Spoločnosť Nissan predstavuje nový model Pulsar. Ten ponúka nové technológie, jedinečný štýl a najviac priestoru v segmente C

  • Úplne nový päťdverový hatchback Pulsar prináša invenciu a dynamiku spoločnosti Nissan v novom a vzrušujúcom vyhotovení.
  • Prichádza vybavený oceňovanými technológiami vrátane panoramatického kamerového parkovacieho systému a najlepšími systémami na zaistenie bezpečnosti a pohodlia vo svojom segmente.
  • Rad preplňovaných motorov ponúka vysoký výkon i úspornú prevádzku.
  • Model odvážne rozvíja oceňované dizajnové prvky vozidiel Nissan.
  • Vozidlo bolo navrhnuté a skonštruované pre Európu a vyrábať sa bude v závode spoločnosti Nissan v Barcelone.
  • Predávať sa začne na jeseň 2014.

Vďaka nadšeniu spoločnosti Nissan pre inovácie a technológie prešiel v priebehu uplynulých siedmich rokov sektor rodinných vozidiel premenou. S využitím rovnakých dizajnových prístupov a originálnych nápadov, ktoré v minulosti dali vzniknúť modelom Qashqai, X-Trail a NOTE, rozširuje teraz spoločnosť Nissan rodinu svojich modelov o nové vozidlo, ktorým je neohrozený a vzrušujúci rodinný hatchback Nissan Pulsar.

Model Pulsar v sebe spája výrazný dizajn, technické inovácie a priestrannosť interiéru. Segment C tak obohacuje o všetky dôverne známe kvality značky Nissan v novom štýlovom vyhotovení.

 

Uvedením modelu Pulsar dáva spoločnosť Nissan jasne najavo svoj zámer sprístupňovať dômyselné riešenia a technické inovácie širokému okruhu zákazníkov.

 

Vyspelé technológie

Ako sú vodiči vozidiel značky Nissan už zvyknutí, je nový Pulsar nabitý mnohými užitočnými a praktickými technológiami, ktoré zabezpečia pohodlnú a sebaistú jazdu. Spoločnosť Nissan je známa uvádzaním technológií, ktoré sú v danom segmente novinkou. Svoju povesť inovátora navyše Nissan umocňuje implementáciou celého radu prvkov, ktoré sú v konkurencii spravidla vyhradené iba prémiovým a luxusným modelom.

 

Vďaka tejto vyspelej sieti užitočných a veľmi pokrokových technológií môžu vodiči naplno využiť potenciál modelu Pulsar a riadiť vozidlo s úplnou istotou. K systémom implementovaným v novom modeli Pulsar patrí núdzové brzdenie s detekciou prekážky vpredu, rozpoznávanie pohybujúcich sa objektov, upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu a sledovanie mŕtveho uhla.

Vďaka vytrvalému odhodlaniu spoločnosti Nissan zavádzať do segmentov nové technológie je model Pulsar jediným vozidlom vo svojom segmente, ktoré ponúka rozpoznávanie pohybujúcich sa objektov, upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu a sledovanie mŕtveho uhla v štandardnej výbave minimálne jednej z verzií.

 

Nissan Pulsar ponúka aj systém NissanConnect druhej generácie, ktorý obsahuje širokú škálu inovatívnych funkcií, ako je plná integrácia smartfónu, funkcia Google® Send-to-Car a prístup k celému radu praktických a informatívnych aplikácií.

 

Ďalšou pokrokovou technológiou implementovanou v novom vozidle Pulsar sú svetlomety s technológiou LED. Pôsobivé svetlomety LED, ktoré do ponuky vozidiel značky Nissan prenikli už s modelmi Qashqai a X-Trail, vyžarujú prenikavé biele svetlo, a navyše v porovnaní s klasickými žiarovkami spotrebujú iba polovicu energie.

Účinné a výkonné hnacie ústrojenstvo

V súlade s inovatívnym prístupom spoločnosti Nissan a jej zámerom znížiť majiteľom vozidiel prevádzkové náklady sú všetky motory pre model Pulsar vybavené turbodúchadlom a predstavujú ideálnu kombináciu výkonu a účinnosti. Zážihový motor 1.2 DIG-T so svojím výkonom 115 k sa doslova prekonáva, zatiaľ čo vznetový motor 1.5 dCi ponúka výkon 110 k a krútiaci moment 260 Nm. Začiatkom roka 2015 sa ponuka rozšíri o ešte výkonnejší preplňovaný zážihový motor s objemom 1,6 litra a výkonom 190 k.

 

Motory určené pre model Pulsar pokračujú v úspešnom ťažení spoločnosti Nissan za menšími rozmermi a poskytujú vysoký výkon pri nízkych emisiách. Vykazujú emisie CO2 pod 95 g/km*. Nový Pulsar bude k dispozícii aj vo verzii s vyspelou automatickou prevodovkou XTronic. Bola navrhnutá tak, aby vodičom ponúkla to najlepšie v každom režime - zabezpečuje celkom plynulý prenos výkonu pri nízkych otáčkach motora a živé, bezprostredné radenie pri vyšších záťažiach.

 

Nové štandardy priestrannosti

Vďaka najdlhšiemu rázvoru vo svojej triede (2 700 mm) a dômyselnej konštrukcii poskytuje nový Pulsar v porovnaní s konkurenčnými vozidlami vo svojom segmente o poznanie viac priestoru na nohy a ramená v zadnej časti vozidla. Nový Pulsar ponúka tiež viac priestoru na kolená (692 mm) ako veľa jeho konkurentov zo segmentu D.

I tak si však zachováva kompaktný charakter (je dlhý 4 385 mm), takže s ním možno ľahko zaparkovať v tesných mestských priestoroch.

 

Elegantný a športový

Vďaka charakteristickému motívu v tvare „V", ktorý značka Nissan používa na mriežke chladiča, a výrazným a mohutným krivkám je model jednoznačne rozpoznateľný na prvý pohľad. Nissan Pulsar bol navrhnutý a skonštruovaný pre Európu a bude sa vyrábať v závode spoločnosti Nissan v Barcelone.