Spoločnosť Volvo Cars uzatvorila partnerstvo so spoločnosťou Google

17.05.2017 08:10

Prémiový výrobca automobilov – Volvo Cars – ohlásila úzku partnerskú spoluprácu so spoločnosťou Google – jednou s najväčších technologických spoločností na svete. Účelom tejto spolupráce je vyvinúť novú generáciu oceňovaného informačno-zábavného systému a riešenie prepojenia na základe operačného systému Android. Vďaka tomu chce ponúknuť zákazníkom prístup k širokému spektru aplikácií a služieb. Do dvoch rokov bude táto novinka uvedená na trh ako súčasť nových modelov Volvo.


 
Toto partnerstvo sľubuje významný prelom v ponímaní prepojenosti a interakcie medzi zákazníkmi značky Volvo a ich autami. Veľký katalóg obľúbených aplikácii Android – vyvinutých spoločnosťami Google, Volvo alebo vývojármi aplikácií z tretej strany – ponúkne prepojené a prediktívne služby v aute a v jeho blízkosti.
 
„Uzavretie partnerstva so spoločnosťou Google je naším významným strategickým krokom. Platforma a služby Google umožnia rozšírenie možností osobného prispôsobenia, vďaka čomu obohatia zážitok používateľa, zatiaľ čo operačný systém Android ponúkne zvýšenú flexibilitu z perspektívy rozvoja.“, povedal Henrik Green, hlavný viceprezident skupiny Volvo Car Group pre výskum a rozvoj.
 
Partnerstvo spoločnosti Volvo Car so spoločnosťou Google odráža prebiehajúcu konvergenciu medzi automobilovým a technologickým priemyslom, keďže miera prepojenosti vozidiel sa stále zvyšuje. Spoločnosť Volvo verí, že inteligentné partnerstvá sú budúcnosťou automobilového priemyslu. Použitie systému Android ako základného operačného systému zvýši rýchlosť a flexibilitu vývoja a ponúkne zákazníkom možnosť prispôsobiť si prepojený zážitok vo vozidle podľa svojich osobných preferencií.
 
„Sme nadšení z toho, že uzatvárame partnerstvo so spoločnosťou Volvo s cieľom zabudovať operačný systém Android do ich novej generácie prepojených vozidiel.“, povedal Patrick Brady, viceprezident spoločnosti Google pre softvérové inžinierstvo operačného systému Android. „Toto partnerstvo nám dáva príležitosť poskytnúť vodičom vozidiel Volvo ešte kultivovanejší zážitok a to prostredníctvom plnohodnotnej platformy informačno-zábavného systému a bohatého ekosystému aplikácií Android a služieb Google.“
 
„Vďaka príchodu operačného systému Android si osvojíme bohatý ekosystém, pričom si zachováme naše ikonické užívateľské rozhranie Volvo. Ponúkneme stovky obľúbených aplikácií a najlepšie integrovaný zážitok v tomto všestrannom prepojenom prostredí.“, povedal Henrik Green.
 
Spoločnosť Volvo tiež vyvíja ďalšiu iniciatívu v spolupráci so spoločnosťou Google, ktorej cieľom je modernizovať najnovšie modely Volvo pridaním služby Google Local Search – aplikácie, ktorá pracuje na základe polohy. Túto službu budú mať zákazníci k dispozícií prostredníctvom aktualizácie navigačného systému Sensus Navigation.
 
Ďalšie podrobnosti týkajúce sa partnerstva a operačného systému Android budú oznámené na výročnej technologickej konferencii Google I/O, ktorá sa uskutoční 17. mája.
 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode