ŠKODA predstaví športový kabriolet vo Wörthersee

23.05.2014 14:38

›Štúdia ŠKODA CitiJet bude prvýkrát predstavená v rámci zrazu GTI

›Dvojmiestny športový kabriolet na báze vozidla ŠKODA Citigo

›Projekt 16 mladých kreatívnych študentov vznikol v tesnej spolupráci so ŠKODA Design

ŠKODA AUTO prvýkrát predstaví športový mestský kabriolet ŠKODA CitiJet na tohtoročnom zraze GTI pri rakúskom jazere Wörthersee. Štúdia je výsledkom študentského projektu Azubi Car. Na vozidle pracovalo 16 študentov šesť mesiacov s podporou šéfdizajnéra značky ŠKODA Jozefa Kabaňa.

 

Dorast spoločnosti ŠKODA AUTO pracoval na svojom projekte vozidla od novembra 2013 až takmer do začatia zrazu GTI pri Wörthersee. Študenti stredného odborného učilišťa mohli popustiť uzdu svojej kreativite. Pri práci ich podporil šéfdizajnér značky ŠKODA Jozef Kabaň so svojim tímom.

 

Výsledok: Atraktívna dizajnová štúdia, ktorá pritiahne pozornosť návštevníkov na brehu jazera Wörthersee. „ŠKODA CitiJet je fantastickým výkonom našich žiakov a dôkazom ich kreativity a tvorivých schopností,“ hovorí Bohdan Wojnar, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO pre oblasť riadenia ľudských zdrojov.

 

ŠKODA CitiJet je dynamický a expresívny mestský kabriolet na báze vozidla ŠKODA Citigo. Exteriér zaujme výraznou modrobielou kombináciou laku a modro lakovanými šestnásťpalcovými kolesami z ľahkých zliatin. Za povšimnutie stojí tiež ručne vyrobený zadný spojler alebo výfuk s dvoma efektnými koncovkami. Pod kapotou pracuje benzínový motor 1.0 MPI s výkonom 55 kW (75 k).

 

Športová vnútorná výbava vychádza z interiéru akčného modelu ŠKODA Citigo SPORT. Jej súčasťou je kožou potiahnutý trojramenný volant, madlo ručnej brzdy a hlavica radiacej páky s obšitím červeným stehovaním. Textilné poťahy sedadiel a vkladané koberčeky sú tiež v dizajne Sport. Prístrojová doska je červeno lakovaná. Navyše je do vozidla namontovaný špeciálny Soundsystem s výkonom 300 wattov. LED-osvetlenie interiéru reaguje na hudbu.

 

Tento študentský projekt sa v spoločnosti ŠKODA AUTO realizovaný prvýkrát. Jeho cieľom je posilniť kreativitu a odbornosť žiakov. „Každý študent z tímu do vozidla vložil celé svoje srdce. Všetko bolo prediskutované, rozhodnuté a realizované celým tímom. Bola to skutočná tímová práca. Výsledkom je jedinečné a vzrušujúce vozidlo, na ktoré môžu byť všetci zúčastnení právom veľmi hrdí,“ hovorí šéfdizajnér značky ŠKODA Jozef Kabaň.

 

Študentským projektom česká automobilka potvrdzuje vysokú úroveň svojho odborného vzdelávania. V ŠKODA AUTO Strednom odbornom učilišti strojárskom absolvujú študenti troj alebo štvorročné vzdelanie v technických odboroch, zakončené výučným listom alebo maturitou. V súčasnej dobe učilište ponúka 13 učebných a študijných odborov. Najobľúbenejšie z nich sú trojročné odbory automechanik, autoelektrikár a elektrikár. Zo štvorročných odborov je záujem najmä o odbor priemyselný logistik. Učilište ponúka aj nadstavbové a diaľkové štúdium.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode