Tip na cestovanie: BMW Múzeum s vystaveným BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc

26.03.2019 09:33

Unikátny plug-in hybridný automobil BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc, ktorého vzhľad je dielom svetoznámeho česko-nemeckého umelca Milana Kunca, bude od konca marca na približne dva mesiace vystavený v BMW Múzeu v Mníchove. Nachádzať sa bude na prominentnom mieste v hornej časti originálnej misy tvoriacej najviditeľnejšiu časť celého múzea, ktoré bolo postavené v roku 1973 a stojí v tesnej blízkosti administratívnej budovy BMW, známej ako štvorcylinder, a tiež modernej multifunkčnej stavby BMW Welt.

Pretože ide o doteraz najvýznamnejšiu českú stopu v BMW Múzeu, je pre návštevníkov z Českej republiky počas víkendu od 29. do 31. marca pripravený vstup zdarma. Ide teda o ideálny tip na prvý jarný výlet. Vozidlo BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc bude v BMW Múzeu vystavené do 2. júna 2019.

BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc je veľmi špeciálny projekt, ktorý spája umenie a aktívne zapojenie sa do zlepšenia životného prostredia na našej planéte. Celosvetovo preslávený umelec Milan Kunc, pochádzajúci z Českej republiky, na karosériu vozidla BMW i8 Roadster s použitím 24-karátového zlata namaľoval svojim osobitým štýlom motívy štyroch prírodných živlov — ohňa, vody, vzduchu a zeme. Maľba vyvoláva otázky o smerovaní ďalšieho vývoja ľudstva a našej planéty. Po absolvovaní naplánovaného výstavného programu, ktorého súčasťou je práve exhibícia v BMW Múzeu, bude výťažok z predaja tohto vozidla odovzdaný neziskovej organizácii zaoberajúcej sa čistením oceánov od plastov.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode