Tím Škoda Design navrhol trofej pre najužitočnejšieho hráča Majstrovstiev sveta IIHF v ľadovom hokeji 2023

30.05.2023 20:09

› Po nedeľňajšom finálovom zápase vo fínskom Tampere bol vyhlásený aj najužitočnejší hráč celého šampionátu – stal sa ním lotyšský brankár Artūrs Šilovs
› Škoda Auto ako oficiálny hlavný sponzor majstrovstiev sveta IIHF v ľadovom hokeji bola opäť neprehliadnuteľná v arénach aj ich okolí. Udalosť využila aj na predstavenie novej firemnej identity
› Od roku 2018 vytvára krištáľové poháre pre najužitočnejšieho hokejistu tím Škoda Design

Nedeľňajším víťazstvom tímu Kanady nad výberom Nemecka v pomere 5:2 sa vo fínskom Tampere skončili tohtoročné Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji usporadúvané Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF). Finále vo fínskom Tampere sledovalo 10 470 fanúšikov. V rámci slávnostného ceremoniálu odovzdal Martin Jahn, člen predstavenstva spoločnosti Škoda Auto pre predaj a marketing, trofej pre najužitočnejšieho hráča šampionátu lotyšskému brankárovi Artūrsovi Šilovsovi. Pohár z českého krištáľu bol aj tentokrát vytvorený tímom Škoda Design.

Martin Jahn, člen predstavenstva spoločnosti Škoda Auto pre predaj a marketing, hovorí„Ľadový hokej a značka Škoda – toto spojenie skvelo funguje už viac ako tri desaťročia. Aj preto sme aj v tomto roku ako oficiálny sponzor s nadšením podporili Majstrovstvá sveta IIHF v ľadovom hokeji. A opäť sme si mimoriadne užili blízky kontakt s fanúšikmi priamo v športových halách. Veľmi nás teší, že všetci priaznivci hokeja si vychutnali  napínavé okamihy v samom centre diania, a to celkom v súlade s naším mottom Let’s explore.“

Trofej pre najužitočnejšieho hráča z pravého českého krištáľu

Počas finálového zápasu zvíťazila reprezentácia Kanady nad tímom Nemecka v pomere 5:2. Tento zápas uzavrel šampionát, ktorý sa konal v dňoch 12. až 28. mája vo fínskom Tampere a v lotyšskej Rige. Slovenský výber skončil na deviatej pozícii. Cenu pre najužitočnejšieho hráča šampionátu prevzal počas záverečného slávnostného ceremoniálu lotyšský brankár Artūrs Šilovs, a to z rúk Martina Jahna, člena predstavenstva spoločnosti Škoda Auto pre predaj a marketing.

Dizajn a povrchovú úpravu trofeje s vybrúsenými kontúrami, ktoré pripomínajú ryhy po korčuliach, navrhol Peter Olah, vedúci interiérového dizajnu v spoločnosti Škoda Auto. Pohár meria na výšku 35 cm, na šírku 22 cm a váži 5 kilogramov. Pri výrobe sa požadovaný tvar dosiahol najskôr tradičným vyfúknutím a následne išlo o náročnú a jemnú prácu s využitím presného brúsenia. Výsledné dielo spája harmonické proporcie a výrazné línie, typické aj pre súčasné modely značky Škoda, s dynamikou ľadového hokeja. Sklárstvo má v Čechách veľmi dlhú tradíciu siahajúcu do stredoveku a je založené na remeselnom ume, skúsenostiach a odovzdávaní si znalostí medzi sklármi. Vďaka tomu v tejto krajine vznikajú jedinečné výrobky s využitím nových postupov a technológií. Český krištáľ je aj preto pojmom na celom svete.

Partnerstvo predĺžené na ďalšie štyri roky, nová firemná identita v halách

Škoda Auto podporuje Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji od roku 1992. Najskôr ako partner pre mobilitu a o rok neskôr už aj ako oficiálny hlavný sponzor. V lete minulého roku bolo toto spojenie predĺžené minimálne o ďalšie štyri roky. Automobilka aj tentoraz poskytla usporiadateľom turnaja pre zabezpečenie prepravných potrieb 45 hlavne elektrických vozidiel nesúcich nové logá Škoda a emblémy šampionátu. Návštevníci stretnutí si okrem toho mohli pozrieť rôzne modely vystavené v halách. Počas celej akcie česká automobilka v arénach a ich okolí prezentovala aj svoju novú identitu, a to vrátane prerobeného loga a textového označenia.

Ďalšie zážitky vo virtuálnom svete Škodaverse a s aplikáciou IIHF 2023 powered by Škoda

Fanúšikovia mali v tomto roku možnosť dostať sa ešte bližšie k dianiu na šampionáte, a to vďaka trojrozmernému virtuálnemu svetu Škodaverse. Pod heslom „Explore the Action“ tu mohli vyskúšať množstvo zábavných funkcií: počítačové hry, interakcie s ostatnými fanúšikmi pomocou avatarov Škoda s množstvom vlastných úprav vzhľadu, galériu tokenov NFT a mnoho ďalšieho. Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch Škoda podporila aj aplikáciu Medzinárodnej hokejovej federácie, ktorá hokejovým nadšencom umožnila prístup k najdôležitejším informáciám o turnaji ako skóre a štatistiky tímov či hráčov, a rovnako tak ponúkla aktuálne upozornenia na strelené góly.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode