Štofi Rosina v Navarre zažiaril

30.09.2013 19:43

Náš najúspešnejší okruhový pretekár Štefan Rosina má za sebou predposledný víkend FIA GT Series roku 2013. V LamborghiniGallardo tímu BlancpainReiterLamborghini štartoval s novým kolegom, úradujúcim majstrom sveta FIA GT1, Nemcom Marcom Bassengom. A Štofi opäť dokázal svoju špičkovú rýchlosť. V upršanej kvalifikácii vybojoval pole position!

„Som veľmi rád, že sa mi podarilo vyhrať kvalifikáciu. V tejto sezóne sa to nášmu tímu podarilo už po druhý raz, pričom vždy som bol pri tom aj ja. Je dobré ukázať sa v takomto svetle práve v sobotu, pretože len v kvalifikácii sa môže ukázať čistá rýchlosť auta i jazdcov,“ pochvaľoval si spoluprácu s Bassengom 26-ropný Púchovčan. „V kvalifikácii postupne osychala vozovka a do superpole, teda záverečnej rozjazdy najlepších desiatich vozidiel som išiel ako posledný. Autá tam vychádzajú na trať s dvadsať sekundovými rozostupmi a mne parádne vyšlo jediné rýchle kolo. V pretekoch však musí prísť aj dávka šťastia. A to nám v nedeľu chýbalo,“ načrtol nedeľnajšiu drámu Štofi.

V rannom zahrievacom tréningu to ešte vyzeralo dobre. V daždi dosiahla slovensko-nemecká posádka na 3. miesto. „Tesne pred štartom kvalifikačných pretekov však začalo hustejšie pršať a na rošte vznikol chaos. Naši mechanici nestihli prezuť pneumatiky do dažďa, čo okrem nás postihlo ešte jedno Audi. Na mokrej trati to bola obrovská nevýhoda,“ priznal Štefan Rosina. MarcBasseng už po 16 minútach dostal kolo od lídrov a bolo po nádejach na dobrú štartovaciu pozíciu do popoludňajších majstrovských pretekov. Tie rozbiehal práve Štofi.

„Štartoval som z 15. priečky a snažil som sa neurobiť chybu v prvých zákrutách a vyhnúť sa kolíziám. To sa mi aj podarilo a postupne som sa dostával do tempa. Auto fungovalo výborne a predbehol som 8 súperov!“ Po skvelej jazde odovzdával auto MarcoviBassengovi na 7. mieste celkového poradia. Potom však nevydržala technika a skúsený Nemec sa po očividnom spomalení prepadával v poradí. Napokon zranené Lambo odstavil v boxoch.

Posledné podujatie FIA GT Series 2013 sa pôjde na netradičnom mestskom okruhu v azerbajdžanskom Baku 22. až 24. novembra.

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode