SNEACARS ZNAČIEK RENAULT & LE COQ SPORTIF: OD VÝVOJA AUTOMOBILOV K DIZAJNU TOPÁNOK

13.02.2020 11:34

 

- Úzke spojenie medzi automobilom a svetom módy

- Kreatívne spojenie so značkou Le Coq Sportif

- Viac než 20 párov tenisiek, viac než 20 konceptov a sériových modelov

- Odhaľte tajomstvo tenisiek Laurensa van den Ackera, šéfdizajnéra Skupiny Renault

 

JEDNO AUTO – JEDNA TENISKA

 

Autosalón Paríž 2010. Renault predstavuje DeZir, výnimočné elektrické „športové GT“. Prvý koncept nového šéfdizajnéra Skupiny Renault Laurensa van den Ackera. DeZir inšpiroval Clio IV. Hrejivý a zmyselný dizajn tejto novej vizuálnej identity sa čoskoro objavil v celom modelovom rade značky Renault.

Vedľa svojho konceptu stál Laurens pevne vo svojich čierno-červeno-bielych teniskách Adidas vyrobených na mieru a pripomínajúcich farby tohto automobilu. Vznikol tak vzťah medzi mužom a jeho strojom. Vždy keď šéfdizajnér predstavoval nový koncept alebo sériový model, mal obutý nový pár tenisiek – farebne totožný s prezentovaným modelom. Tento symbol kreativity sa stal značkou šéfdizajnéra Skupiny Renault, Laurensa van den Ackera,

Od jeho prvých „adidasiek“ až po najnovšie tenisky Le Coq Sportif vyrobené na mieru pri príležitosti predstavenia novej generácie modelu Captur, už 20 modelov precestovalo svet a haly autosalónov, kde sprevádzali modely R-Space, Frendzy, Twin’run, Initiale Paris, TreZor a EZ-ULTIMO, ako aj Twingo, Clio, Mégane, Scénic, Kadjar, Talisman a Espace. Každý pár má vlastný príbeh.

 

 

VEDIEŤ VŠETKO...

Tenisky z hľadiska symboliky, kreativity, personalizácie a materiálov vznikajú podobnými metódami ako automobil.

Prečo sa Laurens rozhodol nosiť tieto tenisky? Prečo je personalizácia natoľko dôležitá? Nový Captur je s 90 farbami karosérie, 18 kombináciami interiéru a ôsmimi druhmi osvetlenia interiéru synonymom personalizácie. Ako vznikajú tieto pozoruhodne personalizovateľné automobily? Ako funguje spolupráca medzi automobilkou a odevnou značkou?

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode