Skupina Renault predstavuje plány pre značku Alpine

17.02.2016 16:20

Monte Carlo, Monako – Skupina Renault dnes ohlásila plán pre nové športové autá Alpine v domove motoristického športu. Skupina takisto odhalila show-car Alpine Vision.

  • Alpine Vision prináša užasnú novú voľbu na trh so športovými autami
  • Produkčný model bude odhalený pred koncom tohto roka
  • Alpine využije silu skupiny Renault, Renault Sport a Formula 1

“Motoristický šport a športové autá sú hlboko zakorenené v DNA skupiny Renault,” povedal Carlos Ghosn, výkonný riaditeľ skupiny Renault. “Prednedávnom sme oznámili náš návrat do Formule 1 s tímom Renault a dnes predstavujeme Alpine. Toto je úžasný krok v našej stratégii, ako spojiť náš talent a technológie medzi cestou a závodným okruhom. Tešíme sa na nových zákazníkov v segmente športových prémiových áut. ”

 

Show-car Alpine Vision kombinuje zmyselný dizajn s neuveriteľnou obratnosťou, ako model Alpine A110 Berlinetta, ktorá je uznávaná po celom svete. Alpine Vision je poháňaný preplňovaným 4-valcovým motorom, ktorý postavili experti z Renault Sport, a jeho malá váha umožňuje autu zrýchliť z 0 na 100 km/h za menej ako 4,5 sekundy – čo je cieľom aj budúceho produkčného modelu.

 

Alpine bude riadený malou skupinou expertov spolu so skupinou Renault a ich hlavným cieľom bude splniť a prekročiť očakávania zákazníkov. Výkonným riaditeľom Alpine bude Michael van der Sande, a dizajn Alpine bude viesť Antony Villain. Alpine bude stavať na zdrojoch zo skupiny Renault a Renault Sport.

“Všetci sme hrdí, že nám bolo zverené obnovenie značky Alpine pre milovníkov áut po celom svete,” povedal Michael van der Sande, výkonný riaditeľ Alpine. “Našou prácou je verne zinterpretovať famózne autá Alpine z minulosti a spojiť ich s nádherným dizajnom budúcnosti. Naše show-car Alpine Vision dáva na sebe znať, že je moderné, ale zachovalo znaky Alpine. Tešíme sa na predstavenie produkčného modelu na konci roka.”

  

V nasledujúcich dvanástich mesiacoch sa bude tím Alpine sústreďovať na postavenie vynikajúceho auta, ktoré bude blízke dnes predstavenému show-caru, hlavne čo sa týka dizajnu, váhy, ovládania a prístupu k detailom. Súčasný tím Signatech-Alpine už vyhral dva vytrvalostné šampionáty v Európe, a takisto vyhral minulý rok triedu LMP2 na šampionáte World Endurance Championship. Tento rok tím prihlási na spomínaný šampionát a Le Mans dve vozidlá Alpine LMP2.

Nový Alpine, vyrábaný v Dieppe vo Francúzsku, sa začne predávať v roku 2017 v Európe.

Späť

 

 

 

 

 

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode