Slniečko

16.05.2015 07:14

Televízna, divadelná herečka a speváčka – Zuzana Haasová prijímala pozitívnu energiu z novej Kia Rio

Zuzka, máte vraj prvú námornícku kapelu na Slovensku. Je to pravda či len klebety?

Kapela sa volá The Susie Haas Band, koncertujeme po Slovensku, Čechách i v Holandsku. Hráme 20-40te roky old time, väčšinou kabaretné žánre s príbehom, keďže som skôr herečka, spievam aj keď nemám sval v hrdle, je to skôr o príbehu, emóciach. A ľudia sa bavia. V činohre ma môžete vidieť v predstavení „Plné vrecká peňazí“, kde opäť spievam. Momentálne mám od točenia oddych aj keď ma diváci v Paneláku uvidia a preto sa venujem viac svojmu detskému Divadlu Haaf, ktoré vzniklo tak, že som s dcérkou Romankou nemala kam ísť. Je to pre deti inou formou robené ako činoherné divadlo. Príďte sa všetci pozrieť. Môj život je zábavou a to ma baví.

Viem o vás, že ste nejaký čas rozmýšľali nad výmenou vášho auta za nové. Ako to celé dopadlo?

 Mala som Renault Megane, ale bola to rýchla kúpa a nebola som veľmi spokojná. Nakoniec som našla všetko u značky Ford, presnejšie Ford Kuga. Mala som nejakú predstavu o aute a vyskúšala veľa áut, tak som vedela čo chcem. Šedomodrá nenápadná farba auta sa mi páčila, ale najviac ma dostalo to, že to, že to má bluethooth s hlasovým vytáčaním. To je super vec! Mám ho už vyše týždňa, tak ho zabieham. Mám tam všetko čo potrebujem, veľký kufor, klimatizáciu, ktorú regulujem kvôli hlasivkám, vyhrievanie sedadiel a čelného okna hlavne v zime, tempomat, navigácia a za dobrú cenu!

S kapelou jazdíte tiež na Ford Kuge?

Nie. Jazdíme s osem miestonym mikrobusom Mercedes Viano.

Ku ktorému autu máte najbližší vzťah?

Mala som veľa áut, drahé, lacné, ale moja poľská Fiatka 126 bola úžasná! K tej som mala asi najbližšie. Parkovala som ako a kde som chcela. V ničom nebol problém. Moja dcéra hneď po naštartovaní zaspala. Naučila som sa na nej šoférovať, aby som mohla časom prejsť na silnejšie motory.

Mali ste k Fiatke bízky vzťah. Je niečo čo vám ju pripomína?

Je fakt, že mám slabosť na staršie autá. Mala som takú staršiu koženú čiapku a keď som ju mala na hlave, tak som nič nepočula. Otvorila som okno a všetci na mňa pozerali ako z inej galaxie! Bolo to milé...Fiatka išla najviac rýchlosťou 110 km/h, tak si ma mohli v čiapke poobzerať. Ešte vám nejako poslúžila? Bola s ňou sranda a tak som si ju nejaký čas nechala.Moj partner Martin má dva metre a keď sa nasúkal do Fiatky, tak sme sa nasmiali, že polka tela mu trčala z auta, ale inak si pochvaľoval, tak som mu ju nechala.

Snažíte sa dodržiavať dopravné predpisy, alebo vás občas policajti napomenú či dajú menšiu pokutu?

Dodržiavam predpisy, ale ak veziem dcéru, tak som najbezpečnejšia na svete. Ponáhľala som sa raz do štúdia a meškala som, čo nezvyknem. V dedinke Grinava som však išla trošku rýchlejšie ako som mala a zastavili ma policajti. Namerali ma. Väčšinou v aute s dcérou spievame a policajtovi som sa zdala povedomá, ale nevedel ma zaradiť. Snažila som sa rýchlo ukončiť našu konverzáciu s tým, že nahrávam pre deti a nemám čas sa zdržiavať. Tak sa stalo, že sme sa nakonieč dohodli na najnižšej pokute, ale aj tak som mu nepovedala, kto som...

Stáva sa tou vás pravidelnosťou, že vás často zastavujú aj ohľadom kontroly?

Sem tam ma skontrolujú. Raz som sa ocitla v kolóne a mala som stihnúť do šiestej lekáreň, aby chorá Romanka mala svoje lieky. Ako naschváľ ma zastavili policajti a riešili ma. Minúty utekali a ja som sa s nimi nervózne vybavovala. Ako vždy - jeden dobrý, druhý zlý policajt. Čo som spravila?! Bola som tak rozčúlená, že nestihnem lekáreň, že som v závere zo seba vyhŕkla či dôvod prečo ma zastavili bol, že mám červené auto?! „Dúfam, že vás už nikdy neuvidím“povedal ten zlý...“Toto vám nesplním, lebo každý večer sa k vám doplazím do obývačky. Dovidenia!“ odpovedala som a odišla.

Akú príhodu z ciest nám spomeniete, čo ste zažili?

Naša kapela funguje sedem rokov. Jazdíme na koncerty a pasažieri v aute ma tolerujú aj ako vodičku. Na dlhých jazdách, keď môj partner je unavený, tak sa meníme. Vo Viane sa to dá aj za jazdy. Niekedy si aj nohu vyložím a mám komfortnú jazdu. Pamätám si ako sme išli z Košíc a keď som si presadla, tak sa chalani z kapely zobudili a nechceli už spať. Bol to úsek na Donovaly čo chápem, lebo boli serpentíny, ale oni sa báli, čo zas nechápem ja. Máte vysoké opätky, v taške balerínky.

Prezraďte v čom sa vám najlepšie šoféruje?

Tak v balerínkach, ale dokážem to aj na opätkoch či na boso, čo sa vraj nemá šoférovať, ale ja zvládam aj to. Dokonca aj v ponožkách! My ženy dokážeme aj nemožné za volantom...

A je tu posledná otázka. Ako sa vám jazdilo na novej Kia Rio 1,4 MPI?

Milé autíčko s usmiatou tvárou s oblými tvarmi a to mám veľmi rada. Prekvapil ma priestor na predných sedadlách a po sklopení zadných sedadiel vznikol ešte väčší. Po obhliadnutí estetickej palubovky ma zaujali oiginálne ovládače ventilácie a klimatizácie. Tlačidlom sa štartovalo, čo znamená, že kľúč od auta môžem mať neustále v kabelke aj pri otváraní a zatváraní dverí, ktoré reagujú na môj dotyk. Malo to prefektnú cúvaciu kameru, navigáciu, autorádio, bluethooth, palubný počítač, odkladacie priečinky, kde neustále musím mať niečo odložené. To zbožňujem!Vyhrievanie sedadiel pre ženské zadočky, to mám aj ja vo svojom aute. Benzínový motor na jednaštvorku bol tichý a do mesta priam ideálny spoločník. Šesťstupňová prevodovka poslúchala aj na diaľnici. Na dovolenku s partnerom do Ria by určite zvládla. V zime vás Kia Rio poteší pozitívnou energiou akoby sa na vás slniečko neustále usmievalo.

Text: Alena Chorvátová

Foto: autorka

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode