Spoločnosť Honda Aircraft Company dodala do Európy prvý HondaJet

21.04.2016 10:44

Honda Aircraft Company práve dodala do Európy prvý HondaJet. Spoločnosť to oznámila pri jeho slávnostnom odovzdaní na výstave AERO 2016, ktorá sa koná od 20. do 23. apríla v nemeckom Friedrichshafene.

„Dodanie prvého HondaJetu do Európy je významným míľnikom na našej ceste, ktorej cieľom je priniesť na trh ľahkých prúdových lietadiel nový prínos“, povedal Michimasa Fujino, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Honda Aircraft Company. „Prví zákazníci, ktorí sa rozhodli lietať s HondaJetom, odvážne vzlietli k oblohe. Keď sme pri odovzdávaní lietadla videli radosť na ich tvárach, zažili sme veľký pocit hrdosti a uspokojenia.

Prvý HondaJet, ktorý bude lietať v Európe, bude prevádzkovať spoločnosť Rheinland Air Service, exkluzívny predajca lietadiel HondaJet v strednej Európe.

„Spoločnosť Rheinland Air Service sa európskemu trhu obchodných lietadiel venuje už vyše 40 rokov a je známa vynikajúcimi výsledkami pri údržbe lietadiel, schopnosťami vykonávať bežné a generálne opravy, ale aj predajom lietadiel, podporou a dopĺňaním paliva“, uviedol Johannes Graf von Schaesberg, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Rheinland Air Service. „Byť partnerom spoločnosti Honda Aircraft Company a exkluzívnym predajcom HondaJetu pre strednú Európu je pre nás cťou. Sme radi, že dodaním HondaJetu budeme môcť našim zákazníkom ukázať jeho špičkové vlastnosti a palivovú účinnosť.“

Lietadlo HondaJet bolo vyvíjané úplne od začiatku a vyznačuje sa využitím pokročilých technológií a inovácií. Konfigurácia HondaJetu s motormi umiestnenými nad krídlami, krídlo s prirodzeným laminárnym prúdením vzduchu a trup z kompozitných materiálov sú výsledkom dlhodobej výskumnej činnosti spoločnosti Honda. Vďaka všetkým týmto inováciám je HondaJet najrýchlejšie, najpriestrannejšie a najekonomickejšie prúdové lietadlo vo svojej triede.

HondaJet sa vyrába vo svetovej centrále spoločnosti Honda Aircraft Company v Greensboro v Severnej Karolíne. Model HA-420 HondaJet získal typové osvedčenie FAA v decembri 2015.

Viac informácií o lietadle HondaJet nájdete na stránke www.HondaJet.com.

O lietadle HondaJet
Lietadlo HondaJet je vo svojej triede najrýchlejšie, má najvyšší dostup, je najtichšie a má najnižšiu spotrebu. HondaJet disponuje celým radom technických inovácií v oblasti leteckej konštrukcie vrátane jedinečného umiestnenia motorov nad krídlami (OTWEM), ktoré dramaticky zlepšuje jeho vlastnosti a znížením aerodynamického odporu významne zmenšuje spotrebu paliva. Umiestnenie motorov nad krídlami taktiež znižuje hlučnosť v kabíne, minimalizuje zvuk počuteľný na zemi a umožnilo vytvorenie najpriestrannejšej kabíny v danej triede, najväčší priestor pre batožinu a plnohodnotné toalety v zadnej časti. Lietadlo HondaJet je vybavené najsofistikovanejším celoskleneným elektronickým leteckým systémom Garmin® G3000, upraveným špeciálne pre spoločnosť Honda. HondaJet je prvým komerčným lietadlom spoločnosti Honda a je stelesnením reputácie spoločnosti z hľadiska výnimočných letových vlastností, účinnosti, kvality a hodnoty.

O spoločnosti Honda Aircraft Company
Spoločnosť Honda Aircraft Company je dcérskou spoločnosťou v úplnom vlastníctve firmy American Honda Motor Co., Inc. Bola založená v roku 2006 a jej svetová centrála sa nachádza v Severnej Karolíne, v rodisku letectva. Odhodlanie, s ktorým pán Soichiro Honda zakladal spoločnosť Honda Motor, prežíva dodnes a Honda Aircraft napĺňa jeden z dlhodobých snov značky Honda – posunúť ľudskú mobilitu smerom k oblohe.
 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode