ŠKODA Octavia získala ocenenie Zlatý volant 2013

25.11.2013 11:26

Nová ŠKODA Octavia získala slovenský Zlatý volant v kategórii stredná trieda

Zlatý volant - najvýznamnejšia európska automobilová trofej od roku 1976

Za prvých desat mesiacov tohto roku sa na Slovensku predalo už 2 193 automobilov ŠKODA Octavia tretej generácie

Posledné tri mesiace je Octavia najpredávanejším automobilom na Slovensku

ŠKODA Octavia tretej generácie zaznamenala ďalší významný úspech. V slovenskej edícii najvýznamnejšej európskej automobilovej ankety Zlatý volant zvíťazila v kategórii stredná trieda pred modelmi Audi A3 sedan a BMW 3GT. Octavia je už tretí mesiac po sebe najpredávanejším modelom na slovenskom trhu. Za prvých desať mesiacov tohto roka predala ŠKODA na slovenskom trhu už 2 193 automobilov ŠKODA Octavia tretej generácie.

 „Získať Zlatý volant je vždy prestížna záležitosť a sme na to patrične hrdí. Okrem ocenenia pre samotnú Octaviu je to aj ocenenie pre celý tím značky ŠKODA, ktorý stojí za skvelými výsledkami na slovenskom trhu. Ocenenie je dôkazom obľúbenosti, rovnako však aj uznaním kvality a vynikajúcich vlastností, ktoré si nová generácia Octavie obhájila nielen u slovenských, alej aj medzinárodných motoristov. Za skvelý úspech tiež považujem fakt, že nová Octavia je už tretí mesiac za sebou najpredávanejším modelom na Slovensku,“ hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

V októbri ŠKODA AUTO Slovensko predala zákazníkom na Slovensku až 531 vozidiel ŠKODA Octavia tretej generácie (Octavia 240 kusov + Combi 291 kusov). Celkovo si za prvých desať mesiacov roka 2013 našlo nových majiteľov už 2193 automobilov ŠKODA Octavia. Podľa nezávislej štúdie EurotaxGlass patrí na európskych trhoch nová Octavia Combi medzi automobily s najstabilnejšou zostatkovou hodnotou.

Zlatý volant je najvýznamnejšia európska automobilová trofej, ktorá sa udeľuje už od roku 1976 týždenníkmi BILD am SONNTAG a AUTO BILD. Zlatý volant sa udeľuje v šiestich kategóriách – malé a kompaktné automobily, stredná trieda, vyššia a luxusná trieda, SUV, vany, kupé a kabriolety. Zvláštnu kategóriu tvoria ekologické technológie, ktorým sa udeľuje ocenenie Zelený volant za prínos v oblasti životného prostredia.

 

Počas 38. ročníka Zlatého volantu sa do hlasovania zapojilo celkovo vyše 200 000 čitateľov magazínu Auto Bild v 25 krajinách Európy. Súčasťou voľby bolo aj hlasovanie čitateľov motoristického mesačníka AUTO BILD SLOVENSKO. V roku 2013 sa do hlasovania zapojilo takmer 5 000 čitateľov, ktorý si vyberali zo 49 kandidátov v šiestich kategóriách Zlatého volantu a 18 kandidátov na Zelený volant.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode