ŠKODA začala výrobu novej generácie modelu Superb

13.03.2015 22:13

Nová vlajková loď značky ŠKODA už schádza z linky v závode v Kvasinách
Závod v Kvasinách bol rozšírený a prešiel rozsiahlou modernizáciou
Nová ŠKODA Superb príde na slovenský trh už v júni

V závode spoločnosti ŠKODA AUTO v Kvasinách dnes z linky zišla prvá ŠKODA Superb tretej generácie v novej farbe sivá Business. Pre výrobu novej vlajkovej lode značky ŠKODA boli výrobné kapacity v tomto závode rozšírené a modernizované. Okrem novo sprevádzkovanej zvarovne pre výrobu nového Superbu boli rozšírené aj ďalšie výrobné haly a výrobné plochy. S výrazným dizajnom, neprehliadnuteľnými technickými kvalitami a veľkorysou ponukou priestoru definuje nová ŠKODA Superb meradlá v strednej triede.

„Teší nás, že sa produkcia rozbieha. Začiatok výroby nového Superbu je pre celú značku a najmä pre závod v Kvasinách skvelý a emotívny moment. Výroba tohto fantastického automobilu je dôkazom vysokej kompetencie závodu a jeho zamestnancov,“ hovorí Michael Oeljeklaus, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO pre oblasť výroby a logistiky.

Pre výrobu novej generácie modelu ŠKODA Superb boli v Kvasinách vynaložené značné investície do nových výrobných technológií, montáže a logistických plôch. Len do novej zvarovne smerovalo celkovo 1,7 miliardy českých korún (62 264 220,05 eur). V nasledujúcich rokoch plánuje ŠKODA AUTO ďalšie rozširovanie závodu.

Úplne novo vyvinutá ŠKODA Superb, ktorá predstavuje revolúciu dizajnu značky, vyniká mimoriadnou ponukou priestoru a komfortu. Vďaka využitiu inovatívnej koncernovej techniky MQB dosahuje špičkový model značky ŠKODA vo svojej tretej generácii novú úroveň bezpečnosti, konektivity, ekológie a posúva sa k hornej hranici automobilovej strednej triedy. Na slovenský trh príde nový Superb v júni tohto roku.

ŠKODA Superb predstavuje od roku 2001 vrchol modelovej palety značky ŠKODA. Doteraz dodala automobilka svojim zákazníkom viac ako 700 000 vozidiel ŠKODA Superb prvej a druhej generácie. Tým sa tento model stal jedným z najobľúbenejších vozidiel strednej triedy.

Závod ŠKODA AUTO v Kvasinách, ktorý je jedným z troch výrobných závodov v Českej republike, aktuálne zamestnáva približne 4 500 zamestnancov. Závod je tak jedným z najväčších priemyselných zamestnávateľov v Královohradeckom kraji. Okrem modelu Superb tu ŠKODA vyrába ešte vozidlá Roomster a Yeti. V roku 2014 bolo v Kvasinách vyrobených 166 200 vozidiel značky ŠKODA.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode