ŠKODA predstavuje novinku v triede kompaktných SUV: ŠKODA KAROQ

03.05.2017 17:03

ŠKODA KAROQ je úplne novo vyvinuté, kompaktné SUV. Emocionálny a dynamický dizajn s radom kryštalických prvkov využíva nový dizajnový jazyk vozidiel SUV značky ŠKODA. ŠKODA KAROQ ponúka veľkorysý priestor v interiéri, ako aj veľký batožinový priestor, nové asistenčné systémy, Full LED svetlomety a vôbec prvýkrát vo vozidle značky ŠKODA tiež digitálny prístrojový panel. Na výber je k dispozícii päť motorov s výkonmi od 85 kW (115 k) do 140 kW (190 k), z ktorých štyri sú nové. Systém druhého radu sedadiel VarioFlex alebo Virtuálny pedál, uľahčujúci otvorenie zadného výklopného veka, sú len dve z mnohých premyslených riešení v novom kompaktnom SUV značky ŠKODA.Dizajn: moderný, dynamický dizajnový jazyk
Motory: štyri nové agregáty, výkonné a úsporné motory TSI a TDI
Podvozok: najmodernejšia technika, až päť jazdných režimov, špeciálny režim Offroad
Asistenčné systémy: široká ponuka pre vyššiu bezpečnosť a komfort
ŠKODA Connect: Infotainment systémy s kapacitnými dotykovými displejmi v sklenenom dizajne, Care Connect pre asistenciu
Výbava: Full LED svetlomety, Digital Instrument Panel
ŠKODA KAROQ je pokračovaním SUV ofenzívy značky
Nové tvary, zmenené proporcie a väčšie rozmery karosérie na prvý pohľad prezrádzajú, že ide o úplne nový automobil. ŠKODA KAROQ je SUV s charakterom: emocionálny a dynamický dizajn s radom kryštalických prvkov je poňatý v duchu nového dizajnového jazyka vozidiel SUV značky ŠKODA.

Dĺžka nového modelu ŠKODA KAROQ je 4 382 mm, šírka 1 841 mm a výška 1 605 mm. Rázvor náprav meria 2 638 mm (pri verzii s pohonom všetkých kolies 2 630 mm). Zväčšené rozmery karosérie sú v prospech cestujúcich. Priestor pred kolenami cestujúcich na zadných sedadlách tvorí 69 mm.

Batožinový priestor má v päťmiestnom usporiadaní interiéru základný objem 521 l. Pri sklopených zadných sedadlách vzrastie objem pre batožinu na 1630 l. S voliteľne dodávaným systémom zadných sedadiel VarioFlex je základná veľkosť priestoru pre batožinu variabilná a pohybuje sa od 479 do 588 l. Maximálne využiteľný objem batožinového priestoru pri dvojmiestnej konfigurácii a po vybratí sedadiel je 1 810 l.

Špičková konektivita
Vďaka inovatívnym riešeniam patrí ŠKODA KAROQ v oblasti konektivity na vrchol segmentu. Infotainment vychádza z druhej generácie koncernovej modulárnej infotainment platformy. Ponúka vysoko moderné funkcie a rozhrania a je vybavený kapacitnými dotykovými displejmi. Vrcholné systémy Columbus a Amundsen disponujú funkciou WLAN-hotspot. Pre infotainment Columbus je v ponuke na želanie LTE modul, ktorý umožňuje internetové pripojenie na báze v súčasnosti najrýchlejšieho mobilného štandardu. S ním môžu byť pasažieri pripojení k internetu či posielať e-maily zo svojich telefónov a tabletov.

Nové mobilné on-line služby ŠKODA Connect zodpovedajú rýchlostnému štandardu LTE a sú rozdelené do dvoch kategórií: Infotainment Online slúžiace pre informácie a navigáciu a služby Care Connect, ktoré pomáhajú pri poruchách a v núdzi. Tlačidlo núdzového volania eCall, ktoré v Európe bude predpísaným štandardom až od roku 2018, bude súčasťou doplnkovej výbavy v rámci služby Care Connect. Ďalšie on-line služby fungujú prostredníctvom aplikácie ŠKODA Connect App. S nimi je možné vozidlo na diaľku kontrolovať, konfigurovať a taktiež nájsť pomocou inteligentného telefónu.

Inteligentné prepojenie medzi vozidlom a smartfónom dosahuje v modeli KAROQ novú úroveň. Platforma SmartLink so štandardmi Apple CarPlay, Android Auto a MirrorLinkTM je súčasťou voliteľnej ponuky k základnému infotainment systému Swing. Pre vyššie infotainment systémy je SmartLink súčasťou sériovej výbavy. Phonebox s indukčným nabíjaním pripája inteligentný telefón k anténe vozidla a súčasne ho bezdrôtovo nabíja.

Spoľahliví pomocníci: Asistenčné systémy
Vo vozidle ŠKODA KAROQ je k dispozícii široká škála asistenčných systémov. K novým komfortným systémom patrí napríklad Park Assist, Lane Assist alebo Traffic Jam Assist. K vyššej úrovni bezpečnosti prispievajú systémy Blind Spot Detect, Front Assist s prediktívnou ochranou chodcov alebo Emergency Assist. ŠKODA KAROQ je pripravená ťahať príves až do hmotnosti 2 t. Pokiaľ je za vozidlom pripojený príves, prevezme pri pomalom cúvaní riadenie asistent pre jazdu s prívesom.

Pre model ŠKODA KAROQ sú k dispozícii aj ďalšie asistenčné systémy. Udržujú dostatočný odstup pred nasledovanými vozidlami, uľahčujú vodičovi prechádzanie z pruhu do pruhu alebo ho naopak v jazdnom pruhu udržujú, upozorňujú na dôležité dopravné značky a asistujú pri parkovaní.

Prvýkrát vo vozidle značky ŠKODA bude k dispozícii tzv. Digital Instrument Panel, ktorý vodičovi vozidla ŠKODA KAROQ umožňuje nastaviť niektoré z usporiadaní veľkoplošného displeja na prístrojovom paneli.

ŠKODA KAROQ ponúka od výbavy Style voliteľne Full LED svetlomety s čírou optikou. V interiéri vytvára zodpovedajúcu svetelnú atmosféru nové LED-ambientné osvetlenie v dekoračných lištách dverí a palubnej dosky, ktoré možno nastaviť v niektorom z desiatich odtieňov.

Silné motory, agilný podvozok
Nové kompaktné a všestranné SUV má pod kapotou najmodernejšiu techniku. Novinkou v ponuke pohonných jednotiek sú dva zážihové a dva vznetové motory. Motorovú paletu tvorí päť pohonných jednotiek, ktoré majú zdvihové objemy 1,0 l, 1,5 l, 1,6 l, a 2,0 l. Výkonové spektrum siaha od 85 kW (115 k) do 140 kW (190 k). Všetky agregáty sú preplňované turbodúchadlom a majú priame vstrekovanie paliva, systém Start-Stop a rekuperáciu brzdnej energie. Sú mimoriadne úsporné a plnia emisnú normu EU 6. S výnimkou najsilnejšieho naftového motora sú všetky agregáty dodávané buď so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo sedemstupňovou prevodovkou DSG. Motor 2,0 TDI s výkonom 140 kW (190 k) sa dodáva výhradne s pohonom všetkých kolies a novou sedemstupňovou prevodovkou DSG. Nový motor 1,5 TSI je vybavený systémom Active Cylinder Management Technology, tj. funkciou odpájania dvoch valcov, ktoré v určitých prevádzkových režimoch prispievajú k významnej úspore paliva.

Tiež podvozok definuje mierku vo svojom segmente a svoje kvality ukazuje aj mimo spevnenej cesty. Od výbavového stupňa Ambition je k dispozícii aj voľba jazdného profilu v režimoch Normal, Sport, Eco, Individual a Snow (vo verzii 4 × 4). Režim Offroad, pri verzii s pohonom všetkých kolies, jazdné vlastnosti mimo spevnenej cesty ďalej zlepšuje.

Stratégia 2025: ŠKODA pokračuje v SUV ofenzíve
V rámci Stratégie ŠKODA 2025 bude značka v nasledujúcich rokoch rozširovať modelovú paletu aj o ďalšie nové modely. V centre pozornosti pritom je najmä rozšírenie ponuky modelov SUV. Model ŠKODA KODIAQ vstúpil nedávno na trh ako nové veľké SUV značky. Model ŠKODA KAROQ predstavuje ďalší míľnik. Nové kompaktné SUV bude mať svetovú premiéru 18. mája v Štokholme. Uvedenie na trh je naplánované na druhú polovicu roka 2017.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode