Spoločnosť Daimler prijíma opatrenia v reakcii na pandémiu COVID-19

23.03.2020 20:00

  • Rozhodnutie o pozastavení väčšiny výroby v Európe, predbežne na dva týždne
  • Bezpečnostné opatrenie na zabránenie šírenia pandémie v súlade s odporúčaniami orgánov a na ochranu zamestnancov
  • V súčasnosti nie je možné udržať všetky globálne dodávateľské reťazce
  • Proaktívne a primerané rozhodnutie pripraviť sa na dočasne nižší dopyt a chrániť finančnú silu spoločnosti

Kvôli zhoršujúcej sa situácii pandémie COVID-19 sa spoločnosť Daimler AG rozhodla pozastaviť väčšinu svojej výroby v Európe a prácu vo vybraných administratívnych oddeleniach na počiatočné obdobie dvoch týždňov. Týmto krokom spoločnosť postupuje podľa odporúčaní medzinárodných, národných a miestnych orgánov. Pozastavenie sa týka závodov na osobné a úžitkové vozidlá spoločnosti Daimler v Európe a začne sa tento týždeň. S tým súvisí prehodnotenie globálnych dodávateľských reťazcov, ktoré v súčasnosti nie je možné v plnej miere udržať. Predĺženie tohto opatrenia bude závisieť od ďalšieho vývoja.

Všade tam, kde je potrebné pokračovať v činnosti, podnikne spoločnosť príslušné opatrenia, aby zabránila šíreniu infekcie medzi svojimi zamestnancami. Týmito opatreniami pomáha spoločnosť Daimler chrániť svojich zamestnancov, narušiť reťazec infekcie a obmedziť šírenie pandémie. Zároveň to pomôže spoločnosti pripraviť sa na obdobie dočasne nižšieho dopytu a chrániť svoju finančnú silu.

Vzhľadom na pokračujúce šírenie COVID-19 nie je možné v tomto okamihu dostatočne určiť ani spoľahlivo kvantifikovať ekonomické dopady na spoločnosť Daimler.

Vedenie spoločnosti Daimler neustále monitoruje situáciu a podľa potreby príjme ďalšie potrebné opatrenia. Po zlepšení situácie sa obnovia všetky prevádzky.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu v súvislosti so šírením koronavírusu prijala aj spoločnosť Mercedes-Benz Slovakia s.r.o. mimoriadne opatrenia. Z tohto dôvodu a na základe nariadenia vlády Slovenskej republiky, sú všetky prevádzky autorizovaných partnerov Mercedes-Benz od pondelka, 16. marca, dočasne zatvorené. Mnohé kroky v procese predaja však možno vykonať na diaľku, počnúc príležitosťou pre zákazníkov na konfiguráciu svojho nového vozidla v konfigurátore vozidla na stránke www.mercedes-benz.sk.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode