Skupina renault darovala pápežovi františkovi exkluzívnu Dacia Duster

29.11.2019 16:22

Skupina Renault venovala dar

Dacia Duster 4x4 – Jeho svätosti pápežovi Františkovi, automobil špeciálne navrhnutý pre potreby pápežskej mobility.

Vozidlo odovzdali Svätému otcovi vo Vatikáne Christophe Dridi, generálny riaditeľ Renault Rumunsko a generálny riaditeľ Automobile Dacia SA, a Xavier Martinet, generálny riaditeľ Renault Taliansko počas návštevy pápežovej rezidencie vo Vatikáne.

Papamobil má bielu farbu karosérie v kombinácii s béžovými interiérom. Toto exkluzívne vozidlo Dacia Duster má dĺžku 4,34 metra a šírku 1,80 metra.

 

Automobil bol upravený oddelením prototypov a tímom Dacia Special Needs v Rumunsku v spolupráci s výrobcom autobusov Romturingia. Táto prispôsobená verzia má päť sedadiel, z ktorých jedno zadné je obzvlášť pohodlné. Vozidlo tiež integruje unikátne riešenia a príslušenstvo špeciálne navrhnuté tak, aby bolo vhodné pre použitie, ktoré mu Vatikán určí: veľké strešné okno, odnímateľná sklenená nadstavba, svetlá výška o 30 mm nižšia ako je obvyklé, pre ľahší prístup na palubu, ako aj vnútorné a vonkajšie podporné prvky.

 

Darovaním papamobilu Vatikánu, Skupina Renault odovzdáva aj svoje skúsenosti ako výrobcu áut do služieb mobility pápeža Františka.

 

Týmto darom pre Jeho svätosť Skupina Renault obnovuje svoje silné a trvalé odhodlanie postaviťčloveka do centra svojich priorít“, vyhlásil Xavier Martinet, generálny riaditeľ Renault Taliansko.

 

 

 

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode