Tri dizajnérske ocenenia pre značku Kia v Red Dot Awards 2017

01.05.2017 08:17

Kia opäť triumfovala v dizajnérskej súťaži Red Dot Awards. Tri modely, konkrétne Kia Optima Sportswagon, hybridný crossover Kia Niro a nová Kia Rio bodovali vo svojich kategóriách. Kia Optima Sportswagon vyhrala ocenenie ‘Best of the Best’ vďaka svojmu odlišnému a prevratnému dizajnu, zatiaľ čo Kia Niro získala ocenenie vďaka svojmu dôrazu na detail.

  • Kia získala tri dizajnérske ocenenia za modely - Optima Sportswagon, Niro a Rio
  • Optima Sportswagon získala ‘Red Dot: Best of the Best’
  • Od roku 2009 doposiaľ 18 ocenení Red Dot Award pre značku Kia

Kia Niro zosobňuje praktickosť a estetickosť kompaktného crossovera s elegantným zovňajškom, ktorý sa podstatne odlišuje od ostatných konzervatívnych hybridných modelov a tak dáva automobilu unikátny postoj prvého svetového hybridného crossovera.

 

Kia Optima Sportswagon nasleduje úspech sedan verzie, ktorá taktiež v roku 2016 získala ocenenie ‘Best of the Best’, rovnako ako aj predchádzajúca generácia v roku 2011.

Úplne nové Rio taktiež prináša pozoruhodné zmeny do svojho profilu. Ponúka záujemcom úplne nový dizajn a moderný, efektívne vybavený automobil s najnovšími informačnými a bezpečnostnými technológiami. Dlhšia kapota a vertikálnejší C-stĺpik dodávajú novému modelu agresívnejší postoj, palubná doska s orientáciou na vodiča, na druhej strane, zabezpečuje inovatívny a ergonomický dizajn.

Trojité víťazstvo značky Kia v roku 2017 reprezentuje pokračovanie úspechu s celkovým počtom 18 ocenení Red Dot Awards od roku 2009. Hetrik ocenení Red Dot nasleduje za hetrikom ocenení iF Design Award, ktoré značka Kia získala začiatkom tohto roku.

“Dizajn troch modelov, ktoré získali ocenenie Red Dot Award, je výsledkom veľmi úzkej spolupráce dizajnérskych centier v Kórei, Nemecku a Spojených štátoch. Náš medzinárodný dizajnérsky tím môže byť právom hrdý na tento trojitý triumf, ktorý len podčiarkuje vysoký cit značky Kia pre dizajn, ktorý je jednohlasne uznávaný expertmi,” potvrdil Peter Schreyer, prezident a šéf dizajnér Kia Motors Corporation. “Fakt, že už trikrát po sebe sme spolu s modelom Optima získali ocenenie ‘Red Dot: Best of the Best’, je len dôkazom nepretržitého nasledovania týchto vysokých dizajnových štandardov.”

Kia Optima Sportswagon, úplne prvá Kia v D segmente, navrhnutá výlučne pre európsky trh, ponúka nezvyčajný exteriérový dizajn, interiér vysokej kvality, spolu s pridanou praktickosťou a príťažlivosťou tourera.

Red Dot Awards: registrovaných viac než 5 500 produktov spomedzi 54 krajín

Už od založenia v roku 1955 dizajnérskym strediskom z North Rhine-Westphalia, Red Dot Awards sa stali jednou z najprestížnejších svetových dizajnérskych súťaží. Komisia pozostáva z 39 nezávislých expertných dizajnérov, dizajnových profesorov a novinárov z celého sveta.

Ocenenia Red Dot Awards sú udeľované v troch kategóriách: Produktový dizajn, Komunikačný dizajn a Dizajnový koncept, a sú posudzované podľa kritérií ako stupeň inovácie, formálna kvalita, funkčnosť a ekologická kompatibilita. V roku 2017 bolo registrovaných viac než 5 500 produktov spomedzi 54 krajín.

Oficiálne odovzdávanie cien Red Dot Awards sa uskutoční 3. júla 2017 v Essene, Nemecku, v dome opery Aalto Theater, navrhnutom dizajnérom Alvarom Aaltom.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode