Subaru Levorg s piatimi hviezdičkami v teste Euro NCAP podľa novej metodiky

31.08.2016 09:59

Subaru Levorg modelového roku 2017, ktorý sa už predáva na Slovensku, získal najvyššie, päťhviezdičkové hodnotenie v teste bezpečnosti nezávislej agentúry Euro NCAP.

V rámci novej metodiky, platnej pre rok 2016, sa realizuje aj test preverujúci, ako efektívne a spoľahlivo automobil zaznamená chodca a bez zásahu vodiča zabráni kolízii. Levorg, ktorý je pre modelový rok 2017 sériovo vybavený bezpečnostným asistenčným systémom EyeSight, zvládol vďaka autonómnemu núdzovému brzdeniu ochranu najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky na výbornú.


  • Vysoké známky pre Levorg so systémom EyeSight v novo zavedenom teste autonómneho núdzového brzdenia na ochranu chodcov
  • Už piate Subaru s najvyšším hodnotením bezpečnosti v Európe
  • Top ocenenia pre Subaru so systémom EyeSight aj v USA a Japonsku

Subaru tak už po piaty raz získalo prestížne päťhviezdičkové hodnotenie od Euro NCAP. V roku 2009 naplno bodovalo Legacy, v roku 2011 Subaru XV, o rok neskôr Forester a v roku 2014 potvrdil nekompromisnú úroveň bezpečnosti Outback.

 

Bezpečnostný systém EyeSight už od nezávislých organizácií získal mnohé vynikajúce hodnotenia za preventívnu bezpečnosť. Automobily Subaru vybavené EyeSightom zbierajú najvyššie možné známky v testoch bezpečnosti po celom svete. Potvrdením je titul Superior od inštitútu IIHS v USA či najvyššie hodnotenie ASV+ (Advanced Safety Vehicle Plus) od JNCAP, ktorá je japonskou obdobou Euro NCAP. EyeSight ocenilo najvyšším možným skóre aj japonské Ministerstvo pôdohospodárstva, infraštruktúry, dopravy a turizmu a tiež Národná agentúra pre bezpečnosť automobilov a pomoc obetiam nehôd (NASVA).

 

EyeSight je prvým asistenčným systémom, ktorý na detekciu vozidiel, chodcov, motocyklistov či cyklistov využíva sústavu stereo kamier. Od prvého uvedenia v roku 2008 prešiel viacerými vylepšeniami a Subaru v súčasnosti využíva už jeho tretiu generáciu. Spoľahlivé fungovanie cez deň i v noci tento bezpečnostný asistent potvrdil v celom rade porovnávacích testov. Veľkou výhodou EyeSightu je integrácia šiestich funkcií vrátane autonómneho núdzového brzdenia, adaptívneho tempomatu a protikolízneho systému škrtiacej klapky v jednom bezpečnostnom systéme. Takáto konfigurácia nerozptyľuje pozornosť vodiča a ten sa tak môže plne sústrediť na jazdu.

 

Neustále zvyšovanie úrovne primárnej, aktívnej, pasívnej i preventívnej bezpečnosti je súčasťou stratégie komplexnej bezpečnosti Subaru, s víziou vyrábať autá, ktoré budú schopné úplne predchádzať nehodám. Udržanie pozície najbezpečnejšej automobilovej značky na svete je jedným zo šiestich pilierov stratégie Prominence 2020, určujúcej budúce smerovanie Subaru.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode