Slovensko opäť zažilo atmosféru legendárnej Tour de France, aj vďaka podpore značky ŠKODA

02.09.2022 10:31

Záujem o štart na druhom ročníku slovenskej verzie podujatia L’Etape Slovakia by Tour de France narástol takmer o tretinu
› Atmosféru skutočných profesionálnych pretekov si počas uplynulého víkendu užili slovenskí fanúšikovia cyklistky v Bratislave a jej okolí  
› Súťažiacich počas pretekov sprevádzala plne elektrická ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV
› Na štarte nechýbal ani Jaroslav Hercog, riaditeľ ŠKODA AUTO Slovensko

Slovensko sa počas uplynulého víkendu opäť stalo súčasťou legendárnej Tour de France. Druhý ročník podujatia L’Etape Slovakia by Tour de France priniesla ŠKODA AUTO Slovensko opäť v úlohe hrdého partnera. Nechýbala podpora vo forme flotilových áut či sprievodného vozidla pretekov, čoho sa zhostil plne elektrický model ŠKODA ENYAQ COUPE RS iV vo výraznej „mamba green“ farbe. Záujem o štart tento rok vzrástol takmer o tretinu, pričom súčasťou pelotónu na trati RIDE bol aj zanietený fanúšik cyklistiky Jaroslav Hercog, riaditeľ ŠKODA AUTO Slovensko. 

Podujatie L’Etape by Tour de France tento sa tento rok koná v takmer dvoch desiatkach krajín celého sveta. Slovensko a Bratislava boli medzi vybranými lokalitami druhý rok za sebou. Trasa L’Etape ponúkla unikátnu kombináciu prejazdu centrom hlavného mesta, malebnými dedinkami v podhorí Malých Karpát, vinohradmi, lesoparkom, až po finiš na ikonickom Kamzíku. V hlavných pretekoch v nedeľu 21. augusta s názvom RACE (117 km) štartovalo 348 cyklistov. Na kratšej trati RIDE (65 km) bolo 342 jazdcov. Okrem toho sa v sobotu 20. augusta uskutočnili detské preteky a nesúťažná Family Ride na 35 km dlhej trati. Záujem o štart na druhom ročníku pritom vzrástol o takmer 30 %, pričom spolu súťažilo až 825 cyklistov.

„Po roku sa opäť podarilo priniesť kúsok legendárnej Tour de France na slovenské cesty a ako fanúšik cyklistiky som pyšný, že ŠKODA AUTO Slovensko zase bola pri tom v úlohe hrdého partnera. Profesionálna organizácia, úžasná atmosféra Tour, rekordný počet účastníkov a skvelé športové výkony z uplynulého víkendu spravili nezabudnuteľný zážitok. Som rád, že cyklistky a cyklisti si trať v malebnom prostredí Malých Karpát a okolia, v ktorom ich sprevádzala aj elektrická novinka ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV, skvele užili. Už teraz sa všetci tešíme na ďalší ročník,“ povedal Jaroslav Hercog, riaditeľ ŠKODA AUTO Slovensko.

Dvojdňový festival cyklistiky 

L´Etape Village vítala návštevníkov už od piatkového poludnia, kedy si postupne užili množstvo sprievodných aktivít. Ich súčasťou bola aj prezentácia oficiálneho riaditeľského vozidla Tour de France, špeciálne upraveného červeného modelu ŠKODA ENYAQ iV, predstavenie legendárnych cyklistických dresov z histórie „Tour“ či spoločný cyklo tréning s bratmi – Martinom a Petrom Velitsovcami. Organizátori 2. ročníka tohto podujatia privítali aj viacero špeciálnych hostí. Medzi nimi bol aj bývalý československý reprezentant Jozef Regec či bývalý jazdec tímu Bora – Hansgrohe Markus Burghardt.

ŠKODA má cyklistiku v krvi

ŠKODA je dlhodobo súčasťou veľkého množstva cyklo-podujatí u nás i vo svete. Cyklistika je doslova zapísaná v DNA značky, preto je jedným z pilierov sponzoringovej stratégie spoločnosti. Už od roku 2004 je ŠKODA AUTO oficiálnym partnerom a dodávateľom oficiálneho automobilu na legendárnej Tour de France. Spoločnosť na týchto pretekoch rovnaké obdobie partnersky zastrešuje aj jeden z dresov pre individuálne hodnotenie, pričom od roku 2015 je to práve prestížny zelený dres. Podpora svetovej cyklistiky pokračuje aj španielskou La Vueltou, kde tak isto ŠKODA AUTO ako oficiálny partner poskytuje riaditeľské vozidlo.

Okrem svetových pretekov ŠKODA AUTO dlhodobo stojí aj pri cyklistike na Slovensku. Už niekoľko rokov organizuje preteky horských bicyklov ŠKODA BIKE OPEN TOUR, ktoré sa v priebehu svojej existencie vypracovali na najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hoby cyklistov na Slovensku. Rovnako je dlhoročným partnerom Slovenského cyklistického zväzu a podporuje viacero prestížnych cyklistických pretekov u nás. ŠKODA na Slovensku nezabúda ani na tých najmenších ako partner Detskej tour Petra Sagana.

Všetky informácie o jedinečných cyklo-podujatiach nájdete na stránke www.welovecycling.com.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode