Tipy na výletné miesta pre celú rodinu v Dolnom Rakúsku, ktoré sa oplatí vidieť aj na jeseň

20.09.2019 14:44

Dovolenkových tipov nikdy nie je dosť, preto vám prinášame inšpiráciu na miesta, ktoré sa oplatí vidieť aj počas jesenného obdobia a navyše sú vhodné i pre rodiny s deťmi. V Dolnom Rakúsku si vyberie takmer každý. Zažiť môžete jazdu na akčnej bobovej dráhe, previezť sa horskou zubačkou, užiť si výhľad z panoramatického chodníka alebo si vyskúšať staré remeslá na hrade. Pre milovníkov prírody a zvierat odporúčame turistiku okolo 3 jazier alebo návštevu jednej z rezervácií, v ktorých si môžete obzrieť medvede, biele tigre, riečne vydry či lipicany.

Jazda na bobovej dráhe alebo horskej zubačke

Skvelým zážitkom pre deti aj dospelých je jazda na bobovej dráhe EIBL Jet Türnitz. Okrem bezpečnej a zároveň rýchlej jazdy má obľúbená dráha bezbariérový prístup a je otvorená za akéhokoľvek počasia. Areál sa nachádza uprostred čarovnej prírody pastvín a lúk. Zažijete tak nie len zábavu pri bobovaní, ale aj relax a oddych v prírode.

Ak máte radi skalnatú horskú prírodu, no chcete si s deťmi oddýchnuť, odporúčame zubačku Schneebergbahn. Je pohodlná a zaujme aj svojím dizajnom, pretože pripomína jaštericu - salamandru. Prevezie vás krásnou prírodou, kde pozornému oku neujdú horské zvieratá a v medzistanici Baumgartner si určite nenechajte ujsť obľúbené schneebergské buchtičky s lekvárom, ktoré sú už po desaťročia horúcim tipom návštevníkov. Konečná stanica Hochschneeberg je so svojimi 1797 výškovými metrami najvyššie položenou horskou stanicou v Rakúsku. Odtiaľ vedie i lanovka na pohorie Rax, ktorá má tiež bezbariérový prístup. Keď dorazíte na náhornú plošinu Rax, naskytne sa vám nádherný panoramatický výhľad na majestátny vrch Schneeberg.

Prírodný park Hohe Wand s panoramatickým výhľadom

Hohe Wand je obrovská krasová plošina nachádzajúca sa vo Viedenských Alpách. Má dĺžku 8 km, šírku 2,5 km a leží vo výške 1132 m. 1000 lezeckých a turistických trás v prírodnom parku Hohe Wand robí z vápencovej vyvýšeniny magnet pre lezcov, turistov, rodiny a paraglajderov. Z panoramatickej terasy Skywalk sa vám naskytne jedinečný pohľad. Plošina je 150 metrov nad údolím a prečnieva približne 8 metrov za skalnú stenu. Fantastické výhľady sú aj z 18 metrov vysokej vyhliadkovej veže. Uvidíte z nej dokonca Neziderské jazero, Schneeberg a úpätia Álp. Rodiny s deťmi si zamilujú množstvo zvierat, ktoré si môžu pohladiť, ihrísk, ohrád pre zvieratá, prírodné trasy, prechádzky s lamami a nenáročné cestičky, po ktorých sa môžete vydať aj s kočíkom. V mnohých hostincoch dostanete chutné jedlo. Príjazd na plošinu autom vedie po spoplatnených cestách.

 

Turistika okolo troch jazier

Ak máte radi turistiku a hľadáte výnimočné miesto, kam sa môžete vybrať s deťmi, odporúčame tzv. Túru okolo troch jazier (3-Seen-Tour). Turistický výlet od Lunzského jazera k jazeru Mittersee až nahor k Obersee a späť nadol trvá približne päť hodín. Trasa vedie naprieč mäkkými mostviertelskými lúkami. Etapovú trasu pre pôžitkárov, bohatú na vodné plochy, lemujú jaskyne, vodopády a pohyblivé trávniky. Túra začína pri krištáľovo čistom Lunzskom jazere, pričom ide o turistiku naprieč príjemnou mostviertelskou krajinou. Od parkoviska pri Lunzskom jazere pôjdete najskôr k jazeru Mittersee a odtiaľ ďalej až k Obersee v nadmorskej výške 1 113 metrov. Všetky tri jazerá sú zásobované vodou zo Seebachu. Ten možno vídať v rôznych formách, ako jazero, potok alebo vodopád, a obzvlášť romanticky ako vodopád Ludwigsfall pri jazere Mittersee. Malá jaskyňa „Brüllender Stier“ (Ručiaci býk) vďačí za svoje meno skutočnosti, že v jej útrobách možno počuť dunenie podzemného vodopádu. Na južnom a západnom brehu jazera Obersee vás čaká ďalšie prírodné divadlo: Plávajúci rašelinník, ktorý je akousi špongiovou spleťou vzájomne prepletených rastlín, ktoré sa pod vami pri ich prechádzaní hýbu, čím tvoria akýsi ojedinelý „pohyblivý trávnik“.

 

Objavte staré remeslá na zámku Schallaburg

Na nádhernom zámku Schallaburg môžete všetkými zmyslami zažiť, že moderný svet by bez starého a nového remesla a bez šikovnosti našich rúk nikdy nevznikol. Až do 3. novembra 2019 sa tu prezentuje história remesiel. Interaktívna výstava s názvom „Práca rúk“ predstavuje jedinečné majstrovské diela a vynaliezavé nástroje a pripomína takmer zabudnuté príbehy remeselného života. Výstava dáva priestor úspešným remeselníčkam a remeselníkom, ukazuje unikátne majstrovské diela a vynaliezavé nástroje, prezentuje vyberané remeselné práce a pripomína takmer zabudnuté príbehy remeselného života. „Práca rúk“ ukazuje, že dobré remeslo vyžaduje veľkú šikovnosť, vedomosti a skúsenosti pri práci s nástrojmi, a tiež to, koľko práce a starostlivosti stojí za remeselnými výrobkami. Navyše počas každého prvého víkendu v mesiaci pozývajú remeselníčky a remeselníci hostí výstavy, aby sa s nimi zapojili do práce, takže remeslá môžete zažiť doslova na vlastnej koži. Počas výstavy si môžete požičať mediaguide zariadenia, ktoré sú dostupné v: nemeckom, anglickom, českom, slovenskom a maďarskom jazyku.


Dolnorakúske výlety za zvieratami

Všetkých milovníkov zvierat potešia výlety, vďaka ktorým si môžete obzrieť medvede, biele tigre, riečne vydry a lipicany (jedno z najstarších kultúrnych plemien koní v Európe.).

Štyri labky“ pre šesť medveďov v Arbesbachu - V areáli Bärenwald Arbesbach našli nový domov medvede zachránené zo zlých chovných podmienok. Umožňuje to projekt ochranárskej nadácie „Vier Pfoten“ („Štyri labky“). Impozantné medvede tu možno obdivovať v ich prirodzenom prostredí. O vaše chuťové poháriky sa na záver vďačne postará Reštaurácia Bärenhof hviezdneho kuchára Michaela Kolma.

Biele tigre v zoo Kernhof - Ťavie divadlo Kernhof je nielen domovom pre ťavy, lamy alebo nosále, ale aj Bielu zoo: v tomto najmodernejšom zariadení pre tigre v Európe majú výbeh biele tigre, o ktoré sa tu nielen starajú, ale ich aj trénujú. A to všetko vrátane tigrej škôlky. V spolupráci s programom na ochranu živočíšnych druhov tu okrem toho žijú aj jediné snežné leopardy v Dolnom Rakúsku. Tip: Skombinujte návštevu zoo a predstavenia.

Výchova lipicanov v Heldenbergu - Biele žrebce sa už tradične trénujú v španielskej jazdeckej škole vo Viedni. Od roku 2010 majú k dispozícii aj tréningové centrum v Heldenbergu. Môžete sa tu počas tréningov pozerať na zástupcov najstaršieho kultúrneho konského plemena v Európe.

Drzé riečne vydry v Schremse - Deti aj dospelí sa nemôžu vynadívať na riečne vydry v návštevníckom centre prírodného parku UnterWasserReich v Schremse. Títo neúnavní plavci a potápači sa vo svojom výbehu čľapkajú a hrajú po celý deň. Návštevníkmi, a prirodzene aj vydrami, mimoriadne obľúbený je čas kŕmenia.

 

Ďalšie tipy na skvelé fotografie nájdete na oficiálnej stránke Dolného Rakúska: https://www.dolne-rakusko.info/rodinnadovolenka

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode