ŠKODA pozýva na jedinečné preteky veteránov 500 km Slovenských

23.06.2022 09:14

› Podujatie prinesie 60 jedinečných historických vozidiel a charitatívnu jazdu unikátnej Slovenskej strely 

› Trasa predstaví tie najkrajšie časti Slovenska od Tatranskej Lomnice po Bratislavu

› Chýbať nebude ani prehliadka veteránov na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave, jazda pravidelnosti 

  Pezinská baba či preteky šliapacích autíčok

› ŠKODA aj týmto podujatím nadväzuje na výnimočné historické úspechy značky v motoristických pretekoch

ŠKODA, ako partner a oficiálne vozidlo pretekov 500 km Slovenských, pozýva verejnosť na výnimočnú prehliadku historických vozidiel. Od 29. júna do 2. júla sa predstaví na cestách a prehliadkach 60 unikátnych veteránov. Po 70 rokoch si návštevníci budú môcť užiť veľkolepú jazdu Slovenskej strely, unikátneho vlaku a národnej kultúrnej pamiatky, a chýbať nebude ani bohatý kultúrny program či preteky detí v šliapacích autíčkach. 

 

Legendárne rýchlostné preteky 500 km Slovenských sa jazdili v rokoch 1937 a 1938 na okruhu Bratislava – Malacky – Baba – Pezinok – Bratislava. Aby jazdci naozaj odjazdili 500 kilometrov, absolvovali tento okruh celkovo päť krát. Pretek sa na niekoľko ročníkov stal súčasťou 1000 míľ československých, aktuálny 36. ročník prinesie množstvo noviniek a opäť sa predstaví ako samostatný pretek vo svojej plnej kráse. Od 29. júna do 2. júla si tak budú môcť priaznivci dobovej atmosféry, spáleného benzínu a burácania motorov užiť magické momenty plné zápolenia, ale aj spolupatričnosti. 

 

„Podujatie 500 km Slovenských v sebe spája dve veci, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou ŠKODA AUTO -  motoršport a bohatá história k nám jednoducho patria. Už totiž viac ako 125 rokov prinášame zážitky na cesty. Návštevníci si tak budú môcť obzrieť aj náš najnovší model, 100 % elektrický ENYAQ COUPE iV, ktorý sa predstaví ako hrdý nasledovník úspešných športových modelov. Sme naozaj radi, že ŠKODA je súčasťou tejto jedinečnej oslavy technickej zručnosti, jazdeckého umenia a úcty k tradíciám," uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu ŠKODA AUTO Slovensko.

 

Cez Slovensko do Bratislavy

Trasa, ktorú absolvujú pretekári aj vozidlá, predstaví tie najkrajšie časti Slovenska. Štart si súťažiaci aj návštevíci vychutnajú v malebnej Tatranskej Lomnici, kde sa 29.6.2022 od 14:00 hod uskutoční prehliadka všetkých historických vozidiel pretekov. Nasledujúci deň čaká pretekárov krásna, ale náročná trasa do Bratislavy na Hviezdoslavovo námestie, ktorá povedie aj cez čarovný Chmarošský viadukt, Banskú Štiavnicu či Nitru. Po príchode na Hviezdoslavovo námestie budú historické automobily opäť sprístupnené verejnosti. V piatok 1.7.2022 čaká pretekárov jazda pravidelnosti Pezinská baba a verejnosť bohatý sprievodný program. Ten poteší o 16:00 aj detských divákov, pre ktorých sú pripravené preteky na šliapacích autíčkach 100 metrov Bratislavských. Odmenený bude každý pretekár a úplný víťaz získa pre svoju škôlku šliapacie autíčko a pre rodičov plne elektrický ŠKODA ENYAQ iV na víkend. 

 

Slovenská strela vyrazí do sveta

K historickým vozidlám sa tento rok pripojí aj unikátna národná kultúrna pamiatka, vlak Slovenská strela. Tá bude na slovenské koľajnice vypravená po prvýkrát od roku 1952 z Múzea nákladných automobilov Tatra, Kopřivnice. Slávnostný príchod Slovenskej strely bude 29.6.2022 do Tatranskej Lomnice na koľajisko pred vlakovou stanicou, kde si ju bude môcť verejnosť od 16:00 prezrieť. Slovenskú Strelu následne 30.6.2022 o 10:20 hod vypravia do Bratislavy, kde bude na svojich fanúšikov čakať v STM Múzeu dopravy Bratislava v dňoch 1.7. a 2.7.2022 od 14:00 hod do 22:00 hod. Pre tých, ktorý nebudú mať možnosť prísť si pozrieť vlak osobne,  je pripravený aj harmonogram prejazdov cez jednotlivé železničné stanice. Slovenská strela po 70-tich rokoch prinesie nielen radosť svojim obdivovateľom, ale naplní aj charitatívny rozmer. Jazda z Tatranskej Lomnice bude podliehať špeciálnym podmienkam pre zakúpenie lístka a celá vyzbieraná suma bude 1.7.2022 o 20:00 hod odovzdaná nadácii Kvapka nádeje na charitatívnom koncerte Ondreja Havelky a jeho Melody Makers. Vstup na koncert je pre verejnosť bezplatný.

 

Všetky informácie o podujatí spolu s programom môžete nájsť na www.500km.sk

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode