Slováci sa najviac pýtajú na výkon a spotrebu, Slovenky na farbu a parkovacie senzory

05.08.2014 20:10

  • Najobľúbenejšia farba je biela, muži po nej obľubujú viac čiernu a tmavohnedú, ženy striebornú a červenú
  • Muži víťazia v technických otázkach, ženy vo finančnej zodpovednosti
  • Pre rodiny s malými deťmi je spoločnou prioritou veľkosť kufra pre kočík

 

Muži a ženy majú pri kúpe auta odlišné priority. Slováci sa najčastejšie zaujímajú o výkon a spotrebu, ich nežnejšie polovičky sa pýtajú hlavne na farbu a parkovacie senzory. Najobľúbenejšia farba pri výbere auta je pre obe pohlavia na Slovensku momentálne biela. Na druhom mieste sa u mužov umiestnila čierna a tmavohnedá, u žien zase strieborná a červená. Z prieskumu, ktorý vypracovala spoločnosť Hyundai medzi svojimi slovenskými zákazníkmi, ďalej vyplýva, že muži sú síce viac technicky zdatnejší, ženy ich však porážajú vo finančnej zodpovednosti.

 

Slovenský zákazník je síce podrobne zorientovaný vo všetkých parametroch auta, často však prekročí svoj pôvodne plánovaný rozpočet výmenou za ďalšie doplnky. Jeho nežnejšia polovička sa v technických otázkach stráca, ale väčšinou sa striktne drží sumy, ktorú pôvodne plánovala. V technických otázkach sú slovenskí muži naozaj odborníci a svojimi znalosťami často prekvapia aj profesionálnych predajcov.

 

Spoločnú prioritu majú muži a ženy v prípade, ak ide o rodinu s malými deťmi. Vtedy sú najčastejšie kladené otázky tie, ktoré sa týkajú objemu batožinového priestoru a konkrétne aj toho, aký kočík sa doň vmestí.  Medzi ďalšie veci, o ktoré sa v rovnakom pomere zaujímajú muži aj ženy, patrí navigácia a vyhrievané sedadlá. 

 

 

Hyundai vykonal prieskum medzi svojimi zákazníkmi na tému muži verzus ženy v rámci svojej orientácie na rodinu. Značke sa v poslednom období na slovenskom trhu darí a po výraznom úspechu v roku 2013, kedy získala v kategórii  M1+N1 tretie miesto, láme rekordy aj v tomto roku. Za prvých šesť mesiacov dosiahol medziročný nárast 13 % a v júni bol predaj najlepší v histórii značky.

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode