti terénnych vozidiel Mercedes-Benz. „Výroba 20 000 kusov Triedy G v jednom roku je súčasne dôkazom vysokého dopytu po tomto modeli, a tým aj kvality našich vozidiel, ktorú naši zákazníci oceňujú. Teším sa a som hrdý, že niektorí zamestnanci u nás pracujú od začiatku výroby – už približne 37 rokov.“

S programom výbavy „designo manufaktur“ bude veterán terénnych vozidiel už z výrobného závodu ešte individuálnejší. Zákazníci si svoju ikonu terénnych vozidiel môžu prispôsobiť na mieru svojmu osobnému vkusu. Manufaktúra, ktorá z Triedy G vytvorí jedinečné géčko, sa taktiež nachádza v rakúskom Grazi. Či exteriér alebo interiér, či ozdobný šev alebo koža designo – takmer každý detail je tu s láskou vyrábaný ručne. S odovzdaním, vášňou a v remeselnej dokonalosti tu vznikajú unikáty spĺňajúce najvyššie nároky na kvalitu a exkluzívnosť.

Legendárna Trieda G sa od roku 1979 na objednávku automobilky Mercedes-Benz vyrába v závode Magna Steyr v rakúskom Grazi a naďalej sa teší veľkej obľúbenosti u zákazníkov. Od uvedenia prvého modelu Triedy G prešlo do rúk zákazníkov viac ako štvrť milióna vozidiel.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode