TESTOVANIE VOZIDIEL CIVIC WTCC NA OKRUHU ZAČÍNA

 

2012 Civic WTCC pretekársky model je konečne zverejnený

 

Testovanie pretekárskeho vozidla, modelu Civic WTCC, na okruhu pre Majstrovstvá sveta cestných vozidiel FIA a osledné dolaďovanie pretekárskych vozidiel bolo úspešne ukončené 27. júla 2012 na okruhu vo Vairane, neďaleko továrne J.A.S. Motorsport v Miláne. Testovanie vozidiel začalo tento týždeň (31. júla a 1. augusta) na okruhu Vallelunga, neďaleko Ríma v Taliansku a bude pokračovať celý zvyšok roku. Na jeho čele stojí víťaz WTCC z roku 2009, Gabriele Tarquini.

Po začiatku v Suzuke v októbri tohto roku sa vozidlá Honda zapoja do troch pretekov Majstrovstiev sveta cestných vozidiel FIA 2012, a to za účasti jedného vozidla, za ktorého volantom bude sedieť Tiago Monteiro. Všetky výsledky z testovaní a pretekov budú využité k ďalšiemu zlepšovaniu vozidla Civic WTCC pre plnú účasť v roku 2013.

Dnes bola taktiež zverejnená konečná podoba vozidla 2012 Civic WTCC. Nové pretekárske vozidlo je výsledkom rozsiahleho testovania v aerodynamickom tuneli a predstavuje rozšírenú prednú a zadnú časť a ďalšie dodatočné aerodynamické prvky. To všetko podporuje plynulé obtekanie vzduchu u modelu Civic, čo vytvára koeficient trenia na úrovni, ktorá sa radí na špičku v triede 5 dverových hatchbackov segmentu C. Vozidlo sa vyznačuje dynamickým a štýlovým prevedením, ktorého cieľom je podčiarknuť línie nového modelu Civic a vyladiť pretekárske vozidlo na základe skúseností a poznatkov z motoristického športu spoločnosti Honda.

V súvislosti s programom testovania vozidla Civic WTCC na okruhu Alessandro Mariani, vedúci pretekárskeho tímu Honda JAS povedal:

„Vidieť dokončené vozidlo Civic na pretekárskom okruhu je pre celý tím veľmi emotívny okamih. Som veľmi hrdý na všetkých, ktorí sa toho zúčastnili. Podarilo sa im dosiahnuť obrovský pokrok za neskutočne krátke obdobie. Každý pracoval naplno, aby sa táto udalosť mohla uskutočniť.  Nové vozidlo i motor plne zodpovedajú našim očakávaniam.

Prvé testy na okruhu nám už priniesli mnoho informácií a dát, ale cesta do Suzuky v októbri sa ešte javí ako veľmi dlhá. Toto ešte nie je koniec. Sme len na začiatku. A od tejto chvíle budeme mať ešte viac práce.“

Gabriele Tarquini, vývojový jazdec spoločnosti Honda pre rok 2012 hovorí:

„Hoci som v novom modeli Civic nikdy predtým nejazdil, mal som po prvom posadení do sedadla okamžite dojem, že sedím v Honde. Karoséria je dokonalá a z motoru mám skvelý pocit. Toto je ale len prvý test na okruhu, musíme ešte pracovať na mnohých ďalších veciach.

Auto vyzerá nádherne a všetci fanúšikovia WTCC na celom svete určite budú nadšení pri prvom preteku v Suzuke v druhej polovici roku.“

Civic WTCC poháňa motor HR-412E, na mieru vytvorený 1,6litrový štvorvalcový preplňovaný benzínový motor s priamym vstrekovaním paliva, ktorý spĺňa predpisy FIA pre WTCC.

Gabriele Tarquini i Tiago Monteiro sa do Majstrovstiev sveta cestných vozidiel FIA v drese spoločnosti Honda naplno zapoja v roku 2013.