Splnený sľub: Spoločnosť BMW Group už dodala na cesty pol milióna elektrifikovaných vozidiel

23.12.2019 21:29

Spoločnosť BMW Group, priekopník v oblasti elektrickej mobility, dosiahla ďalší významný míľnik a zákazníkom po celom svete dodala už pol milióna elektrifikovaných vozidiel. Sebastian Mackensen, senior viceprezident spoločnosti BMW Group pre nemecký trh, v priestoroch BMW Welt odovzdal novému majiteľovi kľúče od veľmi špeciálneho vozidla BMW 330e*.

„Pol milióna vozidiel je najlepším dôkazom, že naša široká paleta elektrifikovaných vozidiel dokáže presne spĺňať požiadavky zákazníkov. Teraz výrazne pridáme do kroku: v priebehu ďalších dvoch rokov by sme radi dostali na cesty milión elektrifikovaných vozidiel. Je to náš príspevok k účinnej ochrane klímy,” povedal Oliver Zipse, predseda predstavenstva spoločnosti BMW AG.

Komplexná produktová ofenzíva elektrifikovaných vozidiel Model BMW X3 sa budúci rok stane prvým vozidlom spoločnosti BMW Group dostupným so štyrmi druhmi pohonu: s úspornými naftovými, benzínovými, plug-in hybridnými ako aj s čisto elektrickými motormi. Najväčším trhom pre čisto elektrický model BMW iX3* je Čína, kde sa bude toto vozidlo pre celý svet aj vyrábať. Automobil BMW iX3* bude zároveň prvým vozidlom využívajúcim prelomovú piatu generáciu nášho mimoriadne účinného elektrického pohonu BMW, ktorý poskytuje úplne nový pomer medzi dojazdom a veľkosťou batérie. Kľúčovým momentom bolo vytvorenie trvalo udržateľne účinnejšieho pohonu. Naša technologická vlajková loď, model BMW iNEXT, ktorá príde na trh v roku 2021, doplní elektrický pohon o vysoko automatizovanú jazdu. Plne elektrický model BMW iNEXT sa bude vyrábať v závode v meste Dingolfing na tej istej výrobnej linke ako vozidlá so spaľovacími či s plug-in hybridnými pohonmi.

V roku 2021 ho doplní model BMW i4, čisto elektrické a mimoriadne emotívne príťažlivé stredne veľké prémiové čisto elektrické Gran Coupé. BMW i4 sa bude vyrábať v hlavnom závode v Mníchove. Vďaka úlohe vizionárskej a technologickej vlajkovej lode a vzhľadom na pokračujúce predajné úspechy od začiatku predaja v roku 2013 si model BMW i3 vydobyl postavenie ikony. Spoločnosť BMW Group bude pokračovať vo vývoji tohto vozidla a momentálne už plánuje rozšírenie výroby. K tomu by malo prísť do roku 2024. Koncom tohto roka sa ponuka elektrifikovaných vozidiel spoločnosti BMW Group rozšírila o ďalšie čisto elektrické vozidlo, ktorým je MINI Electric*. Viac ako 90 000 zaregistrovaných záujemcov naznačuje vysoký záujem zákazníkov o prvé čisto elektrické vozidlo značky MINI.

Ambiciózne predajné ciele pre elektrifikované vozidlá S 12 elektrifikovanými vozidlami patrí spoločnosť BMW Group medzi celosvetovo najvýznamnejších poskytovateľov elektrickej mobility. Spoločnosť je už od roku 2016 lídrom medzi elektrifikovanými vozidlami v Nemecku a zároveň sa drží na vedúcich pozíciách aj v európskom a celosvetovom meradle. Na nadchádzajúce roky si tak pre elektrifikované vozidlá stanovila jasné predajné ciele: do roku 2021 by mala byť štvrtina vozidiel predaných v Európe elektrifikovaných. V roku 2025 by sa mal tento pomer posunúť na tretinu a v roku 2030 na polovicu.

„Už teraz ponúkame verzie s elektrifikovaným pohonom pre väčšinu našej modelovej ponuky — od MINI po BMW radu 7. Naši zákazníci si môžu vybrať svoj obľúbený model a k nemu aj pohon, ktorý najviac vyhovuje ich potrebám,” vysvetlil Pieter Nota, člen predstavenstva spoločnosti BMW AG zodpovedný za zákazníkov, značky a predaj. „Presne to je tá rôznorodosť, ktorú naši zákazníci požadujú, aby sa splnili ich požiadavky na individuálnu mobilitu.”

Sila výberu

Modelová ponuka spoločnosti BMW Group obsahuje mimoriadne účinné spaľovacie motory ako aj moderné plug-in hybridné a čisto elektrické pohonné jednotky. Táto sila výberu umožňuje, aby automobilka dokázala spĺňať najrozmanitejšie požiadavky zákazníkov z rôznych regiónov celého sveta. V závislosti od zvoleného pohonu poskytnú všetky súčasné aj budúce modely radosť z jazdy špecifickú pre túto značku. Bez ohľadu na to, pre ktorý druh pohonu sa záujemca rozhodne, od vozidiel spoločnosti BMW Group vždy môže očakávať vysokú mieru účinnosti a nízku úroveň emisií CO2.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode