Štofi Rosina mieri do Brands Hatch

05.05.2016 12:19

Automobilový pretekár Štefan Rosina ml. štartuje tento víkend na druhom podujatí prestížneho európskeho seriálu Blancpain GT Series Sprint Cup v anglickom Brands Hatch. Prihlásených je až 37 posádok. Štofiho tak čaká náročný víkend v konkurencii najlepších svetových pretekárov GT3. Rodený Púchovčan sa minulý mesiac na pretekoch v talianskom Misane vrátil do sveta špičkovej triedy najsilnejších kapotovaných vozidiel GT3 v šprintovom seriáli Blancpain GT Series. Aj tento víkend sa bude o jazdecké povinnosti deliť so skúseným Holanďanom Jeroenom Bleekemolenom.

Oproti Misanu by ich Lamborghini Huracán GT3 #16 tímu Grasser mal byť o niečo lepšie vyladený. Tento továrenský tím medzičasom absolvoval niekoľko ďalších pretekov, s lepšími výsledkami. Medzi ne patrí aj víťazstvo v nemeckom ADAC GT Masters na okruhu Oschersleben, tam však Lamborghini nesie menej kilogramov Balance of Performance (B.O.P.).
Viac nám prezradil Štofi: “Okruh Brands Hatch poznám dobre z testov, ako aj z pretekov nemeckého Porsche Carrera Cup a FIA GT Series s Tomášom Engem. Tím Grasser po Misane absolvoval niekoľko podujatí, dokonca sa im podarilo vyhrať preteky ADAC GT Masters, kde je však nižšie B.O.P. Nám vyhovuje, keď je trošku teplejšie, vtedy pneumatiky fungujú ideálnejšie. Má pršať, nechajme sa teda prekvapiť. Dúfajme, že to bude lepšie, než pred mesiacom v Taliansku. Odvtedy som v Lamborghini vlastne nesedel, potrebujem tak vo voľných tréningoch odjazdiť sám aspoň jednu hodinu. Tím našiel lepšie nastavenie, uvidíme, či to prinesie zmenu. Mojou ambíciou je byť v prvej polovici štartového poľa. Medzi 37 posádkami bude veľa domácich jazdcov. Čaká nás náročný víkend, no dúfam, že nám bude priať šťastie.“
Trať v Brands Hatch hosťovala dlhé roky (do r. 1986) aj Grand Prix Formuly 1. Nachádza sa neďaleko Londýna a meria len 3,703 km. Tímy Blancpain GT Series absolvujú sobotňajšie voľné tréningy (10:10 a 14:00), po ktorých nasleduje kvalifikácia (17:00). V nedeľu pokračuje program Kvalifikačnými pretekmi (12:05) a Hlavnými preteky (16:20). Oboje hodinových pretekov ponúknu samozrejme povinnú výmenu jazdcov. Či si tím Grasser vylepší doterajšie skóre, sa teda dozvieme tento víkend 7.-8. mája. Živé prenosy ponúka okrem oficiálnej stránky seriálu aj televízia Digi Sport.
 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode