Steffen Cost bol vymenovaný za nového viceprezidenta Kia Europe.

25.06.2021 08:13

  • Nový viceprezident Steffen Cost zastával od roku 2015 funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti Kia Germany

  • Odchádzajúci COO Emilio Herrera bol vymenovaný za nového prezidenta a výkonného riaditeľa spoločnosti Kia Iberia

  • Herrera doviedol spoločnosť Kia Europe k jej najvyššiemu ročnému podielu na trhu v Európe a dohliadal na nedávny reštart značky

Spoločnosť Kia Europe vymenovala Steffena Costa za svojho nového viceprezidenta pre prevádzkové činnosti (VPO). Jeho nástup do funkcie je dôsledkom odchodu Emilia Herreru z postu COO, ktorý sa ujal novej úlohy a nastúpil na post prezidenta a výkonného riaditeľa spoločnosti Kia Iberia. Cost bude sídliť v európskom ústredí spoločnosti Kia v nemeckom Frankfurte nad Mohanom a bude sa zodpovedať prezidentovi koncernu Kia Jasonovi Jeongovi.

 

Cost bude zodpovedať za udržanie rastu predaja spoločnosti Kia Europe a dohliadať na proces uvádzania 11 nových plne elektrických vozidiel (BEV- battery electric vehicle) na trh, čo chce značka zrealizovať do roku 2026. Dodávky prvého z nich, crossoveru Kia EV6, sa v Európe očakávajú vo štvrtom štvrťroku 2021. Cost bude zároveň dozerať na plnenie záväzku spoločnosti Kia, ktorým sa zaviazala poskytovať svojim zákazníkom tie najlepšie zákaznícke skúsenosti.

 

Cost so sebou prináša viac ako 20-ročné skúsenosti v európskom automobilovom priemysle. Od marca 2015 pôsobil vo funkcii generálneho riaditeľa spoločnosti Kia Germany a počas tohto obdobia sa Kia stala v Nemecku jednou z najrýchlejšie rastúcich značiek z hľadiska objemu. Výsledkom jeho úspešnej stratégie rozvoja podnikania v spoločnosti Kia Germany bol obrat vo výške 1,5 miliardy eur.

 

Emilio Herrera bol vymenovaný za nového prezidenta a výkonného riaditeľa spoločnosti Kia Iberia a z tejto pozície povedie prevádzkové činnosti značky Kia na španielskom trhu. Od apríla 2018 Herrera zastával funkciu prevádzkového riaditeľa spoločnosti Kia Europe, kde dohliadal na úspešné obdobie predaja kórejskej značky v regióne. Minulý rok spoločnosť Kia Europe zaznamenala historicky najvyšší ročný podiel na trhu, ktorý napriek vplyvom pandémie ochorenia Covid-19 stúpol z 3,2 % na 3,5 %.

 

Emilio zanecháva spoločnosť Kia Europe vo veľmi silnej pozícii, ktorá jej umožní pokračovať v transformácii na lídra budúceho automobilového priemyslu s jasným zameraním na elektrifikáciu a konektivitu vozidiel. Som si istý, že jeho silné vedenie bude pre našich kolegov v spoločnosti Kia Iberia veľkým prínosom,“ uviedol prezident koncernu Jason Jeong a dodal: „Zároveň by som pri tejto príležitosti chcel privítať Steffena, ktorý bude hrať dôležitú úlohu pri uvádzaní novej generácie našich elektrických vozidiel na trh, počnúc crossoverom EV6.“

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode