ŠKODA v októbri s rekordným takmer 23 % podielom na trhu, jej najpredávanejším modelom je KAMIQ, elektromobilom celkovo kraľuje ENYAQ iV

16.11.2022 22:01

› Značka ŠKODA na Slovensku naďalej jednoznačne dominuje, jej podiel na trhu za október dosiahol 22,83 %
› Aj napriek náročným podmienkam na automobilovom trhu sa značke podarilo za mesiac registrovať 1 719 vozidiel
› Najpredávanejším modelom automobilky je ŠKODA KAMIQ, až šesť jej modelov sa pritom dostalo do TOP 10 najpredávanejších osobných vozidiel v SR

 

ŠKODA AUTO Slovensko v októbri 2022 dosiahla bezkonkurenčne najväčší trhový podiel spomedzi všetkých automobilových značiek na slovenskom trhu. Až 22,83 % podiel je doposiaľ najlepším výsledkom českej automobilky na Slovensku za tento rok. Za uplynulý mesiac tak značka registrovala celkovo 1 719 vozidiel a v rebríčku TOP 10 najpredávanejších osobných vozidiel obsadila až šesť pozícií s modelmi KAMIQ, FABIA, SCALA, FABIA COMBI, OCTAVIA COMBI a KAROQ. Svoju suverénnu pozíciu v predajoch medzi čistými elektromobilmi taktiež potvrdil model ENYAQ iV, ktorý je stále najpredávanejším elektromobilom na Slovensku.

Jan Procházka, vedúci predaja ŠKODA AUTO Slovensko: „Potvrdilo sa, že o modely našej značky je medzi Slovákmi stále mimoriadny záujem. Chcel by som touto cestou poďakovať všetkým zákazníkom, kolegom i partnerom, vďaka ktorým sa nám podarilo v októbri dosiahnuť naozaj rekordné čísla. V neľahkých časoch, ktoré ešte stále vládnu na automobilovom trhu, sme obhájili pozíciu lídra s rekordným trhovým podielom, keď sa registrovalo celkovo až 1 719 vozidiel. Tieto čísla tak jasne dokazujú, že sa nám postupne darí napĺňať náš prísľub, aby sme záujemcom o naše modely odovzdávali vozidlá v čo najkratšom možnom čase.

Jednoznačné októbrové prvenstvo na domácom trhu dokázala ŠKODA AUTO Slovensko dosiahnuť aj vďaka obľúbenému SUV KAMIQ, ktoré bolo dodané celkovo 262 zákazníkom. KAMIQ pozíciu lídra medzi predanými vozidlami s logom značky ŠKODA obsadil vôbec po prvý raz, zvyčajne je totiž voľbou číslo jeden model FABIA či OCTAVIA. Tie sa však spolu s ostatnými modelmi objavili v rebríčku TOP 10 najpredávanejších vozidiel v mesiaci október. Rekordným dodávkam tak v desiatom mesiaci dominovali KAMIQ (262 ks), FABIA 4. generácie (242 ks), SCALA (209 ks), FABIA COMBI 3. generácie (204 ks), OCTAVIA COMBI 4. generácie (180 ks) či medzi Slovákmi stále veľmi obľúbené SUV KAROQ (173 ks).

Jasnú pozíciu lídra si udržalo aj najobľúbenejšie elektrické vozidlo v SR – ENYAQ iV, ktorý v desiatom mesiaci kraľoval rebríčku čistých elektromobilov. ŠKODA ENYAQ iV je tiež najobľúbenejším elektromobilom Slovákov za doterajšiu časť roka s počtom 168 dodaných kusov. „Teší nás veľký záujem o naše prvé plne elektrické SUV značky ŠKODA. Predajné čísla hovoria jasne, a to, že sme sa zákazníkom na Slovensku trafili do vkusu. Mimochodom, keď už spomíname preferencie tunajšieho trhu, mení sa aj preferovaná farba vozidiel. V prípade značky ŠKODA vnímame nový trend a nesmrteľnú klasiku v podobe bielej farby nahrádza šedá metalíza, resp. Sivá Graphite, ktorá je celoročne najžiadanejšou farbou na našich nových vozidlách,“ uzavrel Jan Procházka.

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode