Testy bezpečnosti Euro NCAP: Nové modely BMW X1 a BMW radu 2 Active Tourer získali najvyššie 5-hviezdičkové hodnotenie

25.10.2022 17:02

Aktuálne nové verzie modelov BMW X1 a BMW radu 2 Active Tourer sa vyznačujú tým, že ponúkajú všestrannú radosť z jazdy. To, že pokrok spojený s generačnou výmenou vedie aj k zvýšeniu aktívnej a pasívnej bezpečnosti, teraz potvrdil aj Európsky program hodnotenia nových automobilov (European New Car Assessment Programme — Euro NCAP). Nezávislí odborníci na bezpečnosť z Európskeho inštitútu pre ochranu spotrebiteľov udelili vozidlu z kategórie Sports Activity Vehicle (SAV) aj modernému všestrannému automobilu zo segmentu prémiových kompaktných vozidiel najvyššie hodnotenie 5 hviezdičiek. Pri náročnom testovacom postupe vynikli nové modely BMW X1 a BMW radu 2 Active Tourer vďaka vynikajúcej ochrane cestujúcich pri kolíziách rôznych typov, efektívnej ochrane chodcov a cyklistov, ako aj účinným systémom pre predchádzanie nehodám.

K 5-hviezdičkovému hodnoteniu výrazne prispela rozsiahla sériová výbava s bezpečnostnými asistenčnými systémami vodiča. Predovšetkým najnovšia generácia systému kolízneho varovania a varovania pred chodcami s funkciou brzdenia v meste poskytuje ďalšie pridané možnosti v oblasti bezpečnosti v mestskej premávke. Teraz dokáže rozpoznať aj chodcov a cyklistov, ktorí sa pri odbočovaní vpravo približujú zozadu alebo spredu súbežne s jazdným pruhom, čím účinne pomáha predchádzať zrážke s ohrozenými účastníkmi cestnej premávky. Nový systém navyše pri odbočovaní vľavo upozorňuje na protiidúcu premávku. Všetky asistenčné systémy vodiča použité v nových modeloch BMW X1 a BMW radu 2 Active Tourer patria k najlepším na trhu a zaujali bezpečnostných expertov zo spoločnosti Euro NCAP rozsahom funkcií, ako aj spoľahlivými reakciami.

 

Nové modely BMW X1 a BMW radu 2 Active Tourer presvedčili odborníkov svojimi inovatívnymi systémami aj v oblasti pasívnej bezpečnosti. Súčasťou štandardnej výbavy oboch modelov je stredový airbag, ktorý sa rozvinie medzi sedadlami vodiča a spolujazdca. Tento systém, ktorý sa prvýkrát dostal do modelov značky BMW v segmente kompaktných vozidiel, bol v teste hodnotený ako mimoriadne účinný. Ide o najnovší komponent integrovaného bezpečnostného konceptu automobilov značky BMW, ktorý sa neustále zdokonaľuje, a ktorý okrem vysoko odolných nosných konštrukcií a presne navrhnutých deformačných dráh zahŕňa aj kombináciu presne koordinovaných zádržných systémov vytvorených špeciálne pre každý model.

 

V rámci rôznych kolíznych testov sa ukázalo, že táto integrovaná bezpečnostná koncepcia v oboch modeloch za každých okolností zaručuje vysokú úroveň ochrany pred zranením, a to bez ohľadu na veľkosť a umiestnenie sedadiel cestujúcich. Agentúra Euro NCAP uvádza, že opierky hlavy a sedadlá nových modelov BMW X1 a BMW radu 2 Active Tourer vpredu aj vzadu účinne chránia pred poraneniami krčnej chrbtice a krku, ktoré môže spôsobiť náraz zozadu. Testovací odborníci okrem toho vyzdvihli štandardnú výbavu oboch modelov s inteligentným núdzovým volaním a systémom núdzového brzdenia na predchádzanie sekundárnym kolíziám.

 

Aby sa znížilo riziko zranenia chodcov a cyklistov, dostali nové modely BMW X1 a BMW radu 2 Active Tourer aktívne kapoty motorového priestoru. V prípade nárazu sa kapoty pomocou pyrotechnických ovládačov zdvihnú, aby sa vytvorila dodatočná deformačná zóna medzi nimi a tvrdými komponentmi pod nimi. V bezpečnostnom teste Euro NCAP sa systém ukázal ako spoľahlivý a účinný pri rôznych rýchlostiach.

 

Hodnotenia testovacieho inštitútu Euro NCAP sú celoeurópsky uznávaným meradlom bezpečnosti pri nehodách a aj vďaka tomu sa úroveň bezpečnosti neustále zvyšuje. Najvyššie hodnotenie 5 hviezdičiek získajú iba nové vozidlá, ktoré ponúkajú vynikajúcu ochranu proti nárazu a sú tiež dobre vybavené komplexnou a praktickou technológiou pre predchádzanie nehodám.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode