ŠKODA OCTAVIA zvíťazila v čitateľskej ankete Best Cars

04.02.2019 20:02

ŠKODA OCTAVIA je pre čitateľov nemeckého časopisu Auto Motor und Spor opäť jednotkou vo svojej triede medzi importovanými vozidlami. Tento priestranný automobil získal renomované ocenenie odborného magazínu už šiestykrát za sebou a celkom sedmy raz. OCTAVIA je úspešná aj medzi zákazníkmi: s 58 444 dodanými vozidlami v Nemecku bola v roku 2018 opäť bestsellerom značky.

 

  • Čitatelia motoristického časopisu Auto Motor und Sport už siedmykrát zvolili model ŠKODA OCTAVIA za najlepšie vozidlo svojej triedy v kategórii importovaných automobilov

  • S vyše 388 000 celosvetovo predanými vozidlami a s viac ako 58 000 vozidlami dodanými zákazníkom v Nemecku OCTAVIA aj v roku 2018 potvrdila svoju pozíciu bestselleru značky

  • Všetky motory plnia emisnú normu Euro 6 d-TEMP; k dispozícii je aj voliteľný Virtuálny Kokpit

 

Predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier hovorí: „V mene všetkých zamestnancov spoločnosti ŠKODA AUTO ďakujem všetkým čitateľkám a čitateľom časopisu Auto Motor und Sport, ktorí dali svoj hlas ikone našej značky - modelu OCTAVIA. Je to pre nás veľká motivácia k tomu, aby sme dôsledne pokračovali v nastúpenej ceste. A presne to aj urobíme - s viac ako 30 novými modelmi, ktoré do konca roka 2022 predstavíme našim zákazníkom.“

 

Čitatelia motoristického časopisu Auto Motor und Sport volili najlepšie autá v ankete Best Cars už štyridsiaty tretí raz. V tomto ročníku o prestížne ocenenie bojovalo 385 modelov v jedenástich kategóriách. Medzi kompaktnými importovanými vozidlami sa opäť presadila ŠKODA OCTAVIA so 16,6 percenta všetkých odovzdaných hlasov. OCTAVIA tak vyhrala vo svojej triede medzi importovanými vozidlami už siedmy raz, z toho šesťkrát za sebou.

 

ŠKODA OCTAVIA sa teší veľkej obľube nielen medzi čitateľmi časopisu Auto Motor und Sport. V januári 1959, teda presne pred 60 rokmi, boli v mladoboleslavskom závode vyrobené prvé exempláre tohto, dnes už legendárneho modelového radu. V roku 1996 debutovala prvá novodobá generácia modelu ŠKODA OCTAVIA, ktorá motoristov nadchla svojim nezameniteľným dizajnom aj vysokou úrovňou aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Dnes je ŠKODA OCTAVIA etablovaná na mnohých trhoch na celom svete. Takmer 6,5 milióna vyrobených kusov od roku 1959 sú toho pôsobivým dôkazom. Len vlani bolo zákazníkom na celom svete dodaných vyše 388 000 vozidiel tohto obľúbeného modelu.

 

ŠKODA OCTAVIA s modernými motormi a vysokou konektivitou

S osvedčenými prednosťami a novými kvalitami ŠKODA OCTAVIA pokračuje v písaní svojho úspešného príbehu. Vďaka nadpriemernej ponuke priestoru, špičkovej funkčnosti, rozsiahlej bezpečnostnej, komfortnej výbave a veľmi dobrému pomeru ceny a úžitkovej hodnoty definuje tento kompaktný model, ktorý je k dispozícii vo verziách liftback a kombi, nové meradlá vo svojej triede. Aktuálna generácia modelu ako prvá OCTAVIA disponuje tiež mobilnými online službami ŠKODA Connect. Pomocou pokročilej ponuky konektivity sa môžu vodiči aj cestujúci pripojiť k internetu a byť tak „vždy online“. K posledným novinkám radu OCTAVIA patrí Virtuálny Kokpit - s týmto voliteľným systémom si môže vodič individuálne prispôsobiť podobu prístrojového panelu pred volantom.

 

ŠKODA OCTAVIA sa radí medzi najmodernejšie automobily vo svojej triede aj v oblasti pohonných jednotiek. Všetky zážihové a vznetové agregáty plnia aktuálne najprísnejšiu emisnú normu Euro 6d-TEMP. Široká ponuka motorov siaha od verzie 1,0 TSI s výkonom 85 kW (115 k) až po vznetové motory s výkonom 135 kW (184 k) alebo po zážihové motory s výkonom 180 kW (245 k), ktoré poháňajú športové špičkové modely radu RS. Ako mimoriadne ekologická alternatíva je aj pre tretiu generáciu kompaktného modelu v ponuke verzia OCTAVIA COMBI G-TEC, poháňaná zemným plynom.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode