Suzuki chce do kozmu

02.08.2016 00:00

Japonská Suzuki začne vyvíjať a poskytne technickú podporu pri zhotovení vozidla spôsobilého zvládnuť pristátie na Mesiaci, prejsť po jeho povrchu pol kilometrovú vzdialenosť či zbierať a odosielať z neho videá a snímky vo vysokom rozlíšení. Vyplýva to zo zmluvy o partnerstve, ktorú uzatvorila Suzuki a lunárny výskumný tím Hakuto - jediný japonský účastník medzinárodného vesmírneho projektu Google Lunar XPRIZE.

Suzuki pôsobí viac ako storočie. Z toho približne polovicu produkuje spoľahlivé, úsporné a v teréne zdatné kompaktné vozidlá. Pri snahe o vstup do kozmu prostredníctvom mesačného roveru uplatní Suzuki najmä svoje technológie pre minimalizáciu hmotnosti či kontrolu trakcie z vývoja malých automobilov a automobilov s pohonom 4x4.

„Sme radi, že môžeme podporiť Hakuto a ich poslanie preskúmať mesačný povrch. Rozhodli sme sa podporiť vývoj vesmírnych technológií, nakoľko sami prispievame k vytváraniu mobilnej spoločnosti prostredníctvom výroby malých vozidiel. Tešíme sa na úspešné skúmanie mesiaca pomocou rovera s využitím Suzuki technológií.“ Vysvetľuje Toshihiro Suzuki, prezident, predseda predstavenstva a prevádzkový riaditeľ nadnárodnej spoločnosti Suzuki.
 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode